Kultūra
Teātris un kino

Jauna teātra valoda “Homo Novus” 1


Skats no Milo Rau izrādes “Līdzjūtība”.
Skats no Milo Rau izrādes “Līdzjūtība”.
Publicitātes foto

Līdz sestdienai, 9. septembrim, Rīgā notiek trīspadsmitais teātra festivāls “Homo Novus”, aicinot uz līdz šim vērienīgāko programmu – sešas latviešu mākslinieku un starptautisku komandu pirmizrādes, piecus īpaši Rīgai lokalizētus mākslas darbus ar vietējo dalībnieku iesaisti un viesizrāžu programmu, kuras centrā ir divi ietekmīgi Eiropas teātra un dejas mākslinieki – šveicietis Milo Rau un itālietis Alesandro Šaroni, kā arī lekciju, diskusiju, filmu un koncertu programmu.

Rīt un parīt galerijā “Istaba” un Ģertrūdes ielas teātrī (no plkst. 12 līdz 20) būs iespēja noskatīties tamilu mākslinieka Ahilana Ratnamohana un latviešu dramaturga Matīsa Gricmaņa sadarbībā tapušo “Valodas triloģiju”, kas pētīs latviešu valodu kā sociālu un simbolisku kapitālu. Tāpat saistoša šķiet mākslinieces Kates Krolles izrāde “Patiesības svētnīcā”, kas, iespējams, aizsāk jauna līmeņa vizuālā teātra tradīciju Latvijā (6. un 7. septembrī plkst. 18 namā Jelgavas ielā), kā arī režisoru Toma Treiņa un Mārtiņa Zariņa kopdarbs “Koncerts augiem” (6. septembrī plkst. 21 LU Botāniskā dārza palmu mājā), kurā piedalīsies aktieri Iveta Pole un Edgars Samītis. Savukārt horeogrāfe Kristīne Brīniņa atgriezusies festivālā ar dejas izrādes un instalācijas hibrīdu “24 h miega”, lai reflektētu par bailēm (7. septembrī plkst. 20, 20.45, 21.30, 22.15, 23 Fobo telpā).

Festivāls iepazīstina ar diviem aktuālākajiem laikmetīgā teātra māksliniekiem Eiropā – šveiciešu režisoru, Ģentes Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju Milo Rau un itāļu režisoru un horeogrāfu Alesandro Šaroni. Līdz ar Milo Rau izrādi “Līdzjūtība” Rīgā pirmo reizi viesojas arī slavenā Berlīnes teātra “Schaubühne am Lehniner Platz” trupa ar satriecošo aktrisi Ursinu Lardi (9. septembrī plkst. 20 Rīgas Kinostudijā). Vairāk: www.homonovus.lv.

 

“Homo Novus” izlase

“Remote Rīga” (Stefans Kegi, Jorgs Karenbauers / Rimini Protokoll). 6., 7., 8., 9. septembrī plkst. 15.30., 19, norises vieta – pilsēta, sākums – Matīsa kapi.

“Runas vingrinājumi” (Beguma Erdžias). 6. septembrī plkst. 17 – 22 Ģertrūdes ielas teātrī.

“Cerību māksla” (Džesika Hūbere, Džeimss Ledbiters). 8. septembrī plkst. 18 “Dirty Deal Teatro”.

LA.lv