×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Jaunā VID būve nebūšot parasts birojs

komisars_janis

Kaut arī VAS “Valsts nekustamie īpašumi” pārvaldībā patlaban ir vairākas tukšas biroju ēkas, tās nav iespējams pielāgot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vajadzībām, prezentācijā par aktualitātēm jaunā ēku kompleksa būvniecībā sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Komisars.

“Biroju centrs Ezerparks” valdes priekšsēdētāja Baiba Fromane vienlaikus uzsvēra, ka jaunā ēka nebūšot parasts birojs, jo tā nodrošināšot augstu fizisko personu datu drošību, būdama viens no lielākajiem datu centriem Baltijā, kurā potenciāli iespējams glabāt arī citu Finanšu ministrijas iestāžu datus.

Tāpat tajā būšot mūsdienīga muitas laboratorija, kur tiks pārbaudītas akcīzes preces, īpašas drošības sistēmas, pielāgotas telpas muitas suņiem, ēka būs energoefektīva ar elastīgu plānojumu, plašu autostāvvietu un ērtu piekļuvi ar sabiedrisko transportu.

Fromane arī stāsta, ka nereti sabiedrībā tiekot pausts uzskats, ka VID vajadzībām varētu izmantot maksātnespējīgās AS “Latvijas Krājbanka” ēku, taču tajā visu stāvu lietderīgā platība ir vien 10 204 kvadrātmetri, kamēr jaunajā kompleksā – 40 000 kvadrātmetri.

Turklāt, ja “Latvijas Krājbankas” ēkā darbavietu skaits ir vien 423, tad VID projektā tas ir 2500.

Komisars akcentēja, ka pašlaik pieejamās ēkas neatbilst mērķim izvietot VID vienā ēkā, kas savukārt neveicināšot sadarbību.

Jaunajā VID kompleksā nomas maksa gadā, ko maksās valsts, būs 6,384 miljoni eiro (4,47 miljoni latu). Tāpat tiks ņemts vērā valsts ieguldījums komunikāciju, ūdens, elektrības un citu, izbūvē, ko atskaitīs no nomas maksas.

Tāpat, kaut arī nomas maksa tiks koriģēta atkarībā no inflācijas, pirmos divus gadus tas netiks darīts, savukārt pēcāk tā tiks aprēķināta, ņemot vērā inflācijas līmeni, kāds tas bijis pirms diviem gadiem, lai valsts varētu plānot savus tēriņus.

Līdz gada beigām plānots pabeigt ēkas karkasa celtniecību un sākt aizpildīt ārsienas. Būvnieki virzoties pēc grafika, kas paredz ēkas nodošanu nākamā gada decembrī.

Jau ziņots, ka VID jaunais komplekss varētu izmaksāt 38,5 miljonus latu, ko paredzēts būvēt kā paraugobjektu Latvijā ne tikai kvalitātes, efektivitātes un ilgtspējas, bet arī sabiedrības informēšanas un atklātības ziņā.

Ēku kompleksa projekta īstenotājs ir SIA “Biroju centrs Ezerparks”, projekta autors – arhitektu birojs “Sarma&Norde arhitekti”, būvdarbu ģenerāluzņēmējs – SIA “Re&Re”, bet projekta finansētājs – banka “Nordea”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+