Kultūra
Teātris un kino

Jaunais baletdejotājs Kārlis Cīrulis ieguvis bronzas medaļu konkursā Dienvidāfrikā1


Kārlis Cīrulis un Elza Leimane.
Kārlis Cīrulis un Elza Leimane.
Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā baleta jaunais solists Kārlis Cīrulis ieguvis bronzas medaļu 10. Dienvidāfrikas Starptautiskajā baleta konkursā, informē Latvijas Nacionālā opera un balets.

Kārlis Cīrulis konkursā startēja ar Bazila variāciju no baleta “Dons Kihots”, Franča variāciju no baleta “Kopēlija” un Prinča variāciju no baleta “Riekstkodis”, kā arī Milanas Komarovas laikmetīgo horeogrāfiju “Volando”. “Biju pārsteigts par konkursa augsto līmeni. Mani konkurenti bija ļoti spēcīgi, esmu ļoti priecīgs par iegūto vietu. Dalība šajā konkursā man sniedza fantastisku iedvesmu, tā ir pieredze, ko nekad neaizmirsīšu,” saka Kārlis Cīrulis.

Kārlis Cīrulis 2016. gadā absolvējis Rīgas Horeogrāfijas skolu un pievienojies Latvijas Nacionālā baleta trupai, kur viņa repertuārā ir titulloma baletā “Riekstkodis”, Solors baletā “Bajadēra”, Mazeto baletā “Dons Žuans”, Vergs baletā “Korsārs”, Zilais putns baletā “Apburtā princese”, pas de deux baletā “Gulbju ezers” u.c. Kārlis Cīrulis 2016. gadā ieguvis 1. vietu Starptautiskajā Baltijas baleta konkursā un 2. vietu Starptautiskajā Dienvidkorejas baleta konkursā, 2017. gadā – bronzas medaļu Maskavas Starptautiskajā baleta konkursā.

Konkursa žūrijā strādāja Latvijas Nacionālā baleta vadošā soliste Elza Leimane, kas 2008. gadā šajā konkursā ieguva sudraba medaļu. “Liels prieks par Kārli, jo tieši viņa grupā konkurence bija ārkārtīgi sīva un spraiga. Lielā skaitā bija dejotāji no Āzijas, kuru sniegums vienmēr ir noslīpēts līdz pēdējam sīkumam. Kārlis izcēlās ar spilgtu, tehnisku dejojumu, kā arī smalku eleganci, un liela pievienotā vērtība ir viņa skatuves pieredze, ko sniedz galvenās lomas repertuāra izrādēs. Pēc konkursu pieredzes kā dalībniecei, man bija ļoti interesanti būt galdam otrā pusē,” stāsta Elza Leimane.

Elza Leimane un Kārlis Cīrulis uz Dienvidāfrikas Starptautisko baleta konkursu devās ar Latvijas Nacionālās operas fonda atbalstu. Konkurss, kas notiek kopš 2008. gada, šogad svinēja savu desmito jubileju un norisinājās no 26. februāra līdz 4. martam.

LA.lv