×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Jaunais Grieķijas finanšu ministrs nejauši atklāj sajūsmu par referenduma rezultātu (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Grieķijas jaunais finanšu ministrs Eiklīds Cakalots nejauši atklājis savas piezīmes pirms sarunām ar Eiropas kolēģiem, kurās viņš sev atgādina, ka nevajadzētu izrādīt triumfu par nedēļas nogalē Grieķijā aizvadīto referendumu.

Otrdien ierodoties uz ārkārtas sarunām ar eirozonas finanšu ministriem, Cakalotam rokās manīta papīra lapa ar Briseles viesnīcas simboliku, kurā ministrs sev veicis piezīmes pirms gaidāmajām pārrunām.

Cakalots sarunās apņēmies “informēt par politisko situāciju” un par aizdevēju “piedāvājumu noraidīšanu” referendumā, tādēļ, ka tie “nav ilgtspējīgi”.

Uz piezīmju lapiņas arī skaidri redzams uzraksts: “Nekāda triumfa”, ministram acīmredzot apņemoties sarunās nelīksmot par referenduma iznākumu.

Virkne Eiropas politiķu izteikušies, ka Cakalots esot pieņemamāks sarunu partneris nekā viņa priekšgājējs, ekonomists un marksists Janis Varufakis, kurš pirmdien atkāpās no sava amata.

Otrdienas eirozonas finanšu ministru ārkārtas sanāksme noslēdzās bez kāda progresa, sarunu dalībniekiem norādot, ka Grieķija nav iesniegusi nekādus priekšlikumus.

Par sarunu gaitu informētas personas jauno ministru tomēr raksturoja kā “daudz labāku nekā Varufakis”. Viņš esot “samiernieciskāks, konstruktīvāks un pieticīgāks”.

Kā LETA jau ziņoja, eirozonas valstu līderi devuši Grieķijai laiku līdz nedēļas beigām, lai iesniegtu jaunus reformu priekšlikumus apmaiņā pret finansiālo palīdzību, kas ļautu Atēnām izvairīties no maksātnespējas un spiestas atteikšanās no kopīgās Eiropas valūtas.
Saskaņā ar grafiku, par kuru vienojušies eirozonas valstu vadītāji, trešdien Grieķija iesniegs oficiālu lūgumu par aizdevumu uz diviem gadiem, ko jau trešdienas rītā paredzētajā telefonkonferencē apspriedīs eirogrupas finanšu ministri.

Savukārt līdz ceturtdienai Atēnām jāiesniedz jau precīzs un detalizēts reformu plāns, kas ļautu tām saņemt jaunu palīdzības finansējumu un nepieļautu banku sektora sabrukumu, pēc otrdien notikušā eirozonas ārkārtas samita pavēstīja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ne-1 Latvijas ministrs ne jauši, ne nejauši nevarēs atklāt ne sajūsmu, ne sarūgtinajumu par referenduma rezultātu, ja Latvijas darbaļaudis nogavņīs un līdz 8. augustam neparakstīsies par tautas tiesības ierobežojošā likuma grozījumu atcelšanu!

Draugiem Facebook Twitter Google+