×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. februāris, 2015
Drukāt

Jauniešu bezdarba mazināšanai valsts šogad tērēs 17 miljonus eiro (7)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Jauniešu vecumā līdz 25 gadiem bezdarba mazināšanai valsts šogad tērēs 17 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Marika Kupče.

Viņa pastāstīja, ka cīņai ar augsto jauniešu bezdarbu Eiropā 2012.gada beigās Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar priekšlikumu katrā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī izveidot “Jauniešu garantiju”. To plānots īstenot līdz 2018.gada beigām. Kopumā visām ES dalībvalstīm šīs iniciatīvas īstenošanai EK piešķīra trīs miljardus eiro, un Latvijai pieejamais finansējums no 2014.gada, kad valstī tika sākta “Jauniešu garantija”, līdz 2018.gadam ir 66 miljoni eiro, no kuriem 17 miljonus eiro plānots tērēt šogad.

Pagājušajā gadā Latvija no šī finansējuma izmantoja 4,7 miljonus eiro, informēja Kupče.

“Jauniešu garantija” paredz iespēju jauniešiem četru mēnešu laikā pēc kļūšanas par bezdarbnieku vai formālās izglītības beigšanas saņemt kvalitatīvu darba, tālākizglītības, mācekļa prakses vai stažēšanās piedāvājumu, skaidroja LM pārstāve.

Viņa uzsvēra, ka kopumā pagājušajā gadā “Jauniešu garantijas” programmā dažāda veida atbalsts no konsultācijām līdz subsidētajai nodarbinātībai tika sniegts vairāk nekā 20 000 jauniešu.

Savukārt jauniešu bezdarba līmenis valstī samazinājies no vairāk nekā 28% 2012.gadā līdz 21% 2014.gada trešajā ceturksnī.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvija iegūtu papildu finansējumu saistībā ar EK ierosinājumu šogad cīņai ar jauniešu bezdarbu atvēlēt vienu miljardu eiro, Kupče skaidroja, ka priekšlikums attiecas uz “Jauniešu garantijai” atvēlētā finansējuma palielinājumu 2015.gadam, kad valstis varēs tērēt vienu miljardu eiro, tomēr kopumā finansējums šai iniciatīvai nemainās – līdz 2018.gadam valstīm joprojām būs pieejami minētie trīs miljardi eiro.

Savukārt uz jautājumu, kā pieejamais finansējums starp ES dalībvalstīm tiek sadalīts, Kupče atbildēja, ka papildu finansējumu varēja saņemt tās ES dalībvalstis, kurās 2012.gadā jauniešu bezdarba līmenis pārsniedza 25%. Latvijā tas bija 28%.

Tāpat, sadalot finansējumu starp dalībvalstīm, tika ņemts vērā jauniešu, kas nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, skaits valstī.

Jau ziņots, ka EK trešdien ierosināja cīņai ar jauniešu bezdarbu jau šogad atvēlēt kopumā vienu miljardu eiro.

Tādējādi finansējums, ko ES dalībvalstis varēs saņemt jauniešu nodarbinātības veicināšanai, palielinātos līdz pat 30 reizēm, palīdzot līdz pat 650 000 jauniešu ātrāk atrast darbu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Par to naudu vajadzeetu izpeetiit kaadi arodi Latvijaa ir vajadziigi. Un tad attieciigi izgliitot jaunieshus. Vaacijaa bija finansiaali izdeviigaak kljuut par amatnieku, meistaru, jo tie vareeja dibinaat savas firmas. Augstakaa izgliitiiba sho iespeeju nesniedza.

    • Tādi pētījumi bija un nekā izpētīt nevarēja. Dažus gadu atpakaļ bijušais izglītības ministrs,ja pareizi atceros Greiškalns, izsūtīja darba devējiem vēstules ar lūgumu paziņot tuvākai nākotnei ražotnēm nepieciešamos arodus. Atbildēja tikai nedaudzi uzņēmēji,ka paredzēt nevarot ne ko,arī to vai un kad bankrotēs,samazinās ražošanas apjomus,atlaidīs strādājošos.Latvija nav Vācija,tur kārtība un punktualitāte ir asinīs.

  2. Iznīcinām papīrfabrikas, cukurfabrikas, sagriežam lūžņos zvejas kuģus, visas lielākās ražotnes atdodam prihvatizēt ārzemniekiem un tagad nu ceļamies varenā cīņā pret bezdarbu. Baigie cīnītāji atradušies. Tfu!

  3. Kārtējā zagšana. Muļķu tauta

  4. pa to naudu labāk uzcelt 2 -5 ražošanas iestādes kuras tad arī nodarbinātu vajadzīgo skaitu jauniešu.

  5. Miljoni cīņai pret bezdarbu. Par to naudu varētu ierīkot pāris ražotnes, lai būtu darbs. Bet, izrādās, nauda paredzēta cīņai.

  6. skaisti skan, tikai kur tā nauda paliek … , jo pēdējā laikā dzirdu un lasu par cilvēku atlaišanu no uzņēmumiem

Draugiem Facebook Twitter Google+