×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Joprojām tiek domāts par veselības aprūpes sasaisti ar nodokļu nomaksu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Meklējot risinājumus, kā novērst potenciālos mīnusus sociālajā budžetā, tiek domāts par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas sasaisti ar nodokļu nomaksu un minimālo sociālo iemaksu ieviešanu, šorīt LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Reirs atkārtoti uzsvēra, ka Latvijā ir 300 000 strādājošo bez pietiekama sociālā nodrošinājuma, turklāt 2019.gadā Latvijai draud negatīva bilance sociālajā budžetā, tāpēc valdība pašlaik meklē problēmu risinājumus. Problēmu bija iecerēts risināt ar minimālo sociālo iemaksu ieviešanas no šī gada, taču uzņēmēju spiediena rezultātā no šīs idejas atteicās.

Politiķis pastāstīja, ka pašlaik esot iezīmējušies divi galvenie iespējamie risinājumi, taču esot iespējams, ka parādās vēl kādi citi. Viens no tiem ir jau visai senā ideja, kas paredz valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu piesaistīt sociālā nodokļa nomaksai. Par šo ideju koalīcijas partneri gan jau reiz nebija spējuši vienoties, un Reiram arī pašlaik esot grūti spriest par politisko atbalstu.

Otrs variants esot atgriezties pie idejas par obligātām minimālajām sociālajām iemaksām, taču ieviešot tās pakāpeniskāk nekā bija plānots iepriekš.

Reirs par kategoriski nepieņemamu uzskata iespēju diskutēt par sociālā nodokļa celšanu, jo tā vietā ir jāpaplašina sociālā nodokļa maksātāju bāze.

Ministrs neņemas spriest, kāds būs uzņēmēju viedoklis šajos jautājumos. Viņš uzsvēra, ka darbaspēks kļūst arvien mobilāks un, nerisinot sociālos jautājumus, tas var arvien vairāk aizplūst no Latvijas. Svarīgi ir ne tikai tas, lai pensionāri saņemtu pensijas, bet arī lai tās būtu garantētas strādājošie pēc vairākiem gadiem, piebilda Reirs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kad beidzot varēšu saņemt jebkādu veselības aprūpi – visu mūžu maksāju, bērnus izaudzināju, bet pat zobus nevaru salabot.

  2. Kājminamā domāšana Atbildēt

    Vai tiešām nevaram beidzot izvēlēties vienu no 27 Eiropas Savienības valstu jau gataviem,daudzkārt uzlabotiem un papildinātiem obligātās veselības apdrošināšanas modeļiem? Vairākās Eiropas valstīs šādas slimokases sekmīgi darbojas jau kopš deviņpadsmitā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem! Tātad vairāk,nekā simts gadus!! Un tās nav
    vienīgi mūsu veselības ministres piedāvātās Nīderlandes slimokases! Veselības ministrija nav pat paskaidrojusi,kādi tai ir iebildumi,piemēram, pret Lietuvas un Igaunijas veselības aprūpes modeļiem? Skat.”Igaunijas sarkanie,dzeltenie un zaļie pacienti”,Māra Libeka,LA,06.02.2011.) Un,kas ministrijai nepatīk pirmskara Latvijas veselības aprūpē,kad (profesors Arnis Vīksna): “Nebija ne ne rindu,ne kukuļu dakteriem”!

  3. DRAUD NEGATĪVA bilance sociālajā budžetā!? BRĪNUMS, JA TĀ NEBŪTU!!? Cik TAD ILGI var ar prātam neaptveramām summām lielo pensiju saņemšanai tukšot budžetu???? Cik tad ilgi vēl turpinās no budžeta ņemt naudu caurumu lāpīšanai valsts izdevumiem??? CIK tad ilgi veiks citus maksājumos no šī budžeta??? Kamēr sociālais budžets ir kopējā katlā, vairs nav NEKĀDI ierobežojumi pagrābties no tā!!! Kas attiecas uz veselības aprūpes jomu, tad ko domāt pa tukšo un vilkt laiku, ja tik daudz esat pabijis gan Igaunijā, gan Lietuvā??????????? Tas pats par sociālo budžetu! Piemēru tik daudz,ka smadzenes var izmežģīt… KĀPĒC NESTRĀDĀJIET, BET TIKAI VĀVUĻOJAT VIENU UN TO PAŠU VISU SAVU MINISTRA DARBOŠANĀS LAIKU????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+