Dabā
Laika ziņas

Jūlija pirmā dekāde bijusi aukstāka un daudzkārt lietaināka par normu0

Foto: LETA/Edijs Pālens

Šā gada jūlija pirmā dekāde Latvijā bijusi viena no aukstākajām novērojumu vēsturē, turklāt nokrišņu daudzums visā valstī pārsniedzis normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Mēneša pirmo desmit dienu vidējā gaisa temperatūra bija +14,3 grādi – par 4,3 grādiem mazāk nekā jūnija sākumā un 2,4 grādus zem normas.

Pēdējoreiz vēss jūlijs Latvijā bija 2017.gadā, un toreiz mēneša pirmā dekāde bija 0,4 grādus siltāka nekā šogad.

Vistuvāk normai gaisa temperatūra jūlija sākumā bija jūras krastā – vidējā temperatūra Pāvilostā bija tikai 0,9 grādus zem normas. Savukārt Alūksnē un Rīgas centrā mēneša pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra noslīdēja 3,7 grādus zem 1981.-2010.gada rādītāja.

Zemākā gaisa temperatūra bija +4,9 grādi 7.jūlijā Zosēnos, bet visaugstāk – līdz +28,2 grādiem – termometra stabiņš pakāpās 1.jūlijā Daugavpilī. Tika pārspēts tikai viens temperatūras rekords – svētdien Gulbenē ar +6,2 grādiem tika labots 7.jūlija aukstuma rekords.

Nokrišņu daudzums lielā valsts daļā bija divas līdz četras reizes lielāks par normu, Ainažos – pat seškārt lielāks nekā ierasts.

Visā valstī lija vairāk nekā parasti, un mēneša pirmo desmit dienu nokrišņu summa bija no 28,4 milimetriem Liepājā līdz 94,2 milimetriem Ainažos. Rīgas centrā nokrišņu daudzums sasniedza 78,7 milimetrus jeb 304 procentus no normas.

Valstī vidēji nokrišņu summa bija 52,4 milimetri jeb 263 procenti no dekādes normas.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka šā gada jūnijs Latvijā bija siltākais novērojumu vēsturē, mēneša vidējā gaisa temperatūra sasniedza +18,6 grādus.

Šā gada jūlijs var kļūt par vēsāko šajā gadsimtā, pārspējot 2017.gada rekordu, bet tas nebūs aukstākais visā novērojumu vēsturē. 1928. un 1979.gada jūlija mēneša vidējā gaisa temperatūra nepārsniedza +14 grādus, un, lai gan 2017.gada jūlijs ar +16 grādiem ir drēgnākais šajā gadsimtā, tas ir tikai 24.vēsākais kopš novērojumu sākuma 1924.gadā.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Dabā
VIDEO. “Es nebiju gultā gulējis 10 mēnešus!” Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis iestrēdzis nelielā Indonēzijas salā 1
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
Dabas parkā Tērvetē notiks līdz šim nebijis pasākums
1 diena
LE
LETA
Dabā
Smiltenē glābēji palīdzējuši kaķim, kas trīs dienas nav spējis tikt lejā no koka
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Vienīgajā kemphila ciematā Latvijā Arnis un Ieva Zundas jauniešiem sniedz māju izjūtu
6 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Turpmāk valdīs cikloni: laika prognoze 7 dienām
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pūce sasauc preses konferenci
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Talsos apbrīno un smejas par “meistardarbu”
4 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
REPORTĀŽA: Kā Sanktpēterburgā atvadījās no Marisa Jansona
5 stundas