×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
23. jūlijs, 2018
Drukāt

“Jums nav tiesību eksaminēt “Saskaņas” politiķus.” Intervija ar Nilu Ušakovu (130)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Politikas vērotāji izteikušies, ka “Saskaņa” uz vēlēšanām cenšas mainīt “fasādi”, lai izskatītos pievilcīga ne vien ierastajai krievvalodīgajai auditorijai, bet arī latviešu vēlētāju acīs. Bet aiz tās? Saruna ar “Saskaņas” līderi NILU UŠAKOVU.

Nesen kongresā jūs raksturojāt savu partiju kā “vienīgo eiropeisko” Latvijā? Nevarētu teikt, ka apzīmējums “eiropeisks” būtu īpaši oriģināls Latvijas politikā, tomēr no “Saskaņas” to dzirdēt ir interesanti. Vai varētu izskaidrot, kādā ziņā jūs esat eiropeiski?

N. Ušakovs: Es precizēšu – teicu, ka “Saskaņa” ir vienīgā eiropeiskā no lielajām partijām. Vienmēr izteikti proeiropeiska bija “Vienotība”, taču es šaubos, vai šī partija būs pārstāvēta nākamajā Saeimā. Ja runājam par Zaļo un zemnieku savienību, tad tai nekad nav bijušas pilnvērtīgas attiecības ar kādu no lielajām Eiropas politiskajām grupām. Tāpat Nacionālajai apvienībai. Taču “Saskaņa” ir pilnvērtīga Eiropas Sociālistu partijas locekle. Tas daudzus gadus bija mūsu partijas stratēģiskais mērķis, kas tagad vainagojies ar rezultātu.

Tātad “eiropeiskums” jūsu izpratnē ir labas attiecības ar citām Eiropas partijām?

Ja runājam par mūsu partijas vērtībām, tā ir sociāli atbildīga politika, kuru mēs konsekventi realizējam, piemēram, Rīgā kopš 2009. gada. Vienlaikus otra mūsu identitāte ir saskaņa – mēs esam pārliecināti, ka Latvijā latvieši un nelatvieši var veiksmīgi sastrādāties.

“Saskaņas” politiķi jau gadiem sevi dēvē par sociāldemokrātiem. Bet tagad jūs izvirzāt premjera kandidātu – Vjačeslavu Dombrovski. Viņš iepriekš pozicionējies kā izteikts liberālis. Atgādināšu, ka arī jūs viņu kādā intervijā saucāt par “pilnīgi traku liberāli”. Pēc tam parādās “Saskaņas” prezidenta kandidāts baptistu mācītājs Pēteris Sproģis – nepārprotami konservatīvu uzskatu paudējs, piedevām vēl, nākot politikā, bija aizņēmies Donalda Trampa lozungus. Kā tas viss iet kopā?

Tie cilvēki, kas nesen atnākuši uz “Saskaņu”, ir izvēlējušies mūsu partiju, labi apzinoties tās profilu. Ja mēs runājam par Vjačeslavu Dombrovski, ar kuru man ir gods draudzēties jau 23 gadus, tad vārdi “trakais liberālis” noteikti nebija tas skaļākais, ko esam viens otram veltījuši. Mēs bieži esam diskutējuši par politikas un ekonomikas jautājumiem, un tiešām – viedokļi bieži ir atšķīrušies. Vjačeslavs ir izgājis savu ceļu, uzkrājis pieredzi – teorētisku un praktisku, un esmu priecīgs par viņa lēmumu pievienoties “Saskaņai”.

Viņš ir mainījis savus politiskos uzskatus un kļuvis par sociāldemokrātu?

Tas, ko mēs redzam Eiropā, ir dažādu ideju tuvināšanās jeb tā saucamā konverģence. Arī sociāldemokrāti arvien vairāk runā un darbojas pie tā, lai ekonomika varētu vairāk pelnīt un būtu līdzekļi, ko izmantot sociālajām programmām. Tāpēc arī “Saskaņai” uz šīm Saeimas vēlēšanām būs ļoti stiprs ekonomiskais piedāvājums, un šajā ziņā Vjačeslava Dombrovska uzskati un pieredze ļoti labi iederas. Bet notiek arī pretējs process – labējās partijas sākušas saprast, ka bez sociālajām programmām arī iztikt nevar. Līdz ar to radikāla konfrontācija starp liberāļiem un sociāldemokrātiem šodien vairs nepastāv.

Un konservatīvisms arī turpat – viss vienā katlā?

Ja runājam par Pēteri Sproģi, nevienam nav noslēpums, ka Rīgā “Saskaņa” vienmēr ļoti aktīvi strādājusi kopā ar visām kristīgajām konfesijām. Ja kāds no konfesiju pārstāvjiem pieņēmis lēmumu pievienoties partijai – tas nav nekas pretdabisks, bet loģisks tālākās attīstības scenārijs.

Vai jūsu partneriem no citām Eiropas sociālajām partijām arī vērojama šāda attīstība, ka viņiem pievienojas konservatīvi mācītāji?

Eiropas Savienība ir pazīstama ar to, ka tur nepastāv “balts” un “melns”, kas diemžēl ļoti bieži parādās Latvijas politiķu un žurnālistu retorikā. Pasaule tomēr ir krāsaināka.

Bet tas, kas notika ar Sproģi, bija drausmīgs signāls no esošās elites – “nelien, citādi mēs mēģināsim sagraut tevi un tavu ģimeni”.

Ko nozīmē “sagraut”? Jūsu partijas biedrs Jānis Urbanovičs runā par kaut kādiem Sproģim izteiktiem draudiem, arī jūs tagad dramatizējat, bet nekādus konkrētus faktus nesakāt. Izskatās gan, ka jaunais politiķis vienkārši nebija gatavs kritiskiem vērtējumiem par savu izvēli.

Es tikai varu teikt, ka esošo eliti apkalpojošas pazīstamas personības un mediji izdarīja to, ko izdarīja.

Vai ideja iesaistīt politikā mācītāju nāca no “Saskaņas” piesaistītajiem amerikāņu konsultantiem?

Nē, neviens konsultants nevar ietekmēt to, ka cilvēki grib pievienoties “Saskaņai”. Tas ir mūsu ilggadējā darba rezultāts – gan tas, ko dara partija, gan tas, kā strādā Rīgas pašvaldība. Konsultanti sniedz ļoti svarīgus tehniska rakstura padomus, kas saistīti ar socioloģijas analīzi un tamlīdzīgi.

Jūs jau teicāt, ka Latvijā politiķi bieži visu vērtē kategorijās “balts” un “melns” un nespēj pieņemt viedokļu daudzveidību. Vai tas nav attiecināms arī uz jūsu un “Saskaņas” komunikāciju. Piemēram, tos rīdziniekus, kas iebilst pret Skanstes tramvaju, jūs nosaucat par “idiotu bariņu”. Cilvēki, kas uztraucas par kokiem Rīgā, jūsu vērtējumā esot “absolūti pajoliņi”. Varbūt šāda leksika iederas anonīmajos portāla komentāros, bet ja tā izskan no partijas līdera… Kā tas iet kopā ar pasludināto eiropeiskumu?

Man kā politiķim un amatpersonai ir tiesības izteikt viedokli, un es to darīšu. Ja kādā Rīgas ielā ir izveidotas vietas, kur atbilstoši plānam šogad paredzēts stādīt kokus, bet daži cilvēki pirms tam atskrien un iestāda savus kokus, tad viņi izskatās pēc pilnīgiem pajoliņiem.

Bet kāpēc vajag apsaukāties?

Ja vēlaties man dot padomus par komunikāciju, varat pieteikties Rīgas domē par preses sekretāru. Es atļaušos konkrētās situācijās par konkrētiem cilvēkiem pats izvēlēties vārdus. Pret Skanstes tramvaju cilvēki protestēja politisku iemeslu dēļ…

Un tāpēc viņi ir “idiotu bars”?

Ja viņi cenšas izgāzt projektu, kas pilsētai būs svarīgs solis attīstībā uz priekšu, – jā, šis vārds atbilst. Tāpat, ja cilvēki, kas Brīvības ielā vienā kvartālā sazīmē velojoslas, skaidri apzinoties, ka tālāk tās nav iespējams sazīmēt, tad viņi ir dīvainīši.

Tātad, ja kādas grupas aktivitātes jums nepatiks, jūs turpināsiet komunicēt šādā stilā?

Es centīšos izteikties vēl precīzāk. Es runāju par ļoti konkrētu šauru grupu, kas rīkojas tikai un vienīgi politisku apsvērumu dēļ. Viņi nepārstāv rīdziniekus, tie ir politiski oponenti.

Tad jau jūs rādāt piemēru, kā izturēties pret politiskajiem oponentiem? Arī jūsu partijas piekritējus var droši apsaukāt?

Ja runā par mūsu partijas biedriem un atbalstītājiem, par viņiem “Latvijas Avīzē” ir bijušas rak­stītas dažādas trakas lietas. Es nekad neesmu vērsies ar aicinājumu mainīt avīzes komunikācijas stilu.

Pievienot komentāru

Komentāri (130)

 1. Gods, kam gods pienākas: viena lieta, ko Ušakovs kā Rīgas mērs paveicis, ir bijusi laba: bezmaksas tualetes Rīgā. Bet, kā jau daždien, labs bija tikai iesākums – šīs tualetes netiek pienācīgi uzturētas, nu un tā rezultātā ļoti bieži nestrādā. Pie kā šī paviršība novedusi, katrs var pārliecināties, mēģinot apmeklēt tualeti pretī zinātņu akadēmijas ēkai. Aiz nefunkcionējošās tualetes būdiņas ir nomīzts tā, ka zāle neaug un biezi nomīnēts.

 2. Malacis uška — atkal apstiprini savu deģenerāta viepļa statusu !

 3. Nil, tu esi lielāks par lielumu,
  Tu pazīsti cilvēku sirdis un skaistuma dvēseli.
  Mana dvēsele dzied, un sirds mana pauž,
  Ka Maskavas ceļu mums dāvāji tu.

 4. Ilona. Rīga ka vēl nekad ir pārvērtusies par bomžatņiku. Pateicoties Niluškam. Prieks aizbraukt uz kādu Latviskāku Latvijas mazpilsētu, kur šī niluškas sērga nav ieviesuies.

 5. tās ir muļķibas, esmu latviete un Ridziniece, balsoju par ‘Saskaņu”, Man patīk kā izskatās Rīga un kas Rīgā tiek darits, un paldies Nilam par rūpēm Rīgas nākotnei. Jā, tiek remontēti celi.atjaunoti parki rekonstruētas vecās ēkas, berniem rotalu laukumi, es redzu tikai izaugsmi.
  Un beidzat dalit un rīdit tautibas.

  • OKUPATI,bija un paliks okupanti un nevajag te ušakova troļļiem troļļot,pašiem ar sevi sarunāties!!!!

  • Kraus von Zillergut Atbildēt

   Turpini tik par Saskaņu balsot, rīdziniec. Bet tas, ka mēs norādām, ka Nils ir visai štruntīgs pilsētas galva, nav tautību rīdīšana.

  • Tas loti lieliski Jums pateikt iedeevotajiem kas jaadar. Tautibas ir jau daleetas — ar robezam. Un cilvekiem ir jasaprot kur taas atrodas.
   Cilveki nevar iebraukt valsti un dot kautkadu aukstprateegu leksiju vieteieshiem cilvekiem kas ir jabedz un kas ir jasaak dareet. Tie vietejie cilveki kam senshi ir Latvijaa dzeevojushi tukstoshiem gadiem ir tie kam tieseeba noteikt kas bus — un ari kas nebus. Izlas vesturi, apskat celu kartu.

  • Piedod — tad Jus taa noteiceja? Pie tam tautibas ir jau daleets ar robezam. Tie kas parskersho robezas nav tiesibas noteikt kaa reekoties. To dar iedzeevotaj kam senshi tur ir dzeevojush tukstoshiem gadus.
   Tas ir loti lieliski nakt no arzemes un teikt ko dareet. Nav tava vieta naakt no arzemes, uzgrust tavu valodu un nolemt kad ir pienac laiks dareet vien lietu vai otru. Un kaa jau teicu, tautibas jau tik daleets ar robezem simt gadu atpakal. Tikkai viss diemzel tas robezas necien. Izlas vesturi, paskaties celu
   kartu.

 6. Nils, Rīgu ir nolaidis līdz kliņķim, jebkura cita pilsētas Latvija tiek savestas kārtībā plus mīnus. Bet Rīga, piedodad, bet ja jūs nesat bijuši atbrauvat un paskataties, vienkārši bardaks, ceļi drausmīgi, pagalmi drausmīgi. Viss netīrs, nekots. Esmu Rīdzinieks, bet bieži gadās būt arī citās Latvijas pilsētās un ticiet man. Ar to naudu kas ir Rīgas budžetam, Rīgai būtu jāizskatās ievērojami labāk, nekā tā ir pašreiz. Cik miljonus tas žurnālists iztērē savam PR, kādas naudas plūsmas aiziet pietuvinātajiem vienkārši ārprāc. Pazīstu cilvēkus, kas agrāk Rīgas Domē strādāja. Tādas lietas stāsta, ka mati ceļas stāvus. Vienkārši nodokļu maksātāju nauda tiek notriekta uz nebēdu!

 7. Nils, patiešam strada cklvekiem deļ, videi un priecigām brižiem!

 8. Nils, patiešam strada cilvekiem deļ, videi un it cigam bridiem!

 9. Domāju ka pagaidām viss labākā partija ir SC Saskaņas centris. Vienīgā partija par ko var vēlēt, lai vada Latviju.

  • Krievtroļļi protams tādus glaimojošus komentārus izteiks par Kremļa proxy=partiju.
   Ja nevar Latviju atkal okupēt ar varu var pamēģināt ar viltu.

 10. zivacainam Ušakovam Atbildēt

  Tu nu gan esi viens pretīgs krievnacistu tēviņš!

  • А ты латышский фашист! Разве нет?! Atbildēt

   !!

   • brauc urla mājās!!!!

    • Я и так дома, ублюдок! Atbildēt

     !!

     • Tavas mājas – Jaunciema kapi , čmo ! Un puķins teiks – nebija tur tā izlietotā kondoma , atvaļinājumā apmaldījās , uz 9.maija praidu sēņot petrass gāja…
      A tevi sidar , kārs tur pat , kur tavs baķka pakārtajiem vācu ģenerāļiem zābakus vilka nost ! tev šodien nespiež , ujobok ?

     • Tavas mājas – Jaunciema kapi , čmo ! Un puķins teiks – nebija tur tā izlietotā kondoma , atvaļinājumā apmaldījās , uz 9.maija praidu sēņot petrass gāja…
      A tevi sidar , kārs tur pat , kur tavs baķka pakārtajiem vācu ģenerāļiem zābakus vilka nost ! tev šodien nespiež , ujobok ?

     • Ух ты, каким махровым нацизмом пахнуло! Аш тошнит!

      !!

     • Сам ты уёбок, нацист херов!

      !!

 11. Prošla zima,nastalo ļjeto,spasibo Niluške za eto!

 12. Spisiba Usakov. Riga v gavne polnom. Mi za tebja golosovat bolshe nebudem. I konchai nas kormit obeshanijem. Za….bal

 13. Nila kungs. Tavi pensionaari sabarotie sokijumiem un labumiem ar veselibas problemam dodoties uz polikliniku,aptieku,slimnicu lauz kaulus pa celam. Salabo celus lai ari taalaak varetu savus veco lauzu piekritejus piebarot. Vini redz un tagad ari izjut Rigas ielas. Tavs nopelns.

 14. Kā var būt par pilsētas mēru cilvēks, kurš neciena savas pilsētas iedzīvotājus, nerēķinās ar viņu interesēm! Kā var būt par pilsētas mēru cilvēks, kurš neciena valsts valodu, kurš organizē pretvalstiskus saietus, tādējādi vākdams savu elektorātu. Kā var būt par pilsētas mēru cilvēks, kura vadītās iestādes faktiski izsaimnieko iedzīvotāju naudu gan atklāti blēdīgos, gan šaubīgos projektos, pamatojot to ar rūpēm par iedīvotājiem? Kā var būt par pilsētas mēru cilvēks, kurš to vien dara, kā būvē Potjomkina sādžas? Kā var būt par pilsētas mēru cilvēks, kurš melo pat par sīkumiem?

 15. Runā kā krievnacists ! Atbildēt

  Saskaņas Centrs/Vienota Krievija/Saskaņa nekad nav bijusi “eiropiska”. Ušakovs pauž kārtējos krievu melus. Viņa partija atbalsta krievu imperiālismu un koloniālismu eiropiskā Latvijā.

 16. Es jau zin ka aiz Zilupes ir vēl labāk, bet Es tur tomēr negrib braukt un dzīvot.

 17. Ar manu un manas ģimenes balsīm var droši rēķināties. Rīgā viss pamazām iet uz labo pusi – ir daudz kas izremontēts, renovēts vai uzcelts no jauna tieši Nila kā mēra laikos. Man tas tiešām patīk. Runājot par bezmaksas transportu, kā tur bija ar to suni uz siena kaudzes? Man nav žēl, ka iespēja braukt bez maksas tiek mūsu pašu bērniem un mūsu vecīšiem, ne grama. Tas ir cilvēka cienīgi!

  • Oktobra sākumā Latvijā būs Saeimas vēlēšanas,kurās tavs elks nepiedalās.Starp citu,viņš nekad nav izjutis,pat izlicies,ka izjūt ne kripatiņas atbildības par paša “vadītās”iestādes piekoptajām nejēdzībām,zagšanu,nelikumībām,algas maksāšanu nestrādājošiem saviem partijas biedriem un viņu radiem,bardaku tirgos,pat par 54 bojā gājušiem cilvēkiem ne.Uzskaitījumu varētu turpināt līdz pašam vakaram.No žurnālistiem bēg,ne par ko neko nezin un neatbild,bet,ja tomēr atbild,tad rupji un augstprātīgi norāda,ka viņu nedrīkst eksaminēt.Jūsu ģimenes elks RD ir nulle bez cipara.tikai partijas izkārtne,reklamētājs un ārvalstu apceļotājs,kurš kārtīgi distancējas no savu tiešo pienākumu pildīšanas Nav ko brīnīties,ka esam tur,kur esam,ja ir tādi balsotāji.Ar tādu saprašanu.

   • Pilnīgi piekrītu “zināšanai”.
    Pensionāri brauc bez maksas. Jauki. Taču dažiem krievmīlestība tā izmiglo acis, ka aiz tās nesaskata visas tās cūcības, ko Ušakovs pastrādājis Rīgā. Kr. Barona iela, ūdeņraža transportlīdzekļu iepirkums ir tikai divas lietas no saraksta.
    Daži zinātāji gan teic, ka pensionāri par brīvu brauca vēl pirms šī kremļa ielikteņa uzrašanās.

  • jautājums Ušakovam: Atbildēt

   Kādā valodā tur komunicējies ar savu bērnu — eiropeiskā latviešu valodā, vai aziātiskā krievu valodā?

 18. Ar manu un manas ģimenes balsīm var droši rēķināties. Rīgā viss pamazām iet uz labo pusi – ir daudz kas izremontēts, renovēts vai uzcelts no jauna tieši Nila kā mēra laikos. Man tas tiešām patīk. Runājot par bezmaksas transportu, kā tur bija ar to suni uz siena kaudzes? Man nav žēl, ka iespēja braukt bez maksas tiek mūsu pašu bērniem un mūsu vecīšiem, ne grama. Tas ir cilvēka cienīgi.

 19. Kā ir gramatiski pareizi – locekle vai loceklis? Tas, ka vienīgais loceklis ir labs pašnovērtējums. Tātad vismaz kādreiz Ušakovs nemelo.

 20. Monako restorāns nav izdomājums. Un jau pirms daudziem gadiem tā bilde “Instagram” atrodama. Brīvostas valde ne mazumu ienes Ušakova kabatās. Neuzskatu par loģisku, ka biroju vada Ušakova sieva. Līdzekļu Ušakovam pietiekoši, jo tādu PR visus šos gadus, ko aprēķinājuši eksperti 8 miljonu vērtībā kaut kā grūti atrast citu politiķu rīcībā. Un tā durvju aizciršana žurnālistu deguna priekšā kaut kā raksturīga tieši Ušakovam. Bija neskaitāmi video. Nekaunība. Arī šajā intervijā tieši nekunība ir tā, ka viņu nedrīkstot eksaminēt!!! Ušakovam būtu jāatvainojas par šādu attieksmi pret Latvijas iedzīvotājiem. Karikatūras, “pajoliņi”, “idioti”, kur vēl tālāk. Kā rīdzinieks neuzskatu, ka M.Antonēvičs bija agresīvs un provokatīvs. Tieši Ušakovs šajā intervijā ir nekaunīgs, agresīvs un provokatīvs, Un tā nav pirmā reize.

 21. Labdien. Katrs redz to ko grib. Attiec.par interviju no žurnālista puses- tā izskatąs agresīva un provokatoriska. Attiec.par Ušakova k-ga izteicieniem- dažreiz cilvēku rīcība, kura ir tendēta uz analfabētismu tiešām noved! Tas nenozīmē ka atbalstu, bet varu saprast. Kas attiecas uz Rīgas pilsētas attīstību, tad 50 gadu laikā neatceros nevienu, kurš kaut ko vispār būtu darījis pilsētas vai iedzīvotāju labklājībai. Tāda sajūta ka şos komentārus raksta no ķēdes norāvušies pitbuli no opozīciju partijām. Tieši viņām visām ir čekisti un stagnāti biedru vidū. Viss ko šiem vajag, debīlu tautu, kuru barot ar pašu izdomātiem murgiem. Atveriet acis cilvēki un iesaku arī palasīt Latvijas vēsturi sākot ar 13 gadsimtu! Kad latvija nebija oficiāli nodibināta kā valsts. Šeit bija zviedri, vācieši, krievi utt. Tad varbūt Zviedrijai izvirzīsim pretenzijas par okupāciju, jo 13 un 14. gds.viņi nelikumīgi okupēja mūsu zemi un cēla pilis un cietokšņus! Pēc Jūsu domām, kā devēt līdzīgi domājošos? Valdošās partijas ir tik ļoti iestagnējuşās, pieradušas tikai ņemt, nevis radīt, ka citu neko nezin kā vienīgi apbērt ar mēsliem visus, kuri neatbalsta viņu politiku un paņēmienus. Diemżēl kā mēs visi redzam, tas drīz novedīs pie valsts totāla kraha. Ir ļoti zems līmenis tiem, kas cenšas savu neko nedarīšanu slēpt zem ne tik svarīgām valstiskām problēmām, tautas valodā runājot, acu aizmālēšana. Aizejiet darba dienā uz Vecrīgu un paskataties ar kādiem auto brauc valsts darboņi, kā viņi apğērbti un kādos restorānos pusdieno!

  • Jums nav tiesību eksaminēt “Saskaņas” politiķus.” – Un šito Jūs aizstāvat?

   Kāpēc N.Ušakovs neieradās tiesā? Bija aizņemts? Kas notika ar L.Jākobsonu? Un, kurš ielika smaidiņu par savu alibi?

   • Neesmu nevienā partijā. Taču Ušakova cinisms un nekaunība mani kā latvieti, kas domei maksā lielus nodokļus, aizskar!
    Aizejiet uz Vecrīgu un paskatieties- ar kādām automašinām braukā Ušakova ” sociāldemokrāti” , kādus pulksteņus un zīmolu drēbes nēsā, cik nekaunīgi apzog nodokļu maksātājus – Rīgas satiksmē u.c. pašvaldības SIA! Ikvienam no šo SIA valdes alga ir 2x lielāka kā valsts pārvaldes vadībā strādājošajiem.
    Paskatieties, kā gadiem taisa rebes Centrāltirgū!
    Pastaigājiet pa Kr.Barona ielu! Kāda tur ” kvalitāte ” par šiem miljoniem?
    Padomājiet- kāpēc Ušakovam un Amerikam vajag kapu tramvaju? Ne jau mūsu interesēs, bet gan nekustamo īpašnieku, kas atrodas blakus šai līnijai, interesēs.

  • nu,labdien,aculieciniek! Atbildēt

   Jūs pārmaiņas pēc varētu labāk pavērot,ar kādām mašīnām brauc šis izbijušais žurnālistiņš Ušakovs un viņa partijas biedri,bijušie čekisti un stagnāti.Un neceriet,ka Ušakova ģimenes uzņēmums ir mūžīgs!Lai kādas ir vadošās partijas,viss jūsu rakstītais pilnā mērā attiecas uz šā “kunga”vadīto partiju un pārspēj visas vadošās partijas kopā ņemtas.Jums Ušakovs ir svētā govs,kurai kā partijas līderim nedrīkst priekšvēlēšanu gaisotnē uzdot jautājumus,kas interesē lasītājus??Daudziem cilvēkiem vispār nav skaidrs,ko šis darbonis īsti dara un kad viņš beidzot ķersies pie saviem tiešajiem pienākumiem RD.Viņš tikai vazājas pa ārvalstīm,tēlodams ārlietu ministru,bet žurnālisti viņam vienkārši traucē,it kā viņi līstu viņa privātajās darīšanās.Brīnums,ka viņš vispār bija ar mieru nolaisties no saviem “augstumiem”un sniegt jebkādas atbildes LA.Nav jau krievu prese vai Vesti vai Eiropas sociālisti.Švaks aculiecinieks jūs esat,ja neredzat viņa ākstīšanos teju desmit gadu garumā.

 22. Tas mongoļu-tatāru dialektā skribelējošais laikam lamājas,bet tiem zaglīgajiem mokšām tā pieņemts!

 23. Pusdieno Monako restorānos, pelna ļoti lielu naudu, bet redziet mums neesot tiesību… Smalki. Ieķīlā sliedes un braucamos Rīgas Satiksmē, 8 miljonus savam PR nežēlo, bet redziet mums neesot tiesību… Tautas kalps- “sociāldemokrāts” pārāk daudz no sevis iedomājies. Vai arī kundziņam sakāpis galvā un nervi netur? Kā tur bija ar tām Ušakova karikatūrām, redziet viņam ir “tiesības” atļauties da jebko…
  Mēs paši zinām savas tiesības, un neviens Ušakovs te nenoteiks, ko eksaminēsim.

 24. Это мой ник, сука! А ты просто вор! Усёк, уёбище?! Atbildēt

  A na tebja i etot portal, mne nasratj!!!

 25. Visi normālie grafisti raksta kā normāli cilvēki,tikai viens kurš arī pretendē uz cēlo niku”ģrafists” ir rupjš un neaptēsts kā zirga deķis,jo latviešu lapā raksta ar bulgāru burtiem un nesakarīgi angliski!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

  • Jā, grafistam ir personības dalīšanās, turklāt viena no viņa personībām ir atklāti antisabiedriska un agresīva.

   • А гляньте в зеркало, Алла Борисовна! Разве вы сами не такая же?! Законченная руссофобка! Atbildēt

    !!

 26. Biedr Ušakov! Nevēlēšanās atbildēt uz nepatīkamiem jautājumiem nav amatpersonas cienīga poza. Atcerieties, kas maksā jums a algu – tie ir mani nodokļi. Tātad man un pārējiem nodokļu maksātājiem ir visas tiesības uzdot jautāumus un SAŅEMT izsmeļošas atbildes.

 27. Tas, ka Saskaņā pulcējas kremļa pakalpiņi, pat, iespējams, ne īpaši tīšām parādās šodienas Dienā M.Riekstiņas slejā par Ķīnas kravām.
  Kamēr Matīss bija satiksmes ministrs no Vienotības, tikmēr aģitēja par Ķīnas kravām, kā pārgāja pie savējiem prokrieviskajā Saskaņā, tā vienīgais iespējamais tranzīts – no Krievijas. Tas indivīds pat nav papūlējies salīdzināt Krievijas un Ķīnas ekonomiku. Un aizmirsis, ka nav nestabilāka un nedrošāka sadarbības partnera par Krieviju.
  Pamazām jau atklājas viņu patiesā seja.
  Iesākumā nevainīgi Krievijas kravas, pēc tam Krievijas filiāle. Tad vairs neaprobežosies tikai ar krieviem raksturīgajām rupjībām RD,9. maija ālēšanos, ūdeņraža transportlīdzekļiem, kurus iedarbināt nevar, bet kuri džipu sociāldemokrātiem rada lielus papildu ienākumus.

  • Intetesanti ka var dabut kinas kravas bez krievijas. Patik vai ne bet krievija lemj vai dzelzceljsh maskava-riga vispar bus izbraucams

   • Vai tad Jūs liekat vienlīdzības zīmi starp kravām no Ķīnas, kurām Krievijas robežās salīdzinoši neliels posms pēc Kazahstānas. Pēc tam Ukraina.
    Protams, Krievija ja grib, var kaitēt tranzītam, bet tas pietiekami tālu no tās centrālās daļas, tā kā kamēr Putins izlems un vietējie pavēli izpildīs, krava var jau būt Ukrainā.
    Iekļaut Krieviju kā vienīgo tranzītvalsti var tikai naivais vai muļķis.

    • Открой схему ж.д. СНГ и посмотри! Заодно, почитай, что такое план формирования, дура необразованная! Atbildēt

     !!

 28. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Zel, ka nepievienoja birku, ka si ir politiska reklama, izskatitos pieklajigak. No otras puses kartejo reizi palika ne parak labi ar dusu, klausoties so gailenu un vina it ka domas, it ka uzskatus, kuru praktiski nav, tikai viena vienigi putra ar nosaukumu ka iegrozities ertak un ka palikt pie katla. Vienkarsi genials uzskats, ka cilveki, kas proteste pret kapu tramvaju ir tikai un vienigi politiski motiveti mulki. Ar tik sekliem izteikumiem un it ka redzejumu nilins nekad nevares pretendet uz liela un ietekmiga politika nosaukumu, kas vins ari nav un nebus. Vienkarsi preteklis.

 29. bija valodu referendums – Ušakova un Lindermana roku darbs.

 30. 2009. gada decembrī skandalozu popularitāti izpelnījās domes sēdes ieraksts, kurā domes priekšsēdētājs N. Ušakovs un viņa vietnieks A. Šlesers neformāli apspriedās, tai skaitā lietojot rupjus lamuvārdus….

  • Это мой ник, сука! А ты просто вор! Усёк, уёбище?! Atbildēt

   !!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 31. Virsrakstā uzreiz bija jāliek – “Ušakova reklāma pajoliņiem!” 😀

 32. usakov malacis uzliec miksto sitiem nacikiem kaut vini galu dabutu urodi

 33. Ušakovs malacis!! Atbilēja izsmeļoši, pārliecioši, izvairoties no provokācijām!

 34. bija Maskavas kalps taads arii palika. par to Eiropeisko -buutu nu pakluseejis

 35. Paldies Mārim par rakstu! Atbildēt

  Paldies par rakstu, Māri! Labs (!), kaut arī esat bijis pārāk iecīetīgs ar šo “okupācijas laika atraugu.” Jūs trāpījāt pašā sāpīgākajā vietā – par okupācijas noliegšanu, un no tās nevajadzēja atkāpties, kamēr nav pateikta patiesība. Vai tā krievu imigrantu daļa, kura ieplūda okupācijas laikā – ir mazākumtautība? Tas ir gavenais jautājums.

 36. Dolgopolovs jau ir lielāks komunists nekā visi tie kopā ņemti, kas Saskaņai traucēja balsot pret Krimas aneksiju. Viņš strādāja LKP CK. Savukārt Krivcova, no kuras Saskaņa tā kā grib norobežoties, ir deputāta Dolgopolova palīdze visu šo laiku.

  • Nez ,vai no vecā Rubika arī viņš norobežotos?Abi dēli taču deldē bikses saeimas saskanīgajā frakcijā,bet Urbanovičs pat vada frakciju.Ušakovs kaut kā dala tos bijušos komūnistus labajos un sliktajos,seksuāli pievilcīgajos un nepievilcīgajos.Tas nav labi.

 37. Par to pašu domājot Atbildēt

  Par Rīgas Mēra strīdiem ar žurnālistu , kā runāt , lai paši izvēlas komunikāciju līmeni un veidu , bet par velojoslām , kas sakrāsotas oficiāli visā Rīgā ir jādiskutē . Tas izveidotas speciali , lai radītu spriedzi uz ielām ? Izskatās , ka jā , jo galamērķis taču ir Tīra Rīga ar Sabiedrisko transportu ? Vai kāds ir padomājis par to , ka velo celiņi bīstami izveidoti ? Griežoties pa labi autovadītājam ir pagrūti saskatīt ātrā ātrumā traucošos velosipēdistu BEZ tuvām gaismām !!! Par Skanstes ielas transportu . Te jau tuvākā laika periodā atteiksoties no trolejbusiem , jo pāriešot uz ūdeņraža dzinējiem . Tad kāpēc ir jārok zeme , lāliek tramvaja sliedes , vadi , stabi un citas padarīšanas , ja var pa Skanstes līniju palaist sādus trolejbusus , vai autobusus ?!

 38. Uzdodiet beidzot kāds jautājumu, cik katrai partijai, kurai ir FB lapas, ir nobloķēti lietotāji. P.S. esmu nobloķēts par jautājumu uzdošanu gandrīz visās lielās partijās. JKP pati pirmā nobloķēja par jautājumiem. Un Strīķe personīgi arī. P.S. saskaņa vienīgā to nav izdarījusi, kaut gan viņiem arī bija ne tikai jautājumi, bet pat pārmetumi no manas puses.
  Vārdu sakot, FB daudzas partijas izmanto nevis komunikācijai ar vēlētājiem, bet tikai sava uzspiesta viedokļa reklamēšanai. Mani pat jauna lapa Boikots, kuru es atbalstīju, par jautājumu, kāpēc kopā nevar izvirzīt iniciatīvu manabalss.lv par degvielas cenām, izdzēsa komentāru un uzreiz nobloķēja. Tas manuprāt pierāda, ka “Boikots” ir Jeremejeva politiska reklāma, kaut arī viņš to noliedz. Turpināšu boikotēt viens pats, ideja tomēr laba, un vieno tautu, bet diemžēl politiska.

 39. Kā gan var iedrošināties eksaminēt pašu Lielo Nilu?Tie daudzie cilvēki,kas plūst uz Saskaņu apzinās,ka partija ir sociālistiski,sociāldemokrātiski liberāli konservatīva.Kreisi labēja.Turklāt kristīga,kuras prezidenta kandidātu un viņa ģimeni sagrāva esošā elite.Kaut kāds idiotu bariņš….trakas lietas…Vai tad intervētājs nesaprot,ka īstiem sociāldemokrātiem ir nepieciešami divi/līdz 2016 gadam/džipi saimnieciskām vajadzībām,lai palīdzētu saskaņas kolēģiem kaut ko pārvest.Kolēģi,kuri nav bijuši komūnisti,jau sen par vēsturi visu ir pateikuši.Turklāt vismaz trīs valodās,bet eksaminētājs iedomājas ,ka viņš būs tas,kurš drīkstēs turpināt eksaminēšanu.Lielais Nils taču arī dižajos 9.maija svētkos vienmēr piemin staļina režīmu un šī nav Diena,kad būtu jārunā par nenozīmīgām lietām,bet gan jāatgādina publikai,ka nedrīkst balsot par bijušo komūnistu-kaut kādu brigmaņu un vaideru spalvainajām idejām.,kuri tikai grib izrādīties,atšķirībā no Lielā N.Jācīnās taču pret Šadurska reformu,bet par geju un lezbiešu Tiesībām,ko sekmīgi dara saskaņas Rainbow rose pārstāvji.Beidziet eksaminēt Lielo Nilu!

 40. Izskatās, ka šis kremļa ieliktenis (uz ko jau visas šīs darbības sākumā norādīja V. Novodvorska) domā, ka var gvelzt visādas muļķīgas un neviens neko nesapratīs. Tas gan attiecībā uz sociāldemokrāta statusam atbilstošajiem džipiem, gan par attieksmi pret okupāciju.
  Interesanti, ko klasiskie sociāldemokrāti teiktu par viņa izdarībām Rīgas ielās, par nelikumībām RS un citur.
  Viņam šķiet, ka ir dikti varens, bet patiesībā ļoti nožēlojams. Ja nu vienīgi izcēlies kremļa propagandas elementu apgūšanā. Viņa iedomāto varenību uztur okupanti, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušie un viņu pēcteči. Viņiem galvenais, lai krievs, lai cīnītos pret latviešu valodu, lai pārvaldītu valsti tāpat kā Rīgu, t.i. gluži Krievijā pastāvošajā stilā.

  • Та страшная жаба давно уже сдохла, слава богу. Теперь настала твоя очередь! Сдохни! Atbildēt

   !!

   • palūkojies spogulī! Atbildēt

    Tu arī mirsi,grafist.Te nu parādās tav inteliģences līmenis,tā izsakoties par mirušu sievieti.

    • Мы все умрём. Вы лучше заботьтесь о своём моральном уровне и своих соплеменников комментаторов. Atbildēt

     !!

     • grafist, šņabi drīkst dzert tikai morāli un fiziski stipri cilvēki!!! Tu tāds neesi…

     • Так пей сколько влезет! Я же тебе не зпрещаю. Травись!

      !!

 41. Kāpēc LA jāintervē šis pajoliņš,ja no katra vārda nāk tikai meli un iedomība?

 42. Ja vēlaties man dot padomus par komunikāciju, varat pieteikties Rīgas domē par preses sekretāru. Es atļaušos konkrētās situācijās par konkrētiem cilvēkiem pats izvēlēties vārdus.
  =======
  Šo augstprāt’īgo interviju pret latviešiem vajadzētu tiražēt un izplatīt pirms vēlēšanām, lai vēlētāji redz šos ” sociāldemokrātus”

 43. Vai kremla cekistu maratonskrejejs,ar beigtas zivs acim,nav pamanijis ka socialdemokratu laiks Eiropa ir pagatne ? Un kada sakara vins savu kremla cekistu & okupantu & piektas kolonas apvienibu,ES un NATO Valsti Latvija,deve par socialdemokratiem ?

 44. Tā tēla spodrināšana izpaužaas ar mūsu naudas izsaimniekošanu. RNP nupat pirms vēlēšanām Nīcgales ielā daudzdzīvokļu mājas ārējai sienai aizķēpājis visas skaistās ārējās apdares flīzes un pārkrāsojis tās pelēkā krāsā!!!!!!!! To var izdomāt tikai vai absolūti neadekvāts cilvēks vai arī izcili nekaunīgs mūsu naudas izsaimniekotājs. Šo darbu varētu ierakstīt Ginesa rekordu grāmatā!!!!!

 45. Nevaru nosaukt NEVIENU labu Saskaņas darbu, kas būtu kaut mazliet uzlabojis Rīgas ikdienu. NEVIENU! Bet varu nosaukt izčakarētu Barona ielu, pussabrukušas ēkas, tukšu, degradētu Čaka ielu, sabrukušus ceļu segumus, bezjēdzīgi iztērētu mūsu nodokļu naudu nesaprotamām un nevajadzīgām lietām. Žurnālists Ušakovs varbūt prot runāt, bet ne vadīt pilsētu. Rīga degradējas, bet tā ir mana pilsēta! Katram ir jādara savu darbu. Žurnālistam ir jāraksta nevis jātēlo pilsētas mēru.

  • Rīga degradējas ir atbilde Tev un Tevisveidīgajiem – runa iet par personīgo tevis pašdegradāciju.

  • Tas gan ir ļoti viltīgs gājiens no Jūsu puses teikt, ka nav neviena laba darba, kas būtu uzlabojis Rīgas IKDIENU. Kaut gan… mums tagad ir iespēja braukt jaunos autobusos / trolejbusos / maršruta taksometros (tik tramvajus palika atjaunot), pa daudzviet izveidotām sabiedriskā transporta joslām, kas taupa mums laiku. Ka arī pensionāri / skolnieki / daudzbērnu ģimeņu vecāki u.c. tagad var braukt ar Rīgas sabiedrisko transportu bez maksas. Tas tikai runājot par ikdienas Rīgas dzīvi 🙂 Manuprāt, Rīgā daudz kas ir mainījies labākā pusē pēdējo gadu laikā. Daudz pamestu un tukšu ēku bija Rīgā gadus 15 atpakaļ, īpaši centrā, kuras tagad stāv smuki izremontētas. Tika sakārtoti Rīgas parki, izveidota promenāde, sakārtota Lucavsala kā atpūtas vieta. Jā, darba vēl ir daudz. Un situācija ar RNP un RS ir jālabo. Bet teikt, ka nekas nav uzlabots Rīgā nevar. Es Rīgā esmu dzimusi un dzīvoju jau daudzus gadus, un man ir prieks par to, kā mana pilsēta attīstās.

 46. Agresīvs tips. Darba intervijās tādus uzreiz izsper ārā. Kāpēc darba devējiem, vēlētājiem, šitas uzpūtīgais agresors būtu vispār jāievēro vēlēšanu listēs?

 47. Tiešām iedomība lien no Ušakova pa visām vīlēm ārā.

 48. Cinisms, iedomība, nekaunība un nesodămības sajūta…Mazais putins.

 49. Es neesmu nevienā partijā bet tik neloģisku tramvaja projektu . Mani bezpartijisku cilvēku viņš nosauc par idijoti, kā tas iet kopā ar amatpersonu, jau tā viņš mani kā pamatiedzīvotāju ir apdalījis, dodot privilēģijas citu valstu pilsoņiem pensionāriem, lai gan viņa vectēvs ir iebraucējs, bet mani senči nekad nav izbraukuši no Latvijas laimi meklēt citur, bet viens imigrantu pēctecis atļaujas mani nosaukt par idioti, kas viņš pats?

 50. Ne tikai melīga, bet … jāmaklē dakteris!

  • Imigrantu/okupantu pēctecis var atļauties publiski aizskart un ņirgāties par pamatiedzīvotājiem, jo viņam aiz muguras stāv kremlis un tādi paši migranti, kuru lielākajai daļaiir vienaldzīga korupcija un nodokļu maksātāju naudas izsaimniekošana. Ar tādu retoriku nekad viņš nepanāks saskaņu pamatiedzīvotāju un kievu migrantu starpā.
   Vēl vairāk – šī intervija, mūs nosaucot par idiotiem, balansē uz naida kurināšanas robežas.

 51. Baro vilku kā gribi, vienalga uz mežu skatās…

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 52. Visumā melīga intervija.

Draugiem Facebook Twitter Google+