fibaeurope.com

Juniori sasniedz ceturtdaļfinālu 0

Latvijas U-18 junioru basketbola izlase trešo gadu pēc kārtas sasniegusi Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

Otrā posma izšķirošajā spēlē Konjā (Turcija) Latvijas izlase ar 63:59 pārspēja Francijas vienaudžus, E grupā izcīnīja trešo vietu un piektdien ceturtdaļfinālā spēlēs pret Turcijas izlasi.

Spēle pret Franciju sākās neveiksmīgi (6:18), tomēr cīņas gaitā latvieši uztaustīja pretinieku taktikas vājās vietas un laukumā cīnījās kā īsta komanda. Pirms cīņas bažas radīja pretinieku fiziskais pārspēks, īpaši zem groziem, turklāt Latvijas komanda cīņā par atlēkušajām bumbām bija tikai otrajā desmitā. Pa visiem izdevās – grozs tika uzvarēts ar 50:36. Kā ierasts, pret francūžiem nostrādāja zonas aizsardzība, bet izšķirošajos brīžos mūsējiem bija arī vēsākas galvas. Pēdējā pusminūtē Francijas izlases līderis aiztrieca bumbu garām grozam, cits pretinieks nopelnīja uzbrukuma piezīmi. Bet Rihards Lomažs atbildēja ar diviem soda metieniem – 63:59. Arī precizitāte no soda metienu līnijas – 27/22 pret 20/11 – bija mūsējo veiksmes sabiedrotā.

“Puiši malači – nocīnījās kā īsti vīri. Uzbrukumā sākumā netikām galā ar pretinieku aizsardzības sistēmu, tomēr pamazām pielāgojāmies. Pamainījām taktiku un puiši samērā labi izpildīja koriģēto plānu. Galvenais, ka spēles laikā nesteidzāmies, netrakojām un saglabājām vēsa galvas. Kārtējo reizi apstiprinājās, ka esam stipri tikai tad, ja visi spēlētāji dod savu ieguldījumu. Gan tie, kuri spēlē vairāk par 30 minūtēm, gan tie, kuri iziet laukumā uz īsām epizodēm,” līdz šim svarīgāko uzvaru šajā turnīrā basket.lv komentēja Latvijas izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlases pretiniece būs Turcija. Dienvidniekiem ir otrais labākais (vidēji 76,5 punkti) uzbrukums šajā turnīrā aiz horvātiem, tomēr visas komandas spēle bijusi nestabili. Eiropas čempionāta izskaņā tiks noskaidroti ne tikai jaunie čempioni un medaļņieki, bet arī piecas komandas, kas nākamajā vasarā piedalīsies pasaules čempionātā U-19 vecuma grupā.

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS JUNIORIEM KONJĀ (TURCIJA)

E GRUPA

Latvija – Francija 63:59 (17:18, 33:37, 49:47). Lomažs 17, Mežnieks 14, Raimo 8, Mālmanis 7, Grīnbergs 5, Avenītis, Birkāns pa 3, Čavars, Krūmiņš, Melderis pa 2.

Tabulā: 1. Horvātija 5-0, 2. Itālija 4-1, 3. Latvija 3-2, 4. Lietuva 2-3, 5. Francija 1-4, 6. Polija 0-5.

F grupā: 1. Serbija 4-1, 2. Turcija 3-2, 3. Grieķija 3-2, 4. Spānija 2-3, 5. Melnkalne 2-3, 6. Bosnija 1-4.