×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
16. februāris, 2016
Drukāt

Junkers atzīst, ka EK nav plāna Lielbritānijas izstāšanās gadījumā (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers otrdien atteicies apspriest Lielbritānijas iespējamo izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb tā dēvēto “Brexit”, paziņojot, ka šādam gadījumam “plāna B” nav.

Junkers, kuram šodien plānota tikšanās ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu, pauda cerību, ka Apvienotā Karaliste paliks ES kā “konstruktīva un aktīva” dalībvalsts.

“Ja es tagad teiktu, ka mums ir plāns B, tas norādītu uz kaut kādu gatavību Komisijai nopietni paredzēt, ka Lielbritānija varētu izstāties no Eiropas Savienības,” debatēs Eiropas Parlamentā sacīja Junkers.

“Tāpēc es neiedziļināšos detaļās par plānu B, jo mēs nevēlamies plānu B, mums ir plāns A. Lielbritānija paliks Eiropas Savienībā,” uzsvēra EK prezidents.

Viņš sacīja, ka EK un Eiropadomes prezidents Donalds Tusks strādā pie vairākiem priekšlikumiem ES līderu samitam, kas ceturtdien un piektdien notiks Briselē.

Junkers piebilda, ka vēl jāizlemj, vai priekšlikumus var uzskatīt par taisnīgiem gan Lielbritānijai, gan citām bloka valstīm.

Lielbritānijas reformu prasības ietver garantijas ES valstīm, kuras nav eirozonā, lielāku konkurenci, Lielbritānijas tiesības nebūt par daļu no “aizvien ciešākas savienības” un sociālā atbalsta samazināšanu imigrantiem no ES dalībvalstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cilveks ir tikai cilveks – vairakuma slinks no dabas. Briseles slaisti nav iznemums, sanem lielas algas un izliekas ka strada.

  2. NATO – jā !
    ES – nē ! Modernie vergturi.

Draugiem Facebook Twitter Google+