×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. augusts, 2017
Drukāt

Junkers: Turcija “milzu soļiem” attālinās no Eiropas (3)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Žans Klods Junkers, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs 


Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers otrdien paziņojis, ka Turcijas iestāšanās sarunu strupceļā pilnībā vainojama Ankara, brīdinot, ka tā arvien straujāk attālinās no Eiropas.

“Turcija no Eiropas attālinās gigantiskiem soļiem,” ikgadējā Eiropas Savienības (ES) vēstnieku konferencē Briselē atzina Junkers, vienlaikus norādot, ka paziņot par Turcijas iestāšanās sarunu pārtraukšanu ir prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana ziņā.

Viņš pauda aizdomas, ka Erdoans cenšas panākt, lai to izdarītu Brisele, lai pēc tam sarunu neveiksmē varētu vainot ES. Taču ES nedrīkst “iekrist šajās lamatās”, jo “atbildība pilnībā ir Turcijas pusē,” uzsvēra EK prezidents.

“Jautājums, vai mums vajadzētu sarunas pārtraukt, ir tīri teorētisks, jo nekādu sarunu nav,” piebilda Junkers.

Attiecības starp ES un Ankaru pēdējo mēnešu laikā strauji pasliktinājušās, un arvien skaļā izskan aicinājumi ES pārtraukt sarunas ar Turciju par iestāšanos blokā.

Oficiālās iestāšanās sarunas ar Turciju tika uzsāktas 2005.gadā, kad beidzot izdevās pārvarēt vairāku ES dalībvalstu pretestību, tām bažījoties par bloka nākotni pēc tik lielas musulmaņu valsts uzņemšanas.Taču sarunu temps bijis ļoti gauss un pēc pagājušā gadā Turcijā notikušā neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma tās faktiski apstājušās, jo Ankara puču izmantojusi kā ieganstu vēl aktīvākai politiskās opozīcijas un neatkarīgās preses apklusināšanai.

Decembrī ES dalībvalstis vienojās, ka jaunas sarunu sadaļas vairs netiks atvērtas, kamēr Erdona režīms neatteiksies no kursa un arvien pieaugošo autoritārismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Liekas, ka pats Junkers savā vecumā NESAPROT EIROPAS lomu valstu savienībā?! Viņam nav saprotama katras ES valsts nacionālās intereses. Viņš tās liek zemāk par ES kopējām interesēm, kaut gan visam ir jābūt otrādi. Turkus ES tiešām jau kuro gadu vazā aiz deguna zinot, ka tā ir valsts ar PILNĪGI CITĀM VĒRTĪBĀM UN NACIONĀLAJĀM ĪPATNĪBĀM??? Turcija nekad nedzīvos pēc ES prasībām kaut vai bērnu audzināšanas jomā…JUNKERS pielaida kļūdu arī attiecībā uz Lielbritāniju! Ja ES būtu nopietni attiekusies pret šo nozīmīgo valsti, NEKAS TAMLĪDZĪGS NEBŪTU BIJIS! Un tagad nezin, KĀ ”SPĪDZINĀT” un VAINOT PREMJERI MEJU PAR VISU NOTIEKOŠO… ARĪ POLIJU ŠIS CILVĒKS NESAPROT UN LECAS AR TIK LIELU VALSTI KĀ ZĪDAINIS! VIŅA RETORIKA BIEŽI IR PILNĪGI NEPIEŅEMAMA! Domāju, ka tādā vecumā ne visi kādreiz vadošie darbinieki spēj saglabāt prasmi komunicēt – VIŅŠ IR TIEŠĀM IR VECS UN NEPIEMĒROTS ŠIM POSTENIM ES!!!!!

  2. junckeri lej krokodila asaras Atbildēt

    kurš tas bija, kas vairāk kā desmit gadus ķircināja turkus, ka uzņems tikai tad, kad Turcijā dzīvos tikai eņģeļi ?

  3. Nav brīnums, ka pat turki vairs negrib Eiropu. Francijas jaunais prezidents jau aicina nākamās Eiroparlamenta vēlēšanas rīkot nevis pēc valstu principa, bet pēc partiju principa. Eiropa tiktu sadalīta vēlēšanu iecirkņos, kas neatbilst valstu robežām, un tajās varētu piedalīties tikai Briselē atļautās Eiropas multinacionālās megapartijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+