×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Jūrkalnē dokumentālā filma un izstāde par Latvijas karavīriem Afganistānā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jūrkalnes Tautas namā 4. maijā pulksten 18 notiks dokumentālās filmas “Astoņi pilnmēneši” seanss, fotoizstādes “Atvadas no Afganistānas” atklāšana un tikšanās ar fotogrāfiju autoru Egilu Helmani, LA.lv uzzināja Ventspils novada domē.

Februārī apritēja vienpadsmit gadi, kopš Latvijas karavīri piedalās NATO vadītajā starptautiskajā operācijā Afganistānā. Par to, kā norit Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības un ASV karavīru kopējais darbs lielākajā starptautiskajā operācijā, kurā piedalās Latvija, stāsta dokumentāla filma “Astoņi pilnmēneši”.

Filmas pirmizrāde notika 2011. gadā, tā tika izrādīta kinoteātros visā Latvijā. Filmas autori – Ģirts Straustiņš, Zane Peneze un Sandijs Semjonovs – fiksējuši piecas nedēļas Latvijas un ASV karavīru darbu un cīņas uguns zonā.

Pēc filmas seansa Jūrkalnes Tautas nama otrajā stāvā tiks atklāta Egila Helmaņa fotoizstāde “Atvadas no Afganistānas” un bus iespēja tikties ar fotogrāfiju autoru. Šī izstāde attēlo septiņos gados atkārtoti apmeklējot Afganistānu pieredzēto, izdzīvojot vietējo iedzīvotāju dzīvi.

Sadarbībā ar Jūrkalnes Tautas namu sarīkojumu organizē biedrība “Vēju sēta”, ko 2013. gada nogalē dibināja Igo, Gita Straustiņa un Uģis Dadzis ar mērķi atīstīt ilgtspējīgu Jūrkalnes kultūrtelpu. 4. maija pasākums Jūrkalnē sāks piecu notikumu ciklu, ko turpinās Jūrkalnes tūrisma sezonas atklāšana un talka, Vasaras saulgriežu svinības, Jūrkalnes Starptautiskais mākslas plenērs un Ābolu balle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+