×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Jūrmala izdevusi kultūrvēsturiskus bukletus ceļotājiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jūrmalas pilsētas dome sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju sagatavojusi astoņus tematiskos izdevumus par Jūrmalas vēsturiskajiem centriem – Lielupe, Bulduri, Dzintari, Majori, Dubulti un Jaundubulti, Melluži, Asari un Valteri, Sloka un Kaugurciems, Ķemeri –, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi iepazītu Jūrmalas kūrortpilsētas arhitektūru un kultūrvēsturisko mantojumu, izstaigājot arī pilsētas attālākos centrus, informē Jūrmalas dome.

Bukleti aptver lielāko Jūrmalas teritoriju no Buļļuciema līdz pat Ķemeriem un ir izmantojami kā pastaigu gids katrā no centriem.

Kopumā izveidoti astoņi bukleti ar vēsturiskajiem centriem, kuri atspoguļo kartē un fotogrāfijās arhitektūras, mākslas un vēstures pieminekļus katrā centrā. Izdevumos ietverts padziļināts ieskats katra vēsturiskā rajona attīstībā, kā arī izcelti lielākie notikumi, kas saistās ar konkrēto pilsētas centru, senatnē un mūsdienās.

Tā, piemēram, interesentiem ir iespēja doties pastaigās pa grezno un kluso Lielupes rajonu, iepazīt krāšņas villas Bulduros un aristokrātisko Edinburgu (Dzintari).

Dodoties no pilsētas centrālās daļas – Majoriem – uz vēsturiskā kūrorta – Ķemeru pusi, pa ceļam var iepazīt šaurāko vietu starp Lielupi un jūru – Dubultus, kā arī vēsturiskās zemeņu audzēšanas vietas Asaros un Mellužos.

Izdevumi latviešu un angļu valodā pieejami Jūrmalas tūrisma informācijas centrā, kā arī Jūrmalas mājas lapas tūrisma sadaļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+