×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Jūrmalai piešķir kūrorta statusu

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Valdība otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu visai Jūrmalas pilsētas administratīvajai teritorijai, izņemot Vārnukroga, Priedaines un Bražciema teritorijas, piešķirt kūrorta statusu, portālu “LA.lv” informēja EM.

Ministrijā skaidro, ka kūrorta statuss kalpos kā atbalsta instruments, lai veicinātu investīciju piesaisti kūrortam, t.sk. infrastruktūras attīstībai, dodot pozitīvu signālu gan Latvijas, gan ārvalstu potenciālajiem investoriem, kuru lēmumu ietekmē ekonomiskā situācija un plāni konkrētajā pašvaldībā.

Vēl kūrorta statuss kalpos arī kā mārketinga instruments, popularizējot Jūrmalas veselības tūrisma pakalpojumu klāstu gan vietējā, gan ārvalstu tirgū un vēl vairāk nostiprinās tūristu uzticību Jūrmalai kā pievilcīgam tūrisma galamērķim, norāda ministrijā.

“Kopumā vērtējot, kūrorta attīstība veicinās vides sakārtotību, darbavietu attīstību, potenciālu un labvēlīgu vidi tūrisma klasteru izveidei un attīstībai, kā arī tūrisma – īpaši veselības tūrisma nozares – attīstību, kas mazinās sezonalitātes problēmu, paildzinās tūristu uzturēšanās ilgumu un palielinās viņu tēriņus valstī kopumā. Savukārt attīstīts tūrisms valstij nozīmē sakārtotu apkārtējo vidi, ekonomiskās aktivitātes pieaugumu reģionos, kā arī sociālās un ekonomiskās vides uzlabošanos,” atzīmē EM.

Ministru kabineta noteikumi, kas regulē kūrorta statusa piešķiršanu, pieņemti pērn nogalē, bet Jūrmalas pilsēta šim statusam pieteikta šā gada februārī. Jūrmalas pieteikuma vērtēšanā piedalījās EM, Veselības ministrijas, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.

Kūrorta statusu iespējams iegūt, atbilstot vairākiem nosacījumiem – kūrorta teritorijā ir pieejami dabas dziednieciskie resursi, tajā darbojas vismaz viena kūrorta ārstniecības iestāde un dabas dziednieciskie resursi tiek izmantoti, lai nodrošinātu teritorijā šīs iestādes darbību. Vides kvalitātes rādītājiem jāatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, turklāt teritorijā jābūt izveidotai atbilstošai tūrisma infrastruktūrai un teritorijas attīstībai jātiek mērķtiecīgi plānotai.

Iespēja iesniegt pieteikumu par kūrorta statusa piešķiršanu ir katras pašvaldības izvēle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+