×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Kā ārvalstu tūristi uzzina par Latviju?


Mihats Vurihs no Polijas: “Atbraucām uz Rīgu kopā ar draudzeni, jo esam stopētāji. Mēs no Krakovas dodamies uz Somiju, un Rīga ir pa ceļam. Par Latviju nedaudz informācijas ieguvām no interneta. Citās Latvijas pilsētās mēs nebijām, bet nākotnē obligāti apskatīsim arī tās. Šoreiz izvēlējāmies Rīgu, jo tā ir galvaspilsēta, vairāk populāra. Visvairāk patīk Vecrīga. Iepriekš bijām Viļņā, tagad salīdzinām un droši varam teikt, ka Rīga ir skaistāka un interesantāka nekā Lietuvas galvaspilsēta.”


 

Viktorija Kapejkina no Maskavas Krievijā:
 “Tikko bijām Lietuvā, Palangā. No turienes nolēmām doties uz Rīgu. Gribējās atbraukt, jo šeit dzimusi mana māte. Patīk tas, ka Vecrīgā ir ļoti daudz mazu un mājīgu kafejnīcu, patīk arī viduslaiku arhitektūra, kas padara pilsētu skaistāku. Ļoti žēl, ka Latvijas apskatīšanai mums vajadzīga vīza, gribētos, lai tādu formalitāšu nebūtu.”

Margota Dilgera no Bavārijas Vācijā:
 “Ar draudzeni esam ceļojumu tūrē. Nolēmām atbraukt arī uz Latviju. Informāciju par Latviju esam guvušas vairākās tūrisma aģentūrās, kaut ko esam lasījušas arī avīzēs, redzējušas un dzirdējušas televīzijā. Latvijā esam vienu nedēļu, apskatījām tikai Rīgu, taču rīt jau dodamies uz Islandi. Esam sajūsmā par arhitektūru Rīgā, redzēt jūgendstila ēkas bija visbrīnišķīgākais piedzīvojums. Nedēļas laikā tik daudz staigājām pa Rīgu, ka nākamreiz zināsim visu ieliņu nosaukumus no galvas.”

Asja Dirko no Sanktpēterburgas apgabala Krievijā: 
”No draugiem esam dzirdējuši par Vecrīgu. Daudz informācijas lasījām arī internetā. Tagad pārliecinājāmies, ka tā ir skaista Rīgas daļa. Esmu atbraukusi ar savu ģimeni. Pa ceļam apskatījām arī Rundāles pili. Mūs visvairāk apbur Vecrīgas šaurās ielas un senā arhitektūra. Šeit valda ļoti mājīga atmosfēra. Latvijā mums viss ļoti patīk, vienīgi skumdina attieksme pret mums, krieviem. Cilvēki bieži vien pret mums ir nelaipni. Droši vien tā notiek politiskās situācijas dēļ, bet mēs jau neesam pie vainas.”

Horhe Raigoza no Meksikas: 
”Rīgu iekļāvu apceļojamo pilsētu skaitā, jo biju ieinteresēts apskatīt Austrumeiropu. Latvijas tradīcijas kardināli atšķiras no Meksikas tradīcijām – tas raisa vēl lielāku interesi. Mēs gribējām redzēt kaut ko pavisam citādu, jo grāmatās nav daudz informācijas par jūsu valsti. Informāciju par Latviju ieguvām internetā. Man radās iespaids, ka jūsu valsts ir ļoti skaista un tīra, kā arī ir ļoti jauki un laipni cilvēki. Ieteiktu jums parūpēties par to, lai internetā būtu vairāk informācijas par Latviju, kā arī veidot televīzijas reklāmas par tūrismu Latvijā. Meksikā, piemēram, nav Latvijas vēstniecības, taču tas būtu diezgan jauki, ja tāda tiktu atvērta.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+