Latvijā
Kriminālziņas

Kā Dainis izkrāpa 59 tūkstošus: viltnieka shēma atklāta3


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde ir nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai kriminālprocesu par 42 personu apkrāpšanu.

Par aizdomās turēto apjomīgajā kriminālprocesā ir atzīts kāds vīrietis, kurš vairāku gadu garumā iedzīvotājiem piedāvājis dažāda veida celtniecības un remontdarbus, saņēmis par to priekšapmaksu, taču darbus nav veicis.

Kopējie aprēķinātie cietušajiem nodarītie zaudējumi ir 59 135 eiro.

Gada sākumā tika apkopoti 30 kriminālprocesi, kuros tika izmeklēti krāpšanas fakti pret fiziskām un juridiskām personām, ko laika periodā no 2014. līdz 2017. gada rudenim izdarīja persona, solot veikt dažāda veida celtniecības un remontdarbus, saņemot par to priekšapmaksu, taču darbus neizpildot.

Vīrietis cietušajiem piedāvāja veikt jumta remontu, skursteņu tīrīšanu, logu maiņu, māju fasāžu krāsošanu un citus darbus. Par to viņš prasīja no 100 līdz 600 eiro lielu priekšapmaksu, kā arī naudu materiālu iegādei.

Vīrietis saziņā ar potenciālajiem klientiem slēpa savu identitāti un mēdza uzdoties par Daini, kas nav viņa īstais vārds.

Gandrīz visi cietušie norādīja, ka viņš izklausījies ļoti pārliecinoši un ātri iemantojis uzticību, jo solītiem darbiem ķērās klāt uzreiz. Taču, pastrādājot vienu vai divas dienas, atradis dažādas atrunas, lai pie klienta vairs neatgrieztos un solītos darbus neizpildītu.

Lieta tika ierosināta par krāpšanu lielā apmērā un par viltota dokumenta izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

LA.lv