Reklāmraksti

Kā nopirkt piemērotākās ziemas riepas?0

Publicitātes foto

Klāt rudens un tuvojas ziemas sezona. Kvalitatīvas ziemas riepas ir vajadzīgas ikvienam šoferim, jo tās ir obligāts priekšnoteikums drošai braukšanai.

Parūpējies par drošu braukšanu un laicīgi iegādājies nepieciešamo aprīkojumu. Latvijas likumdošana nosaka, ka ziemas riepas ir jāuzliek 1.oktobrī. Tās ir jālieto līdz 1.martam. Vasaras sezonā, no 1. maija līdz 1. oktobrim, ir aizliegts braukt ar ziemas riepām, jo tās kvalitatīvi kalpo līdz +5 °C temperatūrai.

Ja nenomainīsi un lietosi ziemas riepas vasaras sezonā, tās dils daudz straujāk, slikti turēsies uz sausa ceļa un ievērojami palielinās degvielas patēriņu.

Riepas bojā gan strauja bremzēšana, gan asu kustību uzsākšana. Tāpēc esi prātīgs un ievēro ceļu satiksmes noteikumus.

Izvēle

Galvenais ir skaidri zināt vidi un apstākļus, kur brauksi ar mašīnu. Nav vienas universālas ziemas riepas visiem gadījumiem. Riepas ir jāizvēlas pēc ceļa seguma veida un laikapstākļiem.
Ziemas riepām ir īpaši izstrādāts gumijas sastāvs un lameļu zīmējums, kas īpaši piemērots, lai noturētu vadāmību uz piesnigušiem, apledojušiem un slapjiem ceļiem. Ziemas riepu protektora dziļums ir sākot no 4 mm.

Pilsētvide un lielceļi

Ja auto izmanto pilsētvidē, kur ceļus neklāj ledus un sniegs, iegādājies Centrāleiropas tipa ziemas riepas. Tās noderēs ceļojot pa Eiropas valstīm, kur ziemas ir sausākas un siltākas. Šāda tipa ziemas riepas ir paredzētas braukšana pa maģistrālēm un lielceļiem. Ietaupi savus līdzekļus, jo šīs riepas var izmantot visu gadu! Rūpējies par drošību un neizmanto tās braucot pa sniegotu vai apledojušu ceļu, jo šīs ziemas riepas negarantē drošu saķeri.

Valsts ceļi un apkārtnes reģioni

Aukstajos mēnešos valsts ceļi tiek tīrīti un kaisīti regulāri, tomēr intensīvas snigšanas un zemu temperatūru ietekmē, ceļu segums nereti kļūst slidens. Šādos gadījumos Tavam auto vispiemērotākās būs Skandināvu tipa ziemas riepas. Šīm riepām ir izturīgs gumijas sastāvs, kas garantē labu saķeri. Tev nebūs jāuztraucas, braucot pa sasnigušu un apledojušu ceļu, kā arī šīs riepas būs ērti lietojamas arī tad, kad ceļi ir tīri.

Lauku ceļi

Ja mašīnu izmanto, lai brauktu pa lauku ceļiem, ko tīra salīdzinoši retāk, tad izvēlies ziemas riepas ar radzēm. Šāda veida riepas garantē kvalitatīvu saķeri un vadāmību, pārvietojoties pa sasnigušiem un apledojušiem ceļiem. Izvēlies riepas ar radzēm, ja brauc pa sliktākas kvalitātes ceļiem vai abrazīvu segumu. Tās būs noturīgākas pret nodilumu un kalpos daudz ilgāk.

Apkope un uzglabāšana

Esi rūpīgs un veic riepu apkopi – pareizi kopjot un uzglabājot, riepas var kalpot 3 un vairāk sezonas! Pēc riepu un disku demontāžas, nomazgā un notīri šīs detaļas! Šāda apkope nepieciešama, jo nereti Latvijas ceļi tiek kaisīti ar pretslīdes ķimikālijām, kas bojā riepas un samazina to efektivitāti, kā arī lietošanas ilgumu.

Pēc 8 tūkstošiem nobrauktu kilometru ieteicams samainīt vietām priekšējās un aizmugurējās riepas. Tas pagarinās riepu mūžu un Tu ievērojami ietaupīsi savus līdzekļus!

Rūpīgi seko līdzi arī gaisa spiedienam riepās. Tas jādara vismaz reizi mēnesī, kad riepa vēl nav uzsilusi. Ja riepā būs atbilstošs gaisa spiediens, protektors dils vienmērīgāk un samazināsies degvielas patēriņš.

Atrodi piemērotāko risinājumu ziemas sezonai interneta veikalā 220.lv. Preču klāstā ir vairāk nekā 4000 ziemas riepu modeļi! Atlasi ziemas riepas https://220.lv/lv/auto-preces/riepas/ziemas-riepas pēc dažādām kategorijām: preču zīmes, riepu platuma un diametra, ātruma indeksa, protektora raksta un profila.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Praktiski padomi, kā atbrīvoties no putekļu ērcītēm
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kā iekārtot bērnistabu, kas kalpotu ilgtermiņā?
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Oktobrī divās Latvijas pilsētās notiks “EHR Krievu Hiti” ballītes
8. oktobris, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
13 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien gaidāms apmācies un mitrs laiks
7 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kā budžets, tā protesti…
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Dāvinājuma un fiktīvi līgumi – skandālu ēnā noris LFF ārkārtas kongress
17 minūtes
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kāpēc apstrādes rūpniecība buksē
59 minūtes