Kā pasargāt sevi no saules negatīvās iedarbības? 0

Nelielās devās saule nevar nodarīt kaitējumu. Ja āda ir apsārtusi, tas norāda, ka organisms nespēj tikt galā ar saņemto starojumu.


Reklāma
Reklāma

 

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Organisma pilnvērtīgai funkcionēšanai nepieciešamo D vit­amīna ikdienas devu ar saules stariem saņemam 15 minūšu laikā, piemēram, dodoties uz darbu vai veikalu. Tas īpaši nepieciešams maziem bērniem un grūtniecēm, jo sevišķi ap 12. nedēļu, kad sāk veidoties mazuļa skelets.

Tiesa, ir jārēķinās, ka D vitamīns veidojas ne vien tiešos saules staros, bet arī pelēcīgā dienā, kad caur mākoņiem līdz zemei nonāk ultravioletais starojums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc jābūt modriem, lai nepieļautu pārmērības. Tiesa gan, “L’Oreal Baltic” skaistumkopšanas konsultante Sandra Kajaka atgādina, ka agrāk grūtniecēm bija pieejami pat speciāli aparāti, kuros tās, būdamas mediķu uzraudzībā, saņēma saules peldes.

Iedegums ir ādas dabiska aizsargreakcija, taču katrs ādas tips uz sauļošanās ilgumu reaģē atšķirīgi, proti, katram ir savs pašaizsardzības periods.

Pastiprināta aizsardzība pret ultravioleto starojumu ir īpaši ieteicama cilvēkiem ar gaišu ādu. Nenodarot tai neatgriezenisku ļaunumu, tiešos saules staros drīkst atrasties tikai pavisam neilgu laiku: ar ļoti gaišu ādu – tikai 2 – 7 minūtes, ar gaišu – vidēji 7 – 14 minūtes, ar melnīgsnēju – līdz 20 minūtēm. Apsārtums, apdegums ir signāls, ka ādas aizsargmehānismi netiek galā ar saņemto saules starojumu.

Lai novērstu apdegumus un nepieļautu ādas priekšlaicīgu novecošanos, vasarā ļoti būtisks ir sauļošanās krēma aizsargājošais faktors. Tāpēc, izvēloties speciālo kosmētiku, noteikti jāpievērš uzmanība tās noturībai pret saules gaismu un ūdeni. Vēlams priekšroku dot produktiem ar augstu saules aizsargfaktoru jeb SPF. Jo gaišāka āda, jo augstāks SPF nepieciešams. Lai noteiktu aptuvenu laiku, kurā darbojas aizsargfaktors, kosmētikas ražošanas uzņēmuma “Dzintars” speciālisti iesaka izmantot vienkāršu formulu. Šai nolūkā uz iepakojuma norādītais cipars jāreizina ar laiku, ko saulē varat uzturēties bez ādas apsārtuma. Tā iegūst periodu, kurā sauļošanās krēms spēj ādu aizsargāt no ultravioleto staru ietekmes. Piemēram, ja bez ādas apsārtuma saulē varat palikt vidēji piecas minūtes, lietojot līdzekli ar SPF 8, nosacīti droši jutīsieties vismaz 40 minūtes.

Reklāma
Reklāma

Jāievēro, ka pēc peldēšanās krēms obligāti jāuzklāj vēlreiz, pat tad, ja ir atzīme, ka krēms ir ūdens noturīgs. Ādas aizsardzība ir atkarīga arī no uzziestā aizsarglīdzekļa daudzuma un klājuma vienmērīguma. Vakarā šis krēms ir rūpīgi jānomazgā.

Pēc sauļošanās lieto speciālus tam paredzētus krēmus. Saules aizsargkrēms tad vairs nedod nekādu labumu!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.