Kokteilis
Mīli

Kā saglabāt ģimeni, kas nonākusi uz šķiršanās robežas. Psihologu viedoklis 1

Foto – Shutterstock

Jebkurš ģimenes pāris sastopas ar grūtībām. Dažkārt attiecības starp laulātajiem nonāk tik dziļā strupceļā, no kura vienīgā izeja šķiet šķiršanās. Kādam nepietiek gudrības, dzīves pieredzes, bet kāds – vienkārši nav pieradis cīnīties par laimi.

Statistika nežēlīgi liecina par to, ka 80 % laulību tiek šķirtas pēc 2-3 kopdzīvē pavadītiem gadiem. Kā izvairīties no šķiršanās un saglabāt ģimeni?

Psihologi ir veikuši kādu interesantu eksperimentu. Tika atlasīta laulāto pāru grupa, kuri atradās uz šķiršanās robežas. Katram dalībniekam tika demonstrētas dažādas problēmas laulāto attiecībās, lūdzot pastāstīt par konflikta iemeslu un risināšanas metodēm. Gandrīz 100% dalībnieku spēja izprast problēmas būtību, vēl vairāk – viņi absolūti precīzi stāstīja par to, kā saglabāt attiecības, taču tai pašā laikā nespēja objektīvi identificēt problēmas paši savā ģimenē.

Ģimene – tas ir darbs
“Mājīga atmosfēra ģimenē” – tas ir kopēju kompromisu rezultāts abu partneru aktīvam darbam ar sevi. Dzīvot kopā daudzus gadus, vienā ģimenē, tā nav maģija, tas ir smags darbs harmonisku attiecību izveidošanā starp vīru un sievu. Kā saglabāt ģimeni, nonākušu uz šķiršanās robežas? Daudzi pieredzējušu psihologu izstrādāti padomi — tā ir reāla pieredze, kuru sniedz cilvēki, kas reiz spējuši izglābt savu laulību no izjukšanas.

Par ko cīnāmies
Pirmais jautājums, kurš būtu sev jāuzdod – vai ir jēga cīnīties par attiecībām, vai ir vērts saglabāt ģimeni, kura atrodas uz šķiršanās robežas? Kā viens otru redz sanaidojušies partneri?

“Viņa vienmēr ir neapmierināta ar vieglprātīgajām draudzenēm un šausmīgo māti”.

“Viņam ir milzīgs daudzums sliktu ieradumu, uzmācīga māte, kas dara visu iespējamo, lai vīrs attālinātos”.

Atpazīsti? Tas ir spogulis, kurā redzams abu divu atspulgs, turklāt abi partneri – sieva un vīrs – ir diezgan līdzīgi.

Neraugoties uz savstarpējām pretenzijām, pārmetumiem, neapmierinātību vienam pret otru, vienīgā pareizā atbilde būs: “Jā, saglabāt ģimeni vajag, pat tad, ja tā ir izjukšanas robežas”.

Kraha pirmavots
Galvenais iemesls, kas negatīvi ietekmē ģimenes attiecības, ir nevēlēšanās vienam ar otru runāt, nespēja saprast otru pusi. Daudzi vienkārši klusē, uzkrājot negatīvismu sevī. Drīzumā neatrisinātās problēmas pāraug spēcīgā aizkaitinājuma vilnī.
Nosargāt ģimeni ir smalka māksla, ne visiem ir dots to saprast. Traucē gan iedzimtais egoisms, gan banāls slinkums. Ir pienācis laiks iepazīties ar pieredzējušu psihologu padomiem, kā saglabāt ģimeni.

Vārds pa vārdam
Ja strīds ir aizgājis pārāk tālu, lai saglabātu ģimeni, nomierinies, atrodi vietu, kur vari pabūt vienatnē, apbruņojies ar papīra lapu un pildspalvu. Uzraksti stabiņā visas labās īpašības, kādas piemīt laulātajam draugam, bet iepretim – visus trūkumus. Pēc tam rūpīgi izvērtē katru punktu. Tu būsi pārsteigts! Taču pēc rūpīgas visu trūkumu izvērtēšanas, tie vairs neliksies tik kritiski.

Pārliecini savu dzīvesdraugu izdarīt to pašu. Apmainieties ar pierakstiem un jūs varēsiet saprast, kāpēc vīrs ir attālinājies un kur meklējama domstarpību būtība.

Psihologi iesaka paskatīties uz sevi no malas, saskatīt savus trūkumus un saprast, kā saglabāt attiecības. Nesteidzies. Steidzoties tu izdari nepareizus secinājumus, kuri novedīs pie neapdomātiem lēmumiem. Dod sev un partnerim laiku, lai nomierinātos un palūkotos uz konfliktu mierīgā gaisotnē. Tas palīdzēs saglabāt attiecības, saprast, ka šķietamās problēmas nav tik nopietnas.

Padomi vīram
Vīrietis – tas ir spēks, ģimenes galva. Lai saglabātu ģimeni, viņam nāksies izmainīt situāciju. Tam būs nepieciešama pacietība, neatlaidība, humors un intelekts. Tev vienkārši ir jāzina viss, kas ir svarīgs, par ko interesējas tava otrā pusīte. Lūk, svarīgi psihologu padomi un galvenie uzdevumi:

Noskaidro visu informāciju par sievas draudzenēm (viņu intereses, profesiju, aizraušanos, personiskās attiecības). Šīs zināšanas palīdzēs izdarīt svarīgus secinājumus, lai pārliecinātu par kaut ko laulāto draudzeni un atrisinātu strīdus situācijas sev vēlamā gultnē.

Nepieciešams maksimāli daudz uzzināt par sievas darbu, kolēģiem, iespējamām problēmām un ar sarežģījumiem uzņēmumā, kurā strādā laulātā draudzene.

Kāpēc vīram kļūt par izlūku? Zini, jebkurā ģimenes konfliktā sievas draudzenes vienmēr nostāsies viņas pusē. Zinot par draudzenēm izsmeļošu informāciju, var viegli operēt ar faktiem, pierādot, ka arī citās ģimenēs viss nav tik gludi. Tas palīdz nogludināt strīdus un saglabāt attiecības.

Zelta noteikumi
Iepriecini sievu! Ar ziediem, konfektēm, vienkārši tāpat, bez iemesla. Interesējies par viņas nodarbēm, hobijiem. Kļūsti par gādīgu vīru. Slavē sievu par garšīgu ēdienu, izsaki neuzbāzīgus komplimentus par viņas ārieni, nagu laku, frizūru. Tu būsi pārsteigts, kāds efektu tas radīs.

Padomi sievai
Mīļotais laulātais draugs pavisam ir attālinājies? Zini, sieviete ir visgudrākā būtne. Viņas attapību, prātu, apķērību var apskaust. Daba ne par velti ir ielikusi tik daudz sievietes dvēselē. Ja vīrs ir ģimenes galva, tad sieva ir pamats un aizmugure. Saglabāt ģimeni – gudrai sievietei, kāda tu jau esi – tas ir pilnīgi pa spēkam. Saglabāt attiecības ar vīru ir ļoti viegli, vajag tikai apbruņoties ar vienkāršām zināšanām par harmonisku attiecību veidošanu. Lūk, psihologu galvenie padomi:

Lai justos aiz vīra kā aiz mūra sienas, izrādi interesi par viņa hobijiem, centies vairāk uzzināt par viņa darbu, profesionālajiem pienākumiem. Tas ir teicams iemesls ikdienas sarunām, kuras ne tikai attīsta, bet padara attiecības stiprākas.

Ja laulātais draugs ir attālinājies, viņš, iespējams, zaudējis ticību, ka tev var uzticēties. Pienācis laiks to atjaunot un likt dzīvesdraugam saprast, ka viņš tev ir tikpat vērtīgs kā iepriekš.

Iepazīsties ar vīra draugiem, uzzini, kas notiek viņu personiskajā dzīvē, izveido draudzību ar vīra draugu sievām. Tā nav vīra izsekošana, bet laulātā drauga maiga dzīves pulsa kontrole.

Kā saglabāt stipru ģimeni, ja vīrs ir pilnībā attālinājies un nevēlas tuvību? Nepieciešams sevi iemīlēt. Vienmēr būt tonusā. Izskatīties efektīgi, jutekliski – lieliska iespēja kļūt pievilcīgākai vīra acīs.

Saistītie raksti

Zelta likums
Lai saglabātu attiecības ar vīru, apgūsti paškontroles tehniku. Visas negatīvās situācijas nedrīkst risināt ar kliegšanas palīdzību. Jebkurš vīrietis to uztvers kā vājuma pazīmi un pierādījumu, ka tev nav taisnība. Saglabāt attiecības ar vīru palīdzēs kompromisi, sarunas, nevis skandāli.

Padoms abiem
Apsēdieties viens otram pretī, padomājiet, cik daudz laba ir bijis jūsu kopdzīvē, mēģiniet atcerieties katru sīkumu. Nenolaidiet rokas grūtību priekšā – jebkuras problēmas daudz vieglāk ir pārvarēt divatā, nekā vienatnē.

Avots: “mirror-venus.ru”

LA.lv