Kokteilis
Mīli

Kā tēva trūkums bērnībā ietekmē sievietes privāto dzīvi vēlāk? Pieredzes stāsti 16

Foto – Shutterstock.com

Autors: Delfi.lv

Nav noslēpums, ka, neraugoties uz nenovērtējamo mātes mīlestību un īpašo saikni, kas valda starp mātēm un meitām, sievietēm gan agrā bērnībā, gan vēlāk ir būtiski nepieciešams arī sargājošs tēva plecs, kas lielā mērā ietekmē sieviešu veiktās izvēles jau pieaugušā vecumā, veidojot partnerattiecības ar saviem mīļotajiem vīriešiem.
Protams, laimīgu bērnību savai atvasei spēj nodrošināt arī vientuļā māte, taču tieši tēvs ir ikvienas sievietes pirmais draugs, sabiedrotais un cilvēks, kurš spēj nodrošināt drošības sajūtu un tik vajadzīgo dvēseles mieru. Tāpat ir zinātniski pierādīts, ka, sievietei pieaugot, viņa, iepazīstot pretējo dzimumu un izvēloties savu potenciālo partneri, lūkosies tieši pēc tā, kā viņai trūcis bērnībā, komunicējot ar savu tēvu.

Aizdomājoties par šo tik delikāto tēmu, apjautājām savas lasītājas, kuras atklāja, kā tēva trūkums bērnībā ir ietekmējis viņu pieeju romantisku attiecību un ģimenes veidošanai, kā arī dzīvi kopumā.

Mans tēvs parādījās periodiski, līdz pavisam aizgāja no manas dzīves

Ieva

Manas attiecības ar tēvu bija samērā saspringtas jau kopš agras bērnības, viņam šķiroties no manas mātes. Tikāmies periodiski, un šīs neretās kopā būšanas stundas raksturoja vien vainas apziņa no viņa puses un neērtības sajūta no manas. Diemžēl, pirms mēs paguvām uzlabot savstarpējās attiecības, viņš nomira. Man bija 11 gadu, kad tēvs aizgāja viņsaulē, taču šo notikumu pārdzīvoju krietni vieglāk nekā biju gaidījusi.

Iespējams, pie vainas bija fakts, ka mēs tā arī nekad patiesi nesatuvinājāmies. Mūsu starpā vienmēr bija siena, ko nojaukt neļāva mana neizpratne par viņa aiziešanu un tās radītais aizvainojums, kā arī tēva mūžīgie solījumi un to nepildīšana.

Domājot par to, vai tas, ka mani uzaudzināja vien mamma, ir ietekmējis manu dzīvi un vīriešu izvēli, īpašu korelāciju nesaskatu. Jā, man ir svarīga stabilitāte un es neciešu melus, kā arī izvairīšanos no atbildības, taču, domāju, šādas prasības pret savu partneri ir ikvienai sievietei.

Pateikt “paldies” savam vīrietim par visu, ko viņš dara, un piedot tēvam par to, ko viņš neizdarīja
Zanda

Tēva, kurš mani atbalstītu, lolotu un sargātu, man nav bijis. Tā vietā diemžēl pazīstu cilvēku, kurš neskaitāmas reizes ir sāpinājis manu mammu, māsu un mani. Tā iemesls – pagalam vienkāršs. Atkarība.

Tēva trūkuma dēļ es jau agri iemācījos neizrādīt savas bailes un vājumu, uzņēmos rūpes par jaunāko māsu un reizēm arī par mammu. Esmu bezgala pateicīga savai mātei par viņas pārcilvēcisko spēku, mūs ar māsu pēc šķiršanās uzaudzinot vienai, kā arī apzinos, ka ir pienācis laiks rast sevī spēju piedot tēvam par visu, ko viņš mums nodarījis, taču šobrīd tam vēl neesmu gatava.

Tā vietā es toties nekad neaizmirstu pateikt “paldies” un novērtēt savu vīru, kurš ir ļāvis manī atdzimt ticībai, ka laimīga laulība ir iespējama un var pastāvēt arī citāds ģimenes modelis, krasi atšķiroties no bērnībā piedzīvotajiem konfliktiem, bailēm un pārestībām.

Man nemitīgi vajag, lai viņš saka, ka mani mīl un esmu skaista
Dana

Bērnībā biju īsts neglītais pīlēns, taču manu pieaugšanu un izskata izmaiņas diemžēl neredzēja tēvs, kurš mūs ar mammu pameta citas sievietes dēļ, kad man bija desmit gadu. Tā nu es izaugu ar kompleksiem, bailēm no komunikācijas ar pretējo dzimumu un zemu pašapziņu. Pat nezinu, kāpēc tas viss tā izvērtās, taču esmu pārliecināta, ka, ja man līdzās būtu bijis tēvs, kurš apgalvotu, ka esmu pati skaistākā pat ar visām brillēm un zobu platīti, es ticētu tam, ko šobrīd saka mans spoguļattēls.

Jā, šobrīd esmu simpātiska, kopta un šķietami veiksmīga sieviete, taču ticības sev man trūkst. No tā reizēm nākas ciest manam draugam, jo nemitīgi alkstu dzirdēt, ka esmu mīlēta, skaista un vajadzīga. Protams, ar viņa gādību, rūpēm un mīlestību man ir izdevies sev noticēt mazliet vairāk nekā agrāk, taču šī ir problēma, ar ko man noteikti nāksies strādāt vēl ilgus gadus. Lai kā es censtos sev iegalvot pretējo, krīzes situācijās bieži vien sevī dzirdu balsi, ka saka – tu neesi gana laba un skaista, tāpēc arī tiki atstāta…

Alkstu pēc sarunām, novērtējuma un klātbūtnes
Ilona

Lai gan esmu pašpietiekama, mīļotā vīrieša klātbūtne man ir ļoti svarīga. Tā kā man bērnībā nebija iespējas savus pārdzīvojumus, sajūtas un jaunatklātās zināšanas uzticēt tēvam, kuru nekad neesmu redzējusi, vīrieša ieinteresētība manā ikdienā un manis teiktajā man šobrīd ir ļoti svarīga.

Es alkstu pēc kopīgi pavadīta laika, patiesas intereses un saturīgas komunikācijas. Tā ļauj man justies vērtīgai un saistošai. Tas, protams, nereti rada augsni gluži liekiem strīdiem, man bez pamata apvainojoties uz savu partneri par viņa iniciatīvas trūkumu uzsākt sarunu, taču saprotu, ka problēma ir tikai un vienīgi manā galvā.

Ģimeni un salda miega novēlēšanu savai meitai viņš iemainīja pret darbu un makšķerēšanu
Marta

Mana mamma no tēva nav šķīrusies vēl joprojām, taču par sevi varu teikt, ka mani ir uzaudzinājis tikai viens vecāks – mana māte. Tēvam nebija pilnīgi nekādas intereses ne par mani, ne mammu.

Jā, viņš pelnīja labi, taču krietni vērtīgāka dāvana dzimšanas dienā būtu bijusi viņa neviltota interese par mani vai bučas iedošana, novēlot saldu miegu. Tā vietā viņš vakaros strādāja un brīvdienas pavadīja makšķerējot. Šķiet, viņš nekad pat neuzlūkoja mani. Dzīvojām kā svešinieki.

Tas, protams, ir ietekmējis manas attiecības ar pretējo dzimumu. Šobrīd esmu viena un, ja godīgi, nedomāju, ka reiz atradīšu vīrieti, kurš būs ģimenes veidošanas vērts. Šķiet, laimīgām beigām es neticu.

Mans tēvs nomainīja vienu ģimeni pret citu
Paula

Mamma no tēva izšķīrās, kad man bija 12 gadu. Bērnību un ar abiem vecākiem kopā pavadīto laiku es diez ko neatceros. Toties atmiņā uzpeld ainas no skandāliem, baiļu sajūta un mana raudāšana. Mamma tēvu pameta pati. Iemesls – vardarbība, krāpšana un absolūta neinteresēšanās par mums.

Pēc tam viņš uz vairākiem gadiem nozuda, lai, man jau esot pieaugušai, izrādītu vēlmi kontaktus atjaunot. Uzzināju, ka viņam ir jauna sieva, vēl divas meitas, cits suns. Atlika vien nomainīt fotogrāfijas rāmīšos uz kamīna dzegas…

Saistītie raksti

Diemžēl viņa ieinteresētība manā dzīvē bija gluži īslaicīga, tai pamazām apsīkstot, līdz kontakti pazuda pilnībā. Ja godīgi, esmu par to priecīga. Sāpju un pagātnes rēgu manī ir tik daudz, ka šādi ir vieglāk.

Kā tas ir ietekmējis manu vīriešu izvēli? Iemīlos reti, taču spēcīgi, un cilvēkos, kuri man sniedz drošības sajūtu, stabilitāti un mani lolo. Ļoti augstu vērtēju ģimeni, kuras man pašai tā īsti nav bijis. Vēl augstāk par to – harmoniju un bezgalīgu mīlestību, un rūpes vienam par otru.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv