×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Kā tēva trūkums bērnībā ietekmē sievietes privāto dzīvi vēlāk? Pieredzes stāsti (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Autors: Delfi.lv

Nav noslēpums, ka, neraugoties uz nenovērtējamo mātes mīlestību un īpašo saikni, kas valda starp mātēm un meitām, sievietēm gan agrā bērnībā, gan vēlāk ir būtiski nepieciešams arī sargājošs tēva plecs, kas lielā mērā ietekmē sieviešu veiktās izvēles jau pieaugušā vecumā, veidojot partnerattiecības ar saviem mīļotajiem vīriešiem.
Protams, laimīgu bērnību savai atvasei spēj nodrošināt arī vientuļā māte, taču tieši tēvs ir ikvienas sievietes pirmais draugs, sabiedrotais un cilvēks, kurš spēj nodrošināt drošības sajūtu un tik vajadzīgo dvēseles mieru. Tāpat ir zinātniski pierādīts, ka, sievietei pieaugot, viņa, iepazīstot pretējo dzimumu un izvēloties savu potenciālo partneri, lūkosies tieši pēc tā, kā viņai trūcis bērnībā, komunicējot ar savu tēvu.

Aizdomājoties par šo tik delikāto tēmu, apjautājām savas lasītājas, kuras atklāja, kā tēva trūkums bērnībā ir ietekmējis viņu pieeju romantisku attiecību un ģimenes veidošanai, kā arī dzīvi kopumā.

Mans tēvs parādījās periodiski, līdz pavisam aizgāja no manas dzīves

Ieva

Manas attiecības ar tēvu bija samērā saspringtas jau kopš agras bērnības, viņam šķiroties no manas mātes. Tikāmies periodiski, un šīs neretās kopā būšanas stundas raksturoja vien vainas apziņa no viņa puses un neērtības sajūta no manas. Diemžēl, pirms mēs paguvām uzlabot savstarpējās attiecības, viņš nomira. Man bija 11 gadu, kad tēvs aizgāja viņsaulē, taču šo notikumu pārdzīvoju krietni vieglāk nekā biju gaidījusi.

Iespējams, pie vainas bija fakts, ka mēs tā arī nekad patiesi nesatuvinājāmies. Mūsu starpā vienmēr bija siena, ko nojaukt neļāva mana neizpratne par viņa aiziešanu un tās radītais aizvainojums, kā arī tēva mūžīgie solījumi un to nepildīšana.

Domājot par to, vai tas, ka mani uzaudzināja vien mamma, ir ietekmējis manu dzīvi un vīriešu izvēli, īpašu korelāciju nesaskatu. Jā, man ir svarīga stabilitāte un es neciešu melus, kā arī izvairīšanos no atbildības, taču, domāju, šādas prasības pret savu partneri ir ikvienai sievietei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pilnīga patiesība. Tēva trūkums manī radīja zemu pašvērtējumu. Man likās, ka citas ir labākas,
    gudrākas, skaistākas Nelīdzēja pat tas, ka ieguvu sarkano diplomu, ka strādāju prestižā darbā, deju vakaros puiši sacentās, kurš pirmais uzlūgs uz deju Saņēmu vairākus bildinājumus Nenoticēju un atteicos no savas mīlestības, apprecējos ar vienkāršu puisi un precību loterijā tā nebija vinnesta loze. Tikai ap gadiem četrdesmit apjēdzu ka esmu skaista, gudra un darbā veiksmīga, bet bērnu dēļ neko nemainīju. Bet ai, kā vajadzēja!

Draugiem Facebook Twitter Google+