×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Kaimiņa parādi nav jāmaksā! Apsaimniekotāja atrunas nav pamatotas

1. Mūsu mājā Rīgā ir 11 dzīvokļu. Viena dzī

1no2
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Svarīgi

Tiesa, pamatojoties uz dzīvokļa īpašnieka pieteikumu, var atzīt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu par spēkā neesošu, ja lēmums vai tā pieņemšanas procedūra ir pretrunā Dzīvokļa īpašuma likuma noteikumiem, piemēram, sapulce nebija tiesīga lemt par šādu jautājumu, par sapulci netika pienācīgi paziņots u.tml. Prasību var iesniegt triju mēnešu laikā no dienas, kad persona uzzināja vai tai vajadzēja uzzināt par dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, bet ne vēlāk par gadu no lēmuma pieņemšanas dienas.

Jāvēršas pret konkrēto parādnieku

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Apsaimniekošanas pārvaldes galvenā speciāliste Dace Ludborža skaidro, ka apsaimniekotājs nav rīkojies godprātīgi. Tas ir apņēmies iekasēt maksu par komunālajiem pakalpojumiem, tātad šis darbs jāveic un vajadzības gadījumā parāds jāpiedzen. Kaut gan parādnieks dzīvokli pārdevis, pret viņu joprojām var sniegt prasību tiesā par parāda piedziņu. Atbilstīgi Civillikumam prasības noilgums iestāsies tikai pēc 10 gadiem.

Vai nolēma nodarboties ar labdarību?

Neviens likums neparedz, ka dzīvokļu īpašniekiem būtu jāmaksā sveši parādi, tomēr kopsapulcē dzīvokļu īpašnieki var pieņemt dažādus lēmumus. Taču jebkuram dzīvokļa īpašniekam ir tiesības iepazīties ar mājas lietu, visiem sapulču protokoliem un pārliecināties, vai par lēmumu maksāt svešus parādus patiešām lēmis vairākums īpašnieku (50% plus viena balss).

Dace Ludborža stāsta, ka “Rīgas Ūdens” līgumu par ūdens piegādi daudzdzīvokļu namam slēdz nevis ar dzīvokļa īpašnieku, bet gan ar mājas apsaimniekotāju, kam jānorēķinās par kopējo ūdens patēriņu. Savukārt apsaimniekotāja pienākums ir no katra dzīvokļu īpašnieka iekasēt maksu par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem, tostarp par auksto un karsto ūdeni.

Speciāliste uzsver, ka nevienā likumā nav tāda jēdziena kā dzīvokļu īpašnieku kopības parāds. Likumos rakstīts, ka katra dzīvokļa īpašnieks atbild tikai par savu patēriņu. Lai tiktu galā ar absurdo situāciju, viņa iesaka dzīvokļa īpašniecei lūgt “Rīgas Ūdenim” rakstisku atbildi, vai viņai ir parādsaistības pret šo uzņēmumu. Ja atbilde būs negatīva, tas būs rakstisks pierādījums strīdā ar apsaimniekotāju.

No “Latio namsaimnieka” dzīvokļa īpašniecei rakstiski jāpieprasa minētās sapulces lēmuma un protokola (ar dzīvokļu īpašnieku parakstiem) apstiprinātas kopijas, kā arī ziņas, kuru dzīvokļu īpašnieki nav samaksājuši par ūdeni un kādas darbības veiktas, lai piedzītu parādu no viņiem. Iesniegumā norādiet: gadījumā, ja apsaimniekotājs mēneša laikā nesniegs atbildi, jūs būsiet spiesta vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, kā arī sniegt prasību tiesā.

  1. Mūsu mājā Rīgā ir 11 dzīvokļu. Viena dzī
  2. Kāpēc nedod protokolu

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+