×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Kaimiņiem lētāk

andza_067_vs

Lūdzu, palīdziet noskaidrot jautājumu, kas skar ne tikai mani, bet arī daudzus citus. Mūsu Vārmes pagasta pašvaldība noslēgusi cenas ziņā iedzīvotājiem neizdevīgu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu ar SIA “Kurzemes ainava”, kas atrodas Tukumā.

Es kā privātmājas īpašniece (nevis ciematā, bet gan lauku teritorijā) nedrīkstu slēgt līgumu ar citu firmu, jo teritorijas ir strikti nodalītas. Mūsu zemes robežas saiet kopā ar Rumbas pagastu, kur atkritumus lētāk apsaimnieko ventspilnieki. Starpība naudā ir pāri latam.
Kāpēc mājas saimnieks pats nedrīkst izvēlēties, kas savāks atkritumus? Tas taču būtu normāli, ka izvēlas to, kurš pakalpojumu piedāvā lētāk.
 Indra Brālīte Kuldīgas novadā

 

 

Noskaidrojām, ka SIA “Kurzemes ainava”, kas apkalpo Vārmes pagastu, par 1 m3 atkritumu izvešanu prasa 9,21 latus. Tātad 240 litru atkritumu konteinera izvešana vienu reizi mēnesī maksā 2,21 latu (ieskaitot 22 % PVN). Ja kādam ir saglabājušies 140 litru konteineri, tā izvešana vienreiz mēnesī maksā 1,29 latus.

Pagājušajā gadā atkritumu izvešana bija pat dārgāka, tad par 240 litru konteinera izvešanu vienreiz mēnesī bija jāmaksā 2,87 lati.

Parakstot līgumu, klients uzņemas atbildību par konteinera saglabāšanu. Ja tas pazūd vai tiek sabojāts, jāmaksā 29 lati. Plastmasas konteiners domāts sadzīves atkritumiem, tajā nedrīkst mest, piemēram, siltumnīcu stiklus vai būvgružus (jo tie ir smagi), bērt karstus pelnus, u.tml.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, kas apkalpo Rumbas pagastu, par 1 m3 atkritumu izvešanu prasa tikai 7,46 latus. Par 240 litru atkritumu konteinera izvešanu vienu reizi mēnesī jāmaksā 1,79 lati (ar 22 % PVN). Tātad starpība ir tikai 42 santīmi mēnesī.

 

Katra pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar atkritumu savākšanas firmu, kas darbojas tās teritorijā. Tomēr gan Vārmes pagasta pārvaldē, gan Rumbas pagasta pārvaldē atbildēja, ka viņiem nav iebildumu, ja šo pierobežas māju apkalpos firma, kas izved atkritumus no kaimiņu pagasta.

 

“Ventspils labiekārtošanas kombinātā” atbildēja, ka sazināsies ar mūsu lasītāju, noskaidros, kur atrodas viņas māja, un izlems, vai to iespējams iekļaut maršrutā.

Ja visu pagastu apkalpo viena atkritumu firma, tā var piedāvāt zemāku cenu, jo ir mazākas transporta izmaksas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+