×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Kaislības itāliešu, čigānu un latviešu garā

No oktobra Latvijas pilsētās debitēs jauns koncertu sastāvs – romantiskā koncertprogrammā “Rozes kaislības”, kurā skanēs skaistākās estrādes dziesmas, apvienojušies aktrise Vita Baļčunaite un dziedātāji Dzintars Čīča, Roberto Meloni un Andris Daņiļenko.

 

“Leģendāri un iemīļoti latviešu, čigānu un itāļu estrādes grāvēji atklās stāstu par gaišmatainās skaistules Rozes mīlas pasauli, kurā būtisku lomu spēlē divi dēkaiņi – itāļu mačo un čigānzēns, bet Rozes sirdi pa īstam atkausē vīrietis, kura acīs un balsī jaušams latvisks pamatīgums,” jaunās koncertprogrammas ideju atklāj tās producents, šlāgermuzikants Kaspars Antess.

Dziedātājs Roberto Meloni stāsta – koncerti atklāšot viņa līdz šim mazāk pazīstamo romantisko pusi. “Parasti publika mani redz kā dzīvespriecīgu jaunu cilvēku, bet šoreiz būšu arī introspektīvs, domāju, klausītājiem tas būs jaunums,” norāda Roberto. “Izrādēs, kurās piedalos (“Kailie brieži”, “Edīte Piafa”), vienmēr pārstāvu itālisko temperamentu, un man patīk to darīt, jo man ir tuvas manas itāliskās saknes. To darīšu arī šajā koncertpogrammā, jo galu galā tieši tā ir mana niša, kas lieliski pazīstama arī latviešiem. Esmu pārliecināts, publika noteikti dziedās līdzi “La chata me kantari” un citām pazīstamām dziesmām.”

Aktrise Vita Balčunaite, koncertprogrammas vienīgā lēdija, kas šogad turpinās darboties arī uz teātra skatuves (Leļļu teātrī izrādē “Pepija Garzeķe” un teātrī “Kabata”), piedalīties koncertos piekritusi bez vilcināšanās. “Iespējams tāpēc, ka pati pēc dabas esmu impulsīva, īpaši tuvs un simpātisks šķitis čigānu un itāļu temperaments – ar tādu dzirkstošu uguntiņu!” Aktrise atzīst, būšot patiess gods dziedāt tautā iemīļotus muzikālos skaņdarbus no pašmāju dīvu Aijas Kukules, Margaritas Vilcānes un Laimas Vaikules repertuāra.

“Būtiskākais, ko vēlamies paust, ir tas, ka muzikālai valodai nav nepieciešams tulks, jo sirds valoda mums visiem ir viena. Skatītājiem būs iespēja dungot līdzi ne tikai iemīļotiem latviešu skaņdarbiem, bet arī čigānu un itāļu estrādes hitiem,” piebilst Baļčunaite. Viņa ir pārliecināta, ka koncertprogramma kopā ar Roberto Meloni, Dzintaru Čīču, Andri Daņiļenko un mūziķiem – Anatoliju Livču (klavieres), Kasparu Gulbi (akordeons), Viktoru Veļičko (kontrabass) un Miķeli Vīti (perkusijas) veidosies aizraujoša. “Mūsu visu pirmā kopīgā tikšanās fotosesijā, kā arī programmas tituldziesmas “Rudens roze” studijas ierakstā bija saulainām noskaņām pildīta. Sajutos patiesi īpaša, kā īstena Roze, kuru lutina un lolo ar atbalstu un uzmanību. Tā sildoši un tīkami. Nepacietīgi gaidu pirmos koncertprogrammas mēģinājumus!”

Programmā iesaistīsies arī dziedātājs Andris Daņiļenko, kurš, starp citu, ir gan V. Baļčunaites, gan R. Meloni vokālais pedagogs. Kopā ar V. Baļčunaiti savulaik iedziedāta Māra Lasmaņa un Zentas Gavrilovas “Dzimšanas diena”, kā arīdzan M. Lasmaņa “Būsim laimīgi”. Nule tapusi abu kopīgi iedziedātā “Ar mani tu”.

“Ar Dzintaru līdz šim uz skatuves satikušies neesam, tādēļ pagaidām grūti kaut ko vairāk sacīt. Taču, vadoties pēc pirmā iespaida, varu teikt, ka viņš ir ļoti galants un harismātisks jauneklis. Man kā aktrisei būtiski ir, lai mākslinieks uz skatuves būtu patiess. Un Dzintara dziedājums nāk no sirds, tādējādi uzrunājot un saviļņojot klausītāju dvēseles stīgas. To ļoti novērtēju. Daba viņu ir patiesi lutinājusi,” stāsta Baļčunaite.

Programmas “Rozes kaislības” koncerti gaidāmi: 13. oktobrī Valmieras kultūras centrā, 19. oktobrī Ventspilī teātra namā “Jūras vārti”, 20. oktobrī Jēkabpils tautas namā, 26. oktobrī Rīgas Latviešu biedrības namā, 2. novembrī Liepājas Olimpiskajā centrā, 3. novembrī Jelgavas kultūras namā, 10. novembrī Cēsīs kultūras namā “Cata”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+