Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
17. augusts, 2015
Drukāt

Kādi kaitēkļi visvairāk uzbrukuši dārziem un stādījumiem? TOP 10

Foto - VAADFoto - VAAD

Parastā augļu puve

Melnais sodrējums. Uz pilngatavību sasniegušām graudaugu vārpām samērā lielā skaitā lauku sastopams melnais sodrējums.

Vārpu plēkšņu plankumainība sastopama vairāk nekā pusē no novērotajiem vasaras kviešu un miežu laukiem.

Kartupeļu lapu sausplankumainība konstatēta vairāk nekā pusē no Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) novērotajiem kartupeļu laukiem visā Latvijas teritorijā. Slimība intensīvāk attīstās uz vīrusslimiem, novājinātiem ceriem.

Kartupeļu lakstu puve konstatēta apmēram trešdaļā no VAAD novērotajiem laukiem, galvenokārt ar nelielu izplatību. Nav novērota strauja slimības attīstība, taču ir atsevišķi lauki, kur tās izplatība var radīt ražas zudumus.

Ābeļu un bumbieru kraupja infekcija sastopama bieži, tā pasliktina augļu kvalitāti, veidojas plaisas, pa kurām augļos iekļūst puvju infekcijas.

Burkānu lapu brūnplankumainība sastopamība salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu pieaugusi, tā konstatēta lielākajā daļā novēroto burkānu lauku.

Balteņu tauriņu lidošana vērojama vairākumā novēroto kāpostaugu lauku. Uz kāpostaugu lapām atrodami olu dējumi. Tas liecina, ka turpināsies kāpuru šķilšanās.

Krustziežu sausplankumainība sastopama 75% novēroto vasaras rapša lauku gan uz stublājiem, gan pākstīm.

Kartupeļu lapgrauzis. Apmēram trešdaļā novēroto kartupeļu lauku sastopami lapgrauža kāpuri. Vairākos laukos konstatēta jaunās (rudens) paaudzes vaboļu šķilšanās.

Parastā augļu puve inficējusi plūmes, vēlīno šķirņu ķiršus, ābolus un bumbierus lielākajā daļā novēroto augļu dārzu.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+