×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Kam tas ir izdevīgi? Dukurs: “Arī boļ­ševiki gribēja apvienot govi ar zirgu.” (7)

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Vēlme apvienot četras pēc savas būtības atšķirīgas un dažādās vietās esošas sporta bāzes izskaidrojama ar politiskajām partijām pietuvinātu personu mēģinājumu tikt pie zemes platībām skaistās vietās Mežaparkā un Jūrmalā, liecina “LA” rīcībā esošā informācija.

Liela steiga

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pakļautībā atrodas četras kapitālsabiedrības – sporta centrs “Mežaparks”, tenisa centrs “Lielupe”, Daugavas stadions Rīgā un bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda”. Visām ministrijām pārskatot savu kapitālsabiedrību darbību, arī IZM izstrādājusi koncepciju, kas paredz sporta bāzu apvienošanu. Uz papīra uzlikti daudzi ieguvumi, piemēram, administratīvo izmaksu ietaupījums, efektīvāki centralizētie iepirkumi, iespēja izmantot Eiropas fondu finansējumu. Taču dokuments tapis lielā steigā un bez diskusijām, tādējādi raisot bažas par apvienošanas patiesajiem mērķiem.

“Apvienošana ir pareizais ceļš. Redzam, ka šīs bāzes nav uzplaukušas, “Mežaparks” atrodas degradētā teritorijā ar padomju laika viesnīcu, “Lielupe” – sagrūšanas stadijā,” man teica IZM Sporta departamenta direktora vietnieks infrastruktūras un juridiskajos jautājumos Elmārs Martinsons, kurš vienlaikus ir Daugavas stadiona un “Lielupes” valdes loceklis. Darbojoties šajās bāzēs, viņš pārliecinājies, ka vadība kā atsevišķa struktūrvienība lielus projektus nevar realizēt. Martinsons neuzskata, ka apvienot pēc būtības ļoti dažādus projektus būtu aplami, tā notiekot arī citur pasaulē. “Katra bāze jau turpina patstāvīgu darbu, darbinieki paliek.”

Premjers iepauzē

Viņnedēļ sēdē pulcējās Nacionālās sporta padomes sēde, kuras vadītājs Ministru prezidents Māris Kučinskis pēc tās atzina, ka IZM plānam ir acīmredzami ieguvumi, tomēr vēl nepieciešamas papildu diskusijas, un dokumenta pilnveidošanai noteica termiņu līdz 10. maijam.

“Pēc būtības netika izskatīts tas, kāpēc šāda apvienošana vajadzīga, un mums tā vīzija nav kļuvusi skaidrāka. Jau šobrīd IZM konceptuālajā plānā esam pamanījuši kļūdas un neprecizitātes,” atzīst Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis. Viņaprāt, nedrīkstētu aiztikt Siguldas trasi un “Mežaparku”, kur bāzējas Latvijas olimpiskā vienība: “Tā ir vienīgā vieta, kur sagādāt apstākļus mūsu sportistu konkurētspējas noturēšanai un palielināšanai, kā arī vēl palielināt jaudu.”

Jau šobrīd skaidrs, ka Daugavas stadions un tenisa centrs “Lielupe” piedzīvos pamatīgas pārmaiņas. Stadiona rekonstrukcija izmaksās apmēram 50 miljonus eiro, “Lielupes” – apmēram deviņus. Arī Siguldas trasē pēdējos gados ieguldīti prāvi līdzekļi, un šobrīd tā ir viena no modernākajām Eiropā. Trūkst vienīgi papildu kravas lif­ta, kura projekts jau gatavs un arī finansējums ieplānots. Mežaparka bāzes pilnveidošanā pirms vairākiem gadiem ieguldīti 600 tūkstoši latu.

“IZM ziņojumā nav ne vārda par sportisko piepildījumu šajās bāzēs nākotnē,” bažīgs ir Vrubļevskis. Martinsons gan norāda, ka pēc apvienošanās bāzes var viena otru dotēt, piemēram, “Lielupe” jau šobrīd par spīti vājajam noslogojumam un vecajai infrastruktūrai esot pelnoša iestāde, bet pārējām vajadzīga valsts palīdzība. Eiropas regulas nosaka, ka Daugavas stadionam pēc rekonstrukcijas būšot jāizdzīvo pašam un valsts piešprices vairs nedrīkstēs būt.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Komunisti joprojām pie varas. Un paskatieties kuri visvairāk ir ieguvuši izzogot Latviju. Saraksts būs sarkans.

  2. Bet kas ir pie varas Latvijā? Tie paši boļševiki ,kuri pārdevās okupantiem “ceļot komjunizmu”,bet tagad braši izzog Latviju. Paskatieties cik nekad nestrādājušam Brigmanim liela pensija! Un kad paskatītos visu lielo pensiju saņemējus ,tad saraksts būtu sarkans.

  3. Tas nu gan ir pārāk primitīvs teiciens ,ka boļševiki gribēja apvienot govi ar zirgu Vajag kaut ko sakarīgāku.

  4. Kaut tiem maitu lijām, kas atkal iekārojuši kaut ko prihvatizēt Mežaparkā un Jūrmalā, kā arī viņu bērniem un tuviniekiem piemestos visas neārstējamās kaites, kādas uz zemes sastopamas!!!!

  5. RPIVU nolikvidēja uz tādiem pašiem “nesagatavoto” dokumentu pamata un bez jebkāda loģiska un racionāla pamatojuma – tik – politiskā griba. Arī tur apakšā vijās naudas skaņa un kāda nepiepildītas vēlmes. Izskatās, k ašo sporta bāžu dienas ir skaitītas un aizies RPIVA pēdās. Tiesa, ļoti ceru, ka tā nebūs.

  6. Kas notiek mūsu valstī !? !? Vai tiešām prātiņa nav nemaz … tik stulbums un alkatība !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+