×
Mobilā versija
Brīdinājums -10.8°C
Diāna, Dina, Dins
Sestdiena, 24. februāris, 2018
12. februāris, 2018
Drukāt

Kamaniņu dāmas – no latvietēm smaida vienīgi Zirne (1)

foto: REUTERS/LETAfoto: REUTERS/LETA

Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne ieņem astoto vietu pēc Phjončhanas olimpisko spēļu pirmajiem diviem braucieniem, kamēr Elīza Cauce un Kendija Aparjode atrodamas attiecīgi 21. un 24.pozīciju 30 sportistu vidū.

Pārliecinoši labākā no Latvijas sportistēm pirmajos divos braucienos bija Zirne, kura iztika bez acīmredzamām kļūdām. Pirmajā braucienā viņa bija devītā, bet otrajā uzrādīja septīto ātrāko laiku, summā pakāpdamās uz astoto pozīciju.

Cauce aizvadīja neveiksmīgu pirmo braucienu un pieļāva vairākas kļūdas, bet otrajā braucienā uzlaboja savu sniegumu. Savukārt vēl smagāk klājās Latvijas sieviešu komandas jaunākajai dalībniecei Aparjodei, kura pirmajā braucienā krita, turklāt arī otrajā rupji kļūdījās.

Cauce un Aparjode pirmajā braucienā bija 25. un 27.pozīcijā, bet otrajā braucienā uzrādīja attiecīgi desmito un 21.ātrāko laiku.

Līderpozīcijā pēc pirmās dienas ir vāciete Natālija Geizenbergere. Uz otro vietu pakāpusies viņas tautiete Dajana Eitbergere, kura pēc pirmā brauciena bija septītā, Geizenbergerei tagad zaudējot 0,120 sekundes.

Tikmēr no otrās uz trešo vietu atkāpusies kanādiete Aleksa Gouga, kura zaudē 0,191 sekundi.

Savukārt Zirne līderei zaudē 0,426 sekundes, kas viņai dod astoto vietu. Cauce atpaliek 1,481 sekundi un ir 21.pozīcijā, kamēr Aparjode zaudē 2,576 sekundes un ir vēl trīs vietas zemāk.

No pirmā divdesmitnieka, kas pēc trim braucieniem aizvadīs arī ceturto braucienu, Cauce atpaliek 0,113 sekundes.

Tikmēr 16.pozīcijā atrodama latviešu izcelsmes kanādiešu kamaniņu braucēja Brūka Apškrūma, kura līderei zaudē 1,219 sekundes.

No mājiniecēm visaugstāk, septītajā vietā, ir naturalizētā vāciete Ailīna Friša, kura no Geizenbergeres atpaliek 0,352 sekundes.

Dāmu sacensībās piedalās 30 kamaniņu braucējas.

Sacensības sievietēm turpināsies arī otrdien, kad kamaniņu braucējas aizvadīs trešo un ceturto braucienu. Noslēdzošajā braucienā piedalīsies 20 labākās sportistes pēc trim braucieniem.

Pēdējās sacensībās pirms olimpiskajām spēlēm lielākus panākumus guva Aparjode, kura vēl janvāra vidū Pasaules kausā ne reizi nebija iekļuvusi pirmajā desmitniekā, bet sezonas priekšpēdējā etapā Lillehammerē ieguva desmito vietu pamatsacensībās, kam sekoja piektā vieta Sprinta kausā, turklāt rekordus viņa turpināja labot arī nedēļu vēlāk Siguldā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, gūstot piekto vietu pamatsacensībās un trešo vietu Sprinta kausā.

Turklāt veiksmīgu olimpisko debiju nedēļas nogalē aizvadīja viņas brālis Kristers, kurš vīru sacensībās pirmajos divos braucienos uzrādīja sesto rezultātu, bet noslēgumā pēc četriem braucieniem guva 11.vietu.

Svētdien noslēdzošajos treniņbraucienos latvietes palika stipri ārpus labāko desmitnieka, tomēr Cauce izteicās, ka viņai Phjončhanas trase patīk.

Šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā dāmām Cauce guva 13.vietu, Zirne palika 14.pozīcijā, bet Aparjode pēc veiksmīgajām sezonas beigām pacēlās līdz 18.vietai.

Pirms gada Pasaules kausa etapā Phjončhanas trasē labākā no latvietēm bija septīto vietu izcīnījusī Zirne, kamēr Cauce ieņēma 11.vietu, bet Aparjode krita.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+