Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Kanādā pusaudži uzlauž bankomātu, izmantojot internetā atrastu pamācību

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Vinnipegā bāzēta Montreālas bankas (MB) filiāle pagājušajā nedēļā piedzīvoja šoku, kad divi vidusskolēni, izmantojot internetā atrastu pamācību, uzlauza bankomātu, raksta laikraksts edmontonjournal.com.

Devītklasnieki Metjū Hjūlits un Keilebs Tarons, izmantojot internetā lejupielādētu lietošanas pamācībā norādītās standarta paroles, iekļuva bankomāta pārvaldības programmā, apskatīja, cik naudas glabājas bankomātā, cik transakcijas veiktas un citu informāciju, kas parasti pieejama tikai bankas pārstāvjiem.

“Mēs domājām, ka tas būtu jautri, bet neticējām, ka tas izdosies,” skolēni atzina laikrakstam.

Bankai paveicās, ka jaunieši dzinās pēc piedzīvojuma, nevis naudas. Nomainījuši sveicienu bankomāta lodziņā pret “Ejiet prom! Šis bankomāts ticis uzlauzts!”, viņi devās uz tuvāko MB filiāli, lai pastāstītu par notikušo.

Bankas darbinieki sākotnēji bija atteikušies zēniem ticēt, un tikai tad, kad tie atgriezās otrreiz ar izdrukām, pārbaudīja sacīto. Pārliecinājušies, ka bankomāts tiešām uzlauzts, bankas menedžeris pat uzrakstīja abiem skolēniem attaisnojošu zīmi skolai: “Lūdzu attaisnojiet Keileba Tarona un Metjū Hjūlita kungu kavējumu pēc pusdienām. Viņi izpalīdzēja Monreālas bankai drošības jautājumos.”

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+