Sports

Kārlis Krēsliņš par došanos uz Rio: Negribēju, lai padomā, ka ģenerālis nobijās 7

foto: LETA

Saeimas deputāts un Latvijas Šaušanas federācijas prezidents Kārlis Krēsliņš trešdien dosies uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Krēsliņš sarunā ar “LA” atzina, ka jau laicīgi saņēmis piedāvājumu doties uz Rio, taču sākumā atteicies: „Negribēju braukt, arī pirms četriem gadiem Londonā nebiju, lai gan varēju, jo startēja Afanasijs Kuzmins. Taču tad neformālās sarunās viens otrs teica, ka labi vien ir – Rio taču bīstami, noziedznieki. Mani drusciņ uzvilka tas, ka varēja padomāt – redz, ģenerālis nobijās. Tāpēc pārdomāju un teicu, ka esmu gatavs braukt.” 71 gadu vecajam Krēsliņam ir liela pieredze militārajās struktūrās.

Viņš piebilst, ka Saeimā darbojas Sporta apakškomisijā un arī tāpēc būtu vērtīgi klātienē redzēt, kā tiek organizētas olimpiskās spēles, kādas ir problēmas, tostarp sadzīvē. Arī kā federācijas prezidentam esot lietderīgi aizbraukt, lai kontaktētos ar starptautiskās federācijas vadību un veidot kontaktus ar citu valstu kolēģiem. „Taču skaidrs, ka ir jānosaka prioritātes – ja būtu jāizvēlas, tad 100 procenti priekšroku būtu devis trenerim un pats nebrauktu,” runājot par peldētāju pieredzi, kur aizbrauca federācijas prezidents Kaspars Pone, nevis treneris Germans Jakubovskis, teica Kārlis Krēsliņš.

Olimpiskās delegācijas pārstāvju uzturēšanos spēļu vietā nodrošina Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK), tā kā nodokļu maksātāju nauda netiek tērēta, tiesa, aviobiļete ir jānopērk.

Latvijas šāvējs Dainis Upelnieks savu olimpisko debiju stenda šaušanā jau ir noslēdzis ar 14. vietu.

Saistītie raksti
LA.lv