Kultūra
Māksla

Karostā atklās Brīvības cīņu simtgadei veltītu fotoprojektu0

Foto: Jānis Šmits

Ceturtdien, 18. jūlijā, pulksten 19 Karostas cietuma pagalmā notiks izstādes “Karosta – foto osta 2019” atklāšana, ziņo portāls “Liepajniekiem.lv”.

Jūnijā Karostas festivāla ietvaros jau septīto reizi notika radošā nometne fotogrāfiem “Karosta – foto osta”, kurā piedalījās 35 fotogrāfi no dažādām Latvijas pilsētām.

Karostas glābšanas biedrības valdes priekšsēdētāja Monta Krafte vēsta, ka šogad nometne tika veltīta Brīvības cīņu simtgadei, un tika veidota fotogrāfiju kolekcija par tēmu “Latviešu karavīrs toreiz un tagad”.

Fotogrāfu uzdevums bija portretēt mūsdienu karavīrus un militāro spēļu entuziastus, tā uzsverot Karostas militāro pagātni un veicinot izpratni par karavīra nozīmi un lomu mūsdienās.

Kā modeļi fotosesijās piedalījās gan zemessargi un Jūras spēku jūrnieki, gan tie, kam kauju imitācija ir vaļasprieks – Kara vēstures biedrība “Latviešu karavīrs” un Liepājas airsoft spēlētaji.

Šogad izstāde tiks veidota no gandrīz simt fotogrāfijām, kas atklāšanas laikā būs apskatāmas Karostas cietuma pagalmā, bet vēlāk daļa no tām tiks eksponēta Redānā, 14.novembra bulvārī 82/86.

Atklāšanā koncertēs Liepājas mūziķis Ainars Pūpols.

Izstādes atklāšana notiks Karostas cietuma pagalmā, Invalīdu ielā 4. Izstāde bez maksas būs apskatāma līdz gada beigām.

LA.lv