Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
18. februāris, 2015
Drukāt

Kārsavas novada “Mežvidos” sāk darboties biomasas koģenerācijas stacija (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latgales reģionā pirmā ziemas siltumnīcu kompleksa "Mežvidi" atklāšana.

Pērn vasaras beigās Kārsavas novada Mežvidu pagastā uzbūvētā biomasas koģenerācijas elektrostacija veiksmīgi sākusi darboties, līdztekus elektroenerģijas ražošanai nodrošinot apkuri blakus esošajam ziemas siltumnīcu kompleksam “Mežvidi” vairāk nekā 0,5 hektāru platībā, informēja SIA “JE Enerģija” valdes loceklis Edgars Romanovskis.

“Pašreiz veiksmīgi pabeigts koģenerācijas elektrostacijas darbības pagājušā gada audits, apstiprinot elektrostacijas gada pārskatu par 2014.gadu. Koģenerācijas elektrostacijas elektroenerģijas ražošanas jauda ir viens megavats. Enerģijas ražošana notiek, izmantojot šķeldu,” sacīja Romanovskis.

Koģenerācijas elektrostacijas izveidē kopumā ieguldīti vairāk nekā pieci miljoni eiro. Projekts realizēts ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, savukārt sadarbības iestāde projekta īstenošanā ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Kā ziņots, Mežvidos darbojas arī siltumnīcu komplekss, kurā investēts vairāk nekā 1,5 miljoni eiro. Eiropas Savienības finansējums bija mazliet vairāk nekā 20%, bet pārējo daļu sedza bankas finansējums un pašu piesaistītie līdzekļi.

Siltumnīcu kompleksa pašreizējā platība ir 5360 kvadrātmetri. Tomāti tiek audzēti, izmantojot no biomasas iegūto siltumenerģiju.

Romanovskis jau iepriekš akcentējis, ka izveidotais siltumnīcu komplekss ir uzskatāms par Latvijas enerģētikas, lauksaimniecības un meža nozaru uzskatāmu mijiedarbības piemēru, kas pierāda, ka atjaunojamo energoresursu izmantošana apvienojumā ar inovatīvām enerģētikas un lauksaimniecības tehnoloģijām var veicināt vietējo ražotāju konkurētspēju un ilgtermiņā sekmēt reģiona un valsts ekonomisko izaugsmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. A kuri Mežvidi, I vai II ?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomikuLatvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+