×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. augusts, 2012
Drukāt

Kas darāms šonedēļ? 6.-13.augusts

potato3

6., 7. augusts. Lapu dienas. Apgriež slikti kuplojošus dzīvžogus. Appļauj mauriņus. Sēj zāli, ja tas nepieciešams. Svaigus zaļumus vēl līdz salnām varēs iegūt no šajās dienās sētām dillēm. Sēj rudens šķirņu salātus, garšaugus, skābenes. Var dalīt un pārstādīt rabarberus. 


8., 9. augusts. Augļu dienās lasa ogas, vāc un pārstrādā vasaras ābolus un bumbierus, arī gurķus, kabačus, tomātus. Paprika, baklažāni un sviesta pupiņas šogad nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ attīstās lēnāk, bet labākās siltumnīcās tie jau būs vācami. Lauka pupas vāc tūlītējam patēriņam, lielākās pākstis atstājot nenoplūktas sēklai.

Labvēlīgs laiks ābeļu un bumbieru acošanai, varbūt nav vēl nokavēta arī ķiršu un plūmju pavairošana, acojot uz potcelmiem. Jāmiglo ķirši ar pieļaujamiem fungicīdiem pret lapbiri.

Vāc augu sēklas un ārstniecības augus. Stāda zemenes.

10. augusts. Sausā un saulainā laikā griež sausziedes ziemas pušķiem. Tējām noderīgi būs arī biškrēsliņi un pelašķi.

Var pārstādīt peonijas, lauztās sirdis, izņēmuma gadījumos arī lilijas.

11., 12. augusts. Sakņu dienas. Apstrādā augsni, ravē. Sēj rudens šķirņu redīsus. Rok agros kartupeļus. Ja kartupeļu rakšana vēl nav paredzēta, bet lakstus skārusi puve, tos nopļauj un aizvāc no lauka. Novāc sakņaugus. Pārjauc komposta kaudzes.

13. augusts. Rīta pusē vēl rok agros kartupeļus, bet no pusdienas laika var pārstādīt puķes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+