×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. oktobris, 2016
Drukāt

Vija Beinerte: Kas notiek Eiropā? (93)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins

Eiropa nav tikai ģeogrāfisks jēdziens. Tas, ka Latgalē ir citāda kultūras vēsture nekā Kurzemē vai Vidzemē, nenozīmē, ka nepastāv latviešu tautas kopība. Lai cik dažādas būtu Eiropas valstis, tas nenozīmē, ka nepastāv Eiropas kopība, kas atšķiras no pārējās pasaules. Kas tad īsti notiek kontinentā, ko varam saukt arī par Rietumu civilizācijas šūpuli?

Patlaban viena no galvenajām Eiropas (un ne tikai) problēmām ir spēcīgu līderu trūkums, kad jāizvēlas ir nevis labākais, bet gan mazākais ļaunums. Politiķi Eiropā, arī Latvijā, jau ilgāku laiku nodarbojas ar sekām, nevis izvērtē cēloņus, lai rastu stratēģisku vīziju konkrētu problēmu risinājumam. Turklāt lielai daļai politiķu vairāk par visu rūp personisks labums. Un te nu atkal ir jārunā par vērtībām. Eiropā tās balstās gan kristietībā, gan sekulārā humānisma kritiskā domāšanā. Trīs reizes Eiropas jaunākajā vēsturē tradicionālās vērtības ir mēģināts aizstāt ar intelektuāļu kabinetos radītām doktrīnām, un trīs reizes tas ir beidzies ar katastrofu – ar asiņaino Franču revolūciju, ar komunismu Krievijā un ar nacismu Vācijā.

Kas īsti ir migrantu problēma un kas – cīņa ar terorismu? Terorisms – tā ir vēlme graut pasaules kārtību. Migrantu plūsma – veids, kā graut Eiropas pamatus. Ansis dzīvo labāk nekā Hasans, tāpēc Hasanu vajag pamudināt pieteikt savas tiesības uz daļu no Anša labuma. Agrāk marksisti kūdīja proletariātu uz cīņu pret sociālo netaisnību, lai caur asiņu jūru iedabūtu viņu paradīzē zemes virsū. Tālāk par asiņu jūru komunisma ideologi netika. Tagad Hasans tiek mudināts nevis celt paradīzi savās mājās, bet saņemt to gatavu Eiropā. Kreisais sociologs Valleršteins pat ir paplašinājis šķiru cīņas jēdzienu, pielāgojot to jaunajiem apstākļiem: trešās pasaules valstis tagad ir proletariāts, bet Rietumi – ekspluatatori. Un tā komunisma rēgs jau atkal klīst pa Eiropu. Bet eiropieši, kas maksā nodokļus, lai valsts viņiem garantētu drošību, pēkšņi jūtas apdraudēti, jo valsts ar šo uzdevumu vairs netiek galā. Ir liela atšķirība starp cilvēku, kas uz laiku meklē patvērumu ārpus kara darbības zonas, un to, kas dodas pēc pabalsta, turklāt vēl grib, lai jaunajā mītnes zemē darbotos šariāta likumi.

Interesanta detaļa: Apvienotajos Arābu Emirātos, Saūda Arābijā, Omānā, Bahreinā, Kuveitā un Katarā nav uzņemts neviens bēglis. Pasakaini bagātās Persijas līča valstis ir gatavas piešķirt līdzekļus bēgļu uzturēšanai citviet, tikai ne pie sevis. Kāpēc tās nevēlas izmitināt savus kaimiņus arābus? Kā vienu no galvenajiem iemesliem analītiķi min bažas, ka imigrantu pieplūdums varētu destabilizēt politisko situāciju, radīt spriedzi un haosu. Otra versija – bēgļu novirzīšana uz Eiropu sekmē tās vājināšanu.

Un vēl kāda interesanta detaļa: islāma teroristi nekad neizvirza prasības. Viņiem Rietumu civilizācija ir ienaidnieks, kas jāiznīcina. Kādas tur vēl prasības? Vienīgā puse, kas pēc ikviena terora akta izvirza pasaulei pretenzijas, ir Putina Krievija. Zaudējusi aukstajā karā, notriekusi naftas naudu un reputācijas paliekas, Krievija nav spējīga risināt globālas problēmas, tāpēc dara visu, lai tās vēl vairāk saasinātu. Komunistu propaganda balstījās Marksa un Ļeņina idejās, ko vara mēģināja iedēstīt darbaļaužu apziņā. Putina Krievijā propagandas kā tādas vairs nav, jo nav vērtību sistēmas, nav ideoloģijas: tirgus attiecības, staļinisms, dzimtniecības slavināšana, populisms, nacisms – der itin viss, ja vien tas kalpo Putina varas saglabāšanai. Kremļa mediji nevis proponē kādu vērtību sistēmu, bet tiecas izārdīt un sagraut jebkuru vērtību sistēmu, pasludinot visu par meliem, savukārt melus padarot par savu instrumentu.

Trešais pasaules karš ir sācies. Tas risinās cilvēku prātos. Patlaban Eiropa uzskatāmi parāda, kas notiek, ja tuvākmīlestības bausli atdala no Dievmīlestības baušļa. Brīvība darīt labu un brīvība darīt ļaunu ārēji šķiet ļoti līdzīgas, taču patiesībā stāv tik tālu viena no otras kā debess no elles. Tāpēc frontes līnija iet caur katra sirdi un apziņu. Mums ne vienmēr var pietikt spēka stāties pretī ļaunumam, taču mums vienmēr ir spēks darīt labu.

Pievienot komentāru

Komentāri (93)

 1. JR 17. oktobris, 2016 23:10

  “Brīvība darīt labu un brīvība darīt ļaunu ārēji šķiet ļoti līdzīgas, taču patiesībā stāv tik tālu viena no otras, kā debess no elles.”
  ———-
  Spēcīgi pateikts!! Paldies par visu, īsi un ļooti skaidri, par galveno, kas notiek.
  _________
  Piekrītu J.R. par visiem 100!

 2. Cepuri nost autores priekšā. Jau kuro reizi.

 3. Paldies Vijai Beinertei par tik faktoloģisku un aktuālu rakstu! Patiesību augstāk par visu. Trūkstot pretargumentiem (piemērām, “grafists”, sākas viņu rupjības, lamas) Tas taču tik zināms. Piemēram: kādreiz viens netīši pieskaras otram, tad pirmais saka: “pardon”, otrs – “sam ti pardon tvoja žena pardonka a ģeķi pardoņiški”.

  • Как интересно. А где вы увидели у автора аргументы и факты?! Я не увидел, их просто нет, одна сплошная пропаганда.

   • Eiropa nav tikai ģeogrāfisks jēdziens. Fakts.
    Eiropas problēma – spēcīgu līderu trūkums. Fakts.
    Terorisms – vēlme graut pasaules kārtību. Fakts.
    Migrantu plūsma – veids, kā graut Eiropas pamatus. Fakts.
    Persijas līča valstis nav uzņēmušas nevienu bēgli. Fakts.
    Zaudējusi aukstajā karā, notriekusi naftas naudu un reputācijas paliekas, Krievija nav spējīga risināt globālas problēmas, tāpēc dara visu, lai tās vēl vairāk saasinātu. Fakts.
    Kremļa mediji tiecas izārdīt un sagraut jebkuru vērtību sistēmu, pasludinot visu par meliem, savukārt melus padarot par savu instrumentu. Fakts.
    grafists ir hybrid dežurants šajā portālā. Fakts.

    • Eiropa nav tikai ģeogrāfisks jēdziens. Это не факт, это простая банальность.
     Eiropas problēma – spēcīgu līderu trūkums. А это простая констация существующего положения, причём субьективная, отражающая только мнение автора.
     Terorisms – vēlme graut pasaules kārtību. Терроризм то бывает разный. Как говорит википедия, определение международного терроризма пока не выработано. Зачастую термин используется как средство в политической борьбе, поскольку каждая страна де-факто сама определяет, относится ли та или иная группа к «террористам» или «борцам за свободу», а сами акты террора осуществляются локально.
     Migrantu plūsma – veids, kā graut Eiropas pamatus. Это не факт, это прямое следствие западной политики, главным образом американской, по «насаждению демократии» западного образца.
     Persijas līča valstis nav uzņēmušas nevienu bēgli. Вот это факт, и правильно сделали, зачем им нахлебники.
     Всё остальное, вами перечисленное, есть не более чем голимая пропаганда, причём не очень уж умная, но вам в неё очень хочется верить.
     И я не «гибридный дежурный», слово то какое придумали. Я просто не равнодушный человек, и только.

     • par to ka “grafists” ir dežūrejošais nepatiesību paudējs, varam viņu noželot. Smagāks noziegums ir tas ka viņš uzbrūk šī labā raksta autorei- sievietei! Nav tā ka uzbrukums ar vārdiem būtu mazāk nosodams par fizisko uzbrukumu.

     • Себя пожалей, придурок! На войне как на войне. На пропагандисткой войне пленных не берут, жалости не испытывают. У нас равноправие, всё по честному.

     • Pilnīgi piekrītu grafistam. Šis viss raksts ir vienīga propaganda.

 4. Liberāļi un kremlisti var slaucīt asaras, bet taisnība jau autorei ir. Viss sākas cilvēka prātā. Labi, ka sākam apzināties, kādas ir problēmas, darbi sekos. Jo ātrāk, jo labāk.

 5. Paldies autorei! Pasaule laiku laikos ir bijusi mainīga, civilizācijas ceļš gājis caur neskaitāmiem kariem, kuri būtībā ir laupīšanas motīvu vadīti, aizmirstot cilvēkmīlestību. Šodienas Eiropa joprojām stutē, kaut arī smagnēji un grūti, demokrātijas un labdarības idejas, Rietumu sabiedrība savā domāšanā ir mācījusies no pagātnes daudz, taču tas pilnībā nepasargā no naida uzbrukumiem. Ne visi saprot, ko nozīmē darīt labu. Nevis savam makam, savai sētai vien, bet plašāk. Pasaulei. Karus nevar novērst ar kariem, bet patiešām ar labu, par ko raksta autore. Caur tiem cilvēkiem, kuri saprot vairāk par savu maku un nav pārņemti ar ļaunuma iemiesošanu pasaulē. Karš Sīrijā nav karš kaut kur, kas neskar, tas ir karš par ietekmēm, kuras rada postu. Apturēt karu var kolektīvs saprāts, kas nav pārņemts ar naida celšanu, bet patiešām cilvēkmīlestību. Tās pietrūkst. Ārkārtīgi pietrūkst pasaules varenajiem, kuri nesaprot, ka nedzīvo mūžīgi.

 6. Žēl tikai, ka beigās autore atkal noslīdēja uz nodrāzto un tāpēc arvien mazāk ticamo mantru, ka pie visām nelaimēm Eiropā un pasaulē vainīga Krievija un Putins personīgi. Ja jau iesāka ar prātīgo, ka Eiropas valdības netiek galā, tad arī šo tēzi varēja izanalizēt līdz galam. Kāpēc netiek galā, kāpēc nav šo līderu, kāpēc Eiropa kļuvusi par ienaidnieku? Vai tomēr nav tā, ka paši Eiropas līderi un tautas daudz darījuši, lai radītu šo augsni neiecietībai? Neliela pasaules daļa dzīvo uz lielākās daļas pasaules valstu resursu rēķina , izsmeļot to dabas resursus nesamaksājot tām atbilstoši.

 7. teicami uzrakstīts! Lakoniski un patiesi.

 8. Pēc tava domu gājiena var secināt, ka esi padomju laika produkts, īsts vai atražots, to nezinu. Bez pašapziņas un piederības savai zemei. Tāpēc Latvija tev nav nekas vairāk kā pundurvalsts, kurā notiekot vienīgi kareivīga retorika un ieroču žvadzināšana. Laikam esi apmaldījies Krievijas plašumos un tāpēc sajaucis debesspuses, jo ieroču žvadzināšana notiek tieši Krievijā, nevis Latvijā. Un par kādu slavenu filmu
  tu runā? Vai to ir radījuši augstprātīgie latvieši, kā tu te raksti?

  • Зря вы так на Айнара набросились. Он всего лишь предложил вам всем взглянуть на себя и вашу страну со стороны, и только. Латвия это не центр вселенной, а всего лишь небольшая страна в Европе, одна из многих.

   • O, jā! Latvija visu laiku žvadzina ieročus un gatavojas uzbrukt Krievijai, draud pārvērst Maskavu radioaktīvos pelnos, apgalvo, ka ir visuma centrs un piesavinās autortiesības uz filmām, ko uzņēmuši briti)))

    • Ну не надо прикидываться дураком. Речь ведь шла не об этом. Зачем же вы всё время сами себя своими же страшилками пугаете.

  • Paskaidroju plašāk. Ceru, ka neesmu nekāds “produkts”, jo savus uzskatus veidoju, balstoties uz redzēto, dzirdēto, piedzīvoto. Šķiet, par kādas ideoloģijas “produktiem” var saukt cilvēkus, kuri savus uzskatus veido kādas propogandas ietekmē. Tāda bija padomju laikā, tāda ir tagad. Diemžēl, šodienas Latvijā smadzeņu skalošana notiek krietni intensīvāk, nekā tas bija padomijā. Tikai virziens cits. Bet katrai varai vajag ienaidnieku. Tā vieglāk “konsolidēt” kādu tautas daļu, vienlaicīgi sarīdot ar kādu citu valsts iedzīvotāju daļu. Šo kampaņu aizsegā politiķi un viņiem pietuvinātās personas var zagt, melot, nepildīt solījumus, izputināt un iztirgot nacionālās bagatības utt. Vecie principi, kad zaglis sauc:”Ķeriet zagli!” nav mainījušies. Tāpat “Skaldi un valdi!” Jo vairāk es, ceļodams pa pasauli, iepazīstu citas tautas, jo zemāk manā reitingā noslīd “tradicionālā” latviešu mentalitāte. Mēs spēsim kaut ko mainīt uz labu tikai tad, kad atzīsim savus trūkumus un vājās vietas, kā nesaticību, kašķēšanos par mazsvarīgām lietām, vāju vienotību un gļēvumu. Kauns stāstīt, bet nesen kāds vīrs, latvietis, salīdzināja latviešu dabu ar suņa dabu – kamēr tu stāvi, viņš luncina asti, bet, ja tu esi pakritis – kož. Tā arī šodien – šķiet, daudzi Maskavas aprējēji vēl pirms nieka divdesmit pieciem gadiem padevīgi kūļāja asti, raugoties uz austrumiem. Tieši tikpat padevīgi un suniski, kā šodien, raugoties uz rietumiem. Vai Latvijas valdībā ir kāds padomju laika disidents?… Tā ka, vaina, tomēr, jāmeklē mūsos pašos…

 9. Nekad nevienā valstī varu nav sagrābusi slepenpolicija. Bizantijā ir bijis imperators zirgu puisis, Eiropā un Dienvidamerikā ir valdījuši militāristi, bet tā, lai visa valsts sistēma nonāktu stukaču, provokatoru un nagu maucēju pārvaldībā, nav bijis nekur. Cara Krievijā virsnieki roku nesniedza ohrankas žandarmiem. Hitlera Vācijā vermahts nicināja gestapoviešus. Staļins katru piecgadi likvidēja visu NKVD aparātu. Putinisms nav pat staļinisms, autorei taisnība – tam nav ideoloģijas, tā ir komisāru mutācija komersantos. Putinisms ir gulaga uzvara pār valsti.

  • У вас просто каша в голове, всё смешалось, всё перепуталось. Сами вы мутация штампованных обывательских страхов и представлений.

   • skats no malas - kiriļicā Atbildēt

    Бессмертные полки, панфиловцы и прочий культ сталинской армии убедили население РФ в том, что лучшее, на что способны русские, – это война. Кремлю без всякого труда удалось разбудить самые благородные зоологические позывы. Ничего удивительного. Скромность успехов во всем остальном вынуждает блеснуть хотя бы такими талантами.
    Тут, правда, опять немножко не сложилось. Не успев как следует раскачаться, иллюзия русской победоносности треснула на Украине. Жало любительской войны погнулось о железные галушки. Блицкриг сорвался. Сегодня Русский мiр прячет набитые в Донбассе фингалы и неотвратимо перерождается в мелкий уголовный террор.
    Мир не поднял брошенную на юго-восток Украины московскую перчатку. Вероятно, в силу ее исключительной антисанитарности.

    • Культ сталинской армии? Интересно, а почему именно сталинской? Память о погибших отцах и дедах это плохо, да? Какие такие зоологические позывы? О чём вы?
     И что такое не сложилось, что там треснуло на Украине? Какой блицкриг? Называть гражданскую войну мелким уголовным террором совершенно неправильно. Тем более, однобоко утверждать, что кто то кому то набил фингалы.
     Интересно было бы услышать от вас про ваши собственные успехи, ну хоть в чём то. Да, и никто перчатку вам не бросал, даже не надейтесь на это.

   • Cik spēcīgs arguments – “cами вы мутация”! Dziļi izjusts un loģiski pamatots.

    • Отнюдь, не менее обоснованно, чем у самого комментатора. И прочуствовано также глубоко, и также логично.

     • Žirinovskis (tiešā runa)

      Когда доверенные лица Путина говорят о достижениях, прошу назвать, где достижения! Алкоголиков все больше и больше, самоубийств все больше и больше, преступности все больше и больше! Жилье не построили даже участникам войны! Где дороги? Где здравоохранение? Младенцев выбрасывают на улицу, бомжи замерзают на улице. Это где достижения? Коррупция тотальная. Везде нас ненавидят. Вы над кем издеваетесь?

     • Прямую речь Жириновскиса можно полностью отнести и к Латвии и ее истории успеха. Всё про нас.

   • O, cik interesanti! Putins tātad nav čeksits? Faktus studijā, lūdzu!

 10. Šovasar vairāk, kā pusotru mēnesi pavadīju Krievijā. Jā, – nav tur viss ideāli. Bet Latvijā ir vēl sliktāk. Un, atškirībā no latviešu starpnacionālā naida kurinātājiem, kuri tiešām lieto rupjus, jēlus un agresīvus izteicienus, vairums krievu pret Latviju un latviešiem ir noskaņoti miermīlīgi un pozitīvi. Viņi, protams, ir redzējuši arī “slaveno” filmu par Latvijas iekarošanu, kas, pārsvarā, izraisa viņiem neizpratni un vieglu jautrību. Viens sastaptais sarunu biedrs gan bija tiešs: Počemu vy nas obsirajeķe? Un, teikšu – jautājums vietā…Jā, kāpēc jūs to darat? Kāpēc Jūs ap…šat krievus no savas augstprātības augstumiem? Ak, ja Jūs zinātu, cik maziņa pundurvalstiņa izskatās Latvija no neizmērojamo Krievijas plašumu puses! Un Latvijas kareivīgā retorika un ieroču žvadzināšana vidusmēra krievam raisa vien pieklājīgu smaidu. Bet, varbūt, šādu rakstu, kā Jūsējais, patiesais mērķis ir kacināt tautu un novērst uzmanību no vietējo neliešu aktivitātēm?…

  • Sergejs Lavrovs ir Krievijas patriots, tāpēc viņa miesīgā meita ir ASV pilsone. Un vēl Lavrovam patīk makšķerēt, tikai ne Volgā, bet Klusā okeāna piekrastē ASV. Bet tu, Krievijas patriot, turpini klausīties TV pasakas, ko stāsta Sergejs Lavrovs uc.

   • Кто то из комментаторов уже писал про слова Шеленберга из кино, просто повторю. «Куришь американские сигареты, а скажут, что предатель родины» (с). У богатых и могущественных свои причуды. Это раз. Одно другому не мешает. Это два.

    • Cik precīzi pateikts: “У богатых и могущественных свои причуды!” Tik tiešām! ! Ar ko Putins sāka? Uzspridzināja daudzdzīvokļu mājas Maskavā, parādot pavalstniekiem, ka ir gatavs nogalināt tik miljonus savas valsts pilsoņu, cik viņam tas būs izdevīgi. Un elektorāts viņu par to iemīlēja. Un tad nāca “Kursk”, Nordosta, Beslana, Čečenija. Pēc tam Gruzija, Krimas aneksija, Ukraina, Sīrija. Свои причуды, tā sakot.

     • Теория заговора во всей красе! А дальше вас просто понесло, как Остапа Бендера.

     • Теория заговора во всей красе! А дальше вас просто понесло, как Остапа. Одни голословные утверждения и только.

  • Иван Чумаков, эксперт по экономической политике и инвестициям: Каждый раз, когда я думаю о “гнилом” Западе и его человекоцентризме, мне вспоминаются ярые защитники кремлевского режима, которые доказывают эффективность президента Путина. И вот что я бы спросил у них:
   Почему в России 30 660 000 человек живут без водопровода?
   Почему в России 37 960 000 человек живут без канализации?
   Почему в России 23 360 000 человек живут без отопления?
   Почему в России 48 180 000 человек не имеют душа или ванны?
   Почему в России 49 640 000 человек живут без горячей воды?
   Почему в России 46 720 000 человек живут без газа?

   • А я встречный вопрос задам. Откуда цифирьки ваши? Ссылочку, плиз. Иначе скажу как Станиславский, не верю!
    Кстати, как вы представляете себе водопровод в тундре или в тайге?

    • Ieguglējiet Иван Чумаков Голодная страна 9 мая 2016 года. Tur atradīsiet gan ciparus, gan saiti uz avotiem. Un vēl arī šo: Россия на протяжении столетий страдала от убогости и слабоумия своей власти. Наши времена не являются исключением.

     • Знаете, вот взял и набрал в гугле. Посмотрел на фото, почитал биографию, его статейки и высказывания. В результате, я просто обалдеваю от вашей невиданной наивности. Называть вот это «либеральное чмо» экспертом и верить безусловно в достоверность его данных, ну это просто верх наивности. Этот «эксперт» точно так же, как и вы, старается избегать прямых ссылок на источники, а когда не может этого избежать, просто искажает выводы, как всё просто. Например, ну вот от куда автор взял эти миллионные цифры? Он дал ссылку на официальный сайт государственной службы статистики РФ, и там есть статья «жилищные условия населения (на конец 2012 года». Так вот, в статье всё расписано, у кого есть вода, у кого душ, газ и т.д. Но речь идёт о жилищном фонде, о квадратных метрах жилья! Нигде ничего не сказано о миллионах людей!!! Автор врёт и не краснеет даже. Его единственная прямая специальность – антипутинская пропаганда.

 11. Zbis….ASV un ES līdzšinējā un patreizējā ārpolitika tjipa ņe pričom,mazgā rokas nevainībā psc cik vienkārši 😀

 12. Viss ir pareizi bet ko dariit????

 13. Tik liela okupācijas pabiru koncentrācija uz vienu rakstu nav ilgi redzēta. Laikam trāpīts desmitniekā, ja jau mēs slīkstam krievu asarās.

 14. Labs raksts, nopietns. Raisa pārdomas.

 15. Un o tad kundze tā kautrīgi noklusē, ka aiz visām kustībām un migrācijām jau arī vēl stāv to organizētāji – pelnītāji? To pašu “300 komiteju”, “Bilderbergu grupu” un starptaustisko cionismu labāk būtu pavētījusi…
  :(?

 16. Ja Kremļa troļļi tik ļoti satraukušies par paralēļu savilkšanu ar masveida imigrāciju Eiropas vājināšanai un Putina režīmu, kāpēc tad Saskaņas pārstāvji Saeimas komisijā atbalstīja “sliktās” valdības lēmumu uzņemt Latvijas “kvotu”? Kā zināms, bez Saskaņas balsu nepietiktu, jo nacionāļi noraidīja…

 17. собака лает. караван идет.

 18. Kā teica Ekziperī – ir rozes un ir baobabi. Baobabus raujam ārā, rozes aplaistām. Paldies par rakstu, īpaši par pēdējo rindkopu!

 19. Редкостная идиотка

 20. Борис Гречмак Atbildēt

  “Холодная война” окончилась в 1989 году подписанием мира…

 21. Jā, var piekrist autorei, ka Putins ir notriecis naftas dolārus un zaudējis savas valsts reputāciju pasaulē, rīkodams provokācijas, iesaistoties Sīrijas avantūrā un atņemdams teritorijas saviem vājākiem un neaizsargātajiem kaimiņiem. Militārā ziņā ASV un NATO valstis ir stiprākas par Krieviju un to viņš labi saprot, tāpēc arī tika atjaunots PSRS laika “ienaidnieka tēls” un valstī izvērsts propagandas karš. Karš ar vārdiem – cik stundās vai dienās tiks ieņemta tā vai cita teritorija, cik raķetes un divīzijas izvietotas kaimiņu pierobežā, jo naidīgie Rietumi mums uzbruks, utt. Tik tiešām, šodien notiek cīņa par cilvēku prātiem. Un netrūkst cilvēku, uz kuriem šī blefošana atstāj iespaidu, to var redzēt no komentāriem. Bīstamākās tomēr nav šīs vārdu kaujas, bet gan tas, ka šī valsts ir neprognozējama, tā ir kā “bumba ar laika degli”, jo to vada militārists, pie tam, ar visai lielām ambīcijām. Un to Rietumi ir sākuši saprast. Pasaules prakse liecina, ka militāristiem nonākot pie valsts stūres, valsts pārvaldē tiek ieviests autoritārisms vai pat diktatūra, kas ir tik raksturīga armijas kārtībai. Tāpēc tomēr ir labāk, ja valsti vada cilvēki-civīlisti.

 22. Lasu un jūtos skaidri,bez aizplīvurotā melu aizkara. Tagad tas reti.

 23. PSRS centās Eiropu graut ar sponsorētu komunistisko kustību, miera kustību un zaļo kustību – pie reizes neaizmirstot teroristiskās sarkanās brigādes.
  Šodien nekas nav mainījies Krievijas centienos graut Eiropu – zaļo kustība nesaprašanās dēļ ielīda Krievijā un jau izplēnejusi. Palikusi iespēja uzpirkt kādas partijas un pat ambiciozas personības ES valstīs – Latvijā Ždanoka un Grigule – kuru pienesums ES ir ”00” vērts. Kaut kā nepaveicās ar Merkeli… bet ar Šrederu gan.
  Vērā ņemts ir arī savulaik ģeniālais usaiņa plāns – Eiropas atbrīvošana pēc Hitlera Vācijas Eiropas okupācijas. Šodien okupantu vietu pilda ”bēgļi” no Āfrikas un Tuvajiem austrumiem pašiem to nenojaušot – tikai tā sistēma viņu radīšanai ir smalki radīta pat pabīdot dažas ES valstis tajā ar intereses aģentu palīdzību ( kaut Lībija un Sarkozi ar Kadafi naudu …).
  Jā arābu valstis to visu ir izpratušas un nepiedalās Kremļa plānos, bet arī necenšas novērst – kādēļ – tādēl , ka ES pati ar ietekmes aģentu palīdzību to nevēlas…
  Raksts ir labs un ūsaiņa pēcnācēji sakustējušies – liecina , ka labs un trāpīgs…

 24. Trāpīts gan! Skat, kā Kremļa troļļi sarosījušies!

 25. За фотошопной внешностью автора скрывается старая и страшная гарпия, которая подобно одному древнеримскому сенатору, в каждом своём выступлении повторяет одну и туже фразу: «Карфаген должен быть разрушен!» Так и эта мадам, в каждой своей статейке на любую тему, повторяет без конца, Путин, Путин, Путин. Ну нет ей счастья в жизни без него, без упоминания его «злодеяний».
  Бог вам судья «девушка».

  • Šovinistu intelektuālim Atbildēt

   Kā Jūs tik labi spejāt būt eksperts uzreiz 3 jomās. Politoloģijā, seno laiku vēsturē un plastiskā ķirurģijā vai It, bet tas vienalga. Tad kāpēc Jūs te iršat kirilicā, mūsu nacionālajos medijos, kur visdrīzāk par kaimiņvalsts izvirtušo zaglīgo eliti neko jaunu nevar izlasīt. Nelasiet un nekomentējiet.Visiem no tā būs tikai labāk. Nekad nelasu un Dies pasarg nekomentēšu “Čas” vai “Vesti” redaktora sleju u.c
   autoru rakstus. Tā ir troļļu un zombiju cienīga darbība, kā hybrid elements.

   • Слегка высокомерно, на мой взгляд. Не надо быть особым экспертом в пластической хирургии, достаточно знать сколько бабушке лет, чтобы глядя на её фото, сделать вывод. Либо это отличный фотошоп, либо бабушка продала душу дьяволу за вечную молодость. Ну не бывает такой внешности в таком возрасте просто так.
    Так же вовсе не обязательно быть политологом и дипломированным историком, вполне достаточно быть просто образованным человеком. Историю древнего Рима в школе изучают, а опыт жизни советсткого человека с умением читать между строк, всех нас делает немного политологами.
    Извините, но закона, запрещающего мне писать комментарии на русском языке именно здесь, нету! А газета «Час» уже давно не существует и не издаётся. Так что, зомби это скорее вы, чем я, так то.

  • grafista mīlestība uz Latviju un latviešiem visiem jau sen ir zināma! Tik, šķiet, šo mīlestību īpaši sāpīgu dara tas, ka viņam jātroļļo Vešņakova pārraudzībā, kaut gan labāk gribētos pie Kisļaka vai Bacanova.))

   • А вот вы зря смеётесь. Нельзя любить или ненавидеть огульно всех скопом. Любовь и ненависть очень конкретны в своих выражениях. Латвию я люблю как Родину своих детей и внуков, у них другой родины нет. И к людям я отношусь точно так же, одни мне нравятся, другие не очень, а третьи и вовсе не нравятся совсем. Но ненависти у меня к ним нет. Да, и свои комментарии я пишу сам, безо вского присмотра со стороны кого-либо. Удивительно, правда?

  • Nez vai Laimas Vaikules izskats arī tik pat ļoti nodarbina grafistu?

   • А я видел Лайму ещё во время выступлений в Юрас Перле. Она то вот свои морщины не прячет, в отличие от авторши, и своего возраста не стесняется. Талантливый человек прекрасен не столько своим внешним видом, а гораздо более своим внутренним миром.

    • interfrontes veterānam Atbildēt

     Redzēji Laimu vēl Jūras pērlē, Latvijā tev piedzimuši bērni un mazbērni, Latviju mīli, bet runāt latviski tā arī neesi iemācījies. Nav ko piebilst.

     • Всё-таки проблемы у вас с логикой. Вот с чего вы взяли, что я не говорю по латышски?! Представте себе, говорю, и даже писать могу (правда, не без ошибок). Но, предпочитаю писать свои комментарии на родном языке. По одной простой причине: мне так удобнее. Точно так же, как и вам удобнее писать свои комментарии на своём латышском языке.

  • Troļļa uzdevums ir nogalināt diskusiju, rakstot žultainus komentārus par autoru un diskusijas dalībniekiem. Vai ir kaut viens grafista komentārs, kas nebūtu aizskarošs, augstprātīgs un naidpilns? Šīs autores sakarā viņa izteiksme ir īpaši tēlaina: “плейбойский зайчик”, “сексуальная чертовка”, “Прямо таки лезут в мозг эротические фантазии”, “страшная гарпия”. Gaidīt loģiku no troļļa būtu naivi, mēģināt viņu pārliecināt – bezcerīgi (viņam ir cits uzdevums), bet ielaisties ar trolli diskusijā – tukša laika tērēšana.

 26. Komunistu propaganda balstījās Marksa un Ļeņina idejās, ko vara mēģināja iedēstīt darbaļaužu apziņā.
  =================================================================
  Beinartes fantasy atsauc atmiņā dzejnieces Māras Zālītes stāstīto:”… un pēkšņi dzirdu no tribīnes – zināt, kādā veidā komunistu propaganda ietekmē mūsu jauniešus, kas ir galīgi neizvēlīgi un klausās visādas dziesmiņas, nezinu, kas autors, bet vārdi, ka Latvija ir tik maza, ka viena bez Padomju Savienības nevar iztikt. Es saprotu, ka viņš runā par Tik un tā. Un tad es neizturēju.”
  Māra Zālīte: “Esmu saņēmusi tik daudz samazgu uz galvas, vairāk nekā padomju laikā” (Kas jauns)

 27. “Brīvība darīt labu un brīvība darīt ļaunu ārēji šķiet ļoti līdzīgas, taču patiesībā stāv tik tālu viena no otras, kā debess no elles.”
  ———-
  Spēcīgi pateikts!! Paldies par visu, īsi un ļooti skaidri, par galveno, kas notiek.

  • Ja manas paaudzes pārstāvji sāk liet samazgas, tad es to nevaru izturēt. Atgādināšu Vij’ Beinertes kundzei vēl par vienu dziesmu, ko tā vara mēģināja iedēstīt darbaļaužu apziņā:
   ” Man stāstīja Daugaviņ, / kā liktenis vīdamās, / Dziesma savus svētkus svin / Ar bāliņu celdamās.
   Tā dziedāja bāleliņš, / Pret likteni stāvēdams, / Viņa dziesmā gadu simts / Kā mūžiņis krāsojās. (..)
   Cauri sirdīm mums / Lauztās priedes augs, / Jaunā gaitā mūs / Jauni rīti sauks. /
   Tālāk mūžībā / Dziedot iesim mēs, / Mūžam gaismas pils / Kalnā gavilēs.”
   Manai dzimtenei (J.Peters-R.Pauls)

 28. Islāma terorisms tika radīts KGB uzdevumā. Tas, ka Maskavai ir savs aģentu tīkls džihādistu struktūrās, sen nav noslēpums. Starp tiem ir gan VDK savervētie aģenti no tā saukto nacionālo atbrīvošanās kustību laika, gan arī Padomju Savienībā apmācītie Sadama virsnieki, kas patlaban veido ISIS militāro kadru mugurkaulu, kā arī jaunieši no Kaukāza republikām, kam Krievijas Federālais drošības dienests kā Allāha kareivjiem piešķir ārzemju pases izbraukumam uz Tuvajiem Austrumiem.

  • Прямо таки исключительно редкостный бред! У теории заговора конечно много сторонников, но вы это нечто особое, исключительное.

  • Tieši tā! Tas bija Andropova projekts. Un Putins to turpina. Kad čekists parādās tronī – tā ir absolūta katastrofa.

 29. Kremla mediji propone daudzpolaru pasauli, kristigu ticibu, laulibas starp virieti un sievieti…Ar teroristu atbalstisanu atklati nodarbojas ASV..nesakariga paliek kundze uz vecumu, varbut brilles nopirkt?

  • Pieminekļi Ivanam Bargajam un Staļinam – tā būtu daudzpolāra pasaule? Nav pasaulē otras tādas organizācijas, kas būtu iznīcinājusi tik daudz savas valsts pilsoņu, kā kantoris Lubjankā. Tie, kas patiešām mīl Krieviju, ienīst čekistu režīmu, kas to pārņēmis. Bet tie, kas mīl Putina režīmu un aktīvi to aizstāv latviešu portālos, ar to pašu atklāj arī savu saikni ar KGB un FSB. Vai arī totālu garīgu aklumu, kam nekādas brilles nelīdzēs.

   • Да уж Андрюша, вы всё таки редкостный придурок. Только полный дурак может всё так упрощать, сводя всё к выбору или – или. В жизни всё гораздо сложней и запутанней.

   • grafistam alias gravitasam Atbildēt

    Показателем того, как к Ивану Грозному относились в Российской империи, может служить тот факт, что при сооружении монумента в честь 1000-летия российской государственности в Новгороде на нем были изображены 128 исторических фигур, чья роль в российской истории считается существенной. Ивана Грозного среди них не оказалось, поскольку тогда общественность считала оскорбительным увековечивать память маньяка и садиста, убившего жену, сына и внука, с наслаждением лично пытавшего и вырывавшего сердца у своих жертв.

    • Ну стеснялся, допустим, царь Александр 2-й своего далёкого родственника, и что. А первая его жена на памятнике есть таки. Так что, при желании, аналогии провести то можно было. А вот вы не помните, а сколько душегубов было среди царственных особ «просвещённой» Европы, в той же Франции например?!

     • grafistam alias gravitasam alias Anonymus

      Трудно представить себе, чтобы сейчас, в 21 веке, в Берлине поставили памятник Гитлеру, в Пномпене – Пол Поту, в Лондоне – Генриху 8-му, или в Париже – Карлу 9-му. Вопрос: зачем это делает Россия? Грабители, чтобы вызвать страх, парализующий сопротивление жертвы, надевают маски из фильмов ужасов: маску Фредди Крюгера, или маску маньяка из фильма «Крик 4». Иван Грозный – это Российский отечественный Фредди Крюгер, волею судьбы оказавшийся на троне. Цель сегодняшней внешней и внутренней политики России – нагнать жути, напугать весь мир и собственное население. Маска Ивана Грозного для этой цели вполне годится.

     • Ну вы эмоции то свои отбросьте, да успокойтесь. Царь Иван это конечно же не однозначная фигура в Российской истории, но для становления государства он сделал гораздо больше, чем все предыдущие цари вместе взятые. И сам лично и его бояре и соратники в том числе. Завоевание Казани и присоединение сибирского ханства, к примеру. Да и сам царь, при всей своей жестокости, был очень образованным и религиозным человеком. О всех убиенных лично им, он упоминал в своём поминальнике и молился о них ежедневно.

  • nu gan sasmīdināja grafistis ar Jāni Briesmīgo, kas bijis varen reliģiozs, tāpēc par visiem viņa pašrocīgi spīdzinājiem un noslepkavotajiem pēc tam aizlūdzis)))

   • Лучше над собой смейтесь. Это просто исторический факт и ничего более.

 30. Vija, kas vainas Lielajai francu revolucijai? “Ciloveka in pilsoina tiesibu deklaracija” joprojam ir Rietumu civilizacijas kodols!

  • Joprojām vārdi (ne) atbilst darbiem:”…Giljotīna tika ieviesta 1792. gadā Lielās franču revolūcijas laikā pēc franču ārsta Žozefa Ignasa Giljotēna (Joseph-Ignace Guillotin) ieteikuma (1789. gada 10. oktobrī viņš to piedāvāja savā runā Nacionālajā Asamblejā). Lielās Franču revolūcijas laikā nāvessods tika izpildīts aptuveni 16 000 revolucionāru.” Vikpēdija

 31. Par marksisma dzimšanu un šīs teorijas realizēšanu praksē ar boļševiku revolūciju Krievijā jāpateicas ekspluatatoru visatļautībai strādājošo beztiesiskumam haosam pēc pirmā pasaules kara.Lai komunisma idejas nepārņemtu Eiropas valstu kapitālisti pašsaglabāšanas nolūkā nolēma dalīties ar savu bagātību un radīt vidusslāni.Pēc PSRS sabrukuma vajadzība pēc vidusslāņa zudusi kā tagadējā Krievijā ,tā arī citās valstīs un noslāņošanās ,sociālā netaisnība aug.Neliels izņēmums pagaidām ir Skandināvijas valstis,kur būt ļoti bagātam ir neizdevīgi lielo nodokļu dēļ,bet afrikāņu laušanās uz Eiropu ir asiņainās koloniālās pagātnes sekas.

 32. “Zaudējusi aukstajā karā, notriekusi naftas naudu un reputācijas paliekas, Krievija nav spējīga konstruktīvi risināt pasaules mēroga problēmas, tāpēc dara visu, lai tās padziļinātu.” Precīzi!

 33. Tukšmuldētāja!
  Bēgļi nav arābi (tikai)!
  Krievija ir ekonomiski vāja kā vēl nekad! Un spriežot pēc visa gada laikā paliks pavisam švaka!
  Tie kam ir vara Krievijā, interesē tikai piķis, nevis kā Krievija izskatās starptautiski vai Krievijas pilsoņi, u.t.t.
  Kā vienmēr! Pats galvenais netiek pateikts un analizēts!
  Krievijai Sīrija interesē tikai no biznesa viedokļa – gāzes rezerves Kuveitā un Irānā (apmēram 1/3 no pasaules rezervēm). Lai izveidotu ekonomiskāko gāzes vadu no šim valstīm uz Eiropu vadam jāiet caur Sīriju. Nepieļaut šādu gāzes vada izveidi tuvākajā laikā, tad arī stratēģiskais, galvenokārt, Krievijas (arī ASV) mērķis, jo tieši Krievijai ir gāzes piegāžu monopols (tuvu tam) Eiropā. Viegli aprēķināt biznesa apjomu. Līdz ar to ir ļoti pamatoti ieguldītie iesaistīto valstu līdzekļi karadarbībā un visādu nemieru organizēšanā Sīrijā. Peļņa biznesa projektam – vairāki simti miljardi eiro KATRU gadu.
  Savukārt ASV interesē tikai Transatlantiskais līgums, lai visus savus sūdus varētu tirgot ES!
  Katram sava stratēģija!
  Tieši tik vienkārši.

 34. Īsi, skaidri un precīzi!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+