Laukos
Bizness

“Ķelmēni” plāno investēt 220 000 eiro jaunā graudu kaltē0


“”Ķelmēnu” saimnieks Juris Paulovičs
“”Ķelmēnu” saimnieks Juris Paulovičs
Foto Karīna Miezāja

Gulbenes rajona Rankas pagasta zemnieku saimniecība “Ķelmēni” par 220 000 eiro plāno iegādāties mobilo graudu kalti, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Tajā teikts, ka investīciju projektu plānots realizēt līdz 2018.gada 1.novembrim, piesaistot finansējumu Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Investīcijas materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”.

Iepirkuma konkursā pretendenti var pieteikties līdz šā gada 27.novembra, plkst.17.

“Mēs gribam samazināt kaltēšanas laiku, lai varētu ātrāk izkaltēt ražu. Nopirkām vēl vienu vecu kombainu, lai varētu vairāk graudus nokult, tagad gribam papildus nodrošināt graudu kalti. Līdz ar to dienā varēsim izkaltēt 100 tonnas graudu. Līdz šim dienā varējām izkaltēt 50 tonnas graudu,” sacīja
“Ķelmēnu” īpašnieks Juris Paulovičs.

Viņš arī atzina, ka zemnieku saimniecību realizēt attiecīgo investīciju projektu pamudināja šā gada lietainie un vēsie laika apstākļi. Investīcijas būs arī ieguldījums nākotnē, jo saimniecībai ir ļoti būtiski nodrošināt kvalitatīvus rudzus maizes cepšanai.

Jau ziņots, ka 2016.gadā “Ķelmēni” strādāja ar 1,789 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga par 38,7% un bija 368 005 eiro.

Rankas pagasta zemnieku saimniecība “Ķelmēni” attīsta noslēgtā cikla bioloģisko ražošanu – audzē rudzus, tajā skaitā īpašo “Kaupo” škirni, cep rudzu maizi un saldskābmaizi, kā arī ražo un pārdod bioloģisko lopbarību.
Vairāk par saimniecību lasiet šeit

LA.lv