Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Kiberuzbrukumi apdraud Eiropu


Foto - LETAFoto - LETA

Ik nedēļu 23% mazo un vidējo uzņēmumu Eiropā un ASV zaudē datus kiberuzbrukumos. Tā liecina “Kaspersky Lab” apkopotā informācija, veicot pētījumu dažādu valstu uzņēmumu informācijas tehnoloģiju speciālistu vidū, kuros informācijas tīklu veido mazāk par 250 datoriem.


 

Visbiežāk mazie un vidējie uzņēmumi Eiropā un ASV cieš no surogātpasta (60%) un kaitīgajām programmatūrām (57%), proti, vīrusiem, datortārpiem un spiegprogrammatūrām, kā arī no pikšķerēšanas uzbrukumiem (40%). 15% šā uzņēmējdarbības segmenta pārstāvju sastopas ar datoru uzlaušanu, 7% kļūst par korporatīvās spiegošanas objektiem. Mērķtiecīgiem un DDoS uzbrukumiem pēdējā gada laikā bijuši pakļauti attiecīgi 4% un 12% organizāciju.

“Mazie un vidējie uzņēmumi ir ļoti plašs uzņēmējdarbības segments, tāpēc šādu uzņēmumu neaizsargātība nozīmē ekonomikas neaizsargātību kopumā,” izpētes rezultātus komentē “Kaspersky Lab” pētniecības centra vadītājs Krievijā Sergejs Novikovs. “Tikmēr informācijas apdraudējumu vilnis arvien spēcīgāk pārplūdina nelielas organizācijas, kas skaidri izjūt šo tendenci uz savas ādas.”

 

20jul_kiberuzbrukumi_13

 

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+