×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Ķīna aicina Dalailamu “atmest ilūzijas” par sarunām

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ķīna aicinājusi trimdā dzīvojošo Tibetas budistu garīgo līderi Dalailamu “atmest savas ilūzijas” par sarunām un pārmeta viņam slepenus centienus panākt Tibetas neatkarību.

Dalailama vienmēr apgalvojis, ka vēlas panākt patiesu Tibetas autonomiju, un noliedz, ka kūdītu uz vardarbību. Bet Pekina Nobela miera prēmijas laureātu dēvē par “vilku avju ādā”, kas cenšas ar vardarbīgiem līdzekļiem panākt Tibetas neatkarību.

Ķīna valda Tibetā kopš 1950. gada, kad komunistu armija iebruka šajā teritorijā un pasludināja tās “miermīlīgu atbrīvošanu”. Dalailama dzīvo trimdā Indijā kopš 1959.gada.

Ķīnas valdība ar aģentūras “Siņhua” starpniecību paziņoja, ka Dalailamam un viņa atbalstītājiem, kuri nav spējuši sasniegt savus mērķus ar vardarbības palīdzību, ir maza saprašana par moderno Tibetu un viņi sentimentāli pieķērušies “vecajai teorētiskajai feodālajai dzimtbūšanai”. “Vienīgā saprātīgā alternatīva ir Dalailamam un viņa atbalstītājiem pieņemt, ka Tibeta ir bijusi Ķīnas daļa kopš antīkās pasaules, atteikties no saviem mērķiem sašķelt Ķīnu un censties panākt Tibetas neatkarību,” paziņoja Pekina. “Centrālā valdība cer, ka Dalailama savos atlikušajos gados atmetīs savas ilūzijas un atzīs realitāti.”

Tibetas trimdas valdība Pekinas paziņojumu vēl nav komentējusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+