×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Ķīna nomās zemi Ukrainā, lai savam tirgum audzētu labību un cūkas

Foto - LETAFoto - LETA

Ķīnas valsts lauksaimniecības kompānija “Xinjiang Production & Construction Corps” (XPCC) ir parakstījusi līgumu ar Ukrainas valdības kontrolēto uzņēmumu “KSG Agro” par trīs miljonu hektāru zemes iznomāšanu Ķīnai uz nākamajiem 50 gadiem.

 

Sākotnēji 100 tūkstošu hektāru lielā platībā 
Dņepropetrovskas apgabalā Ukrainas austrumos galvenokārt tiks audzēta labība un cūkas. Laika gaitā Ķīnas izmantotās lauksaimniecības platības Ukrainā paredzēts palielināt līdz trim miljoniem hektāru.

Ukrainā saražotais tiks pārdots diviem Ķīnas valsts uzņēmumiem. Līgums, kas, kā tiek vēstīts, ir par 1,4 miljardiem latu gadā, uzskatāms par lielāko ārvalstu ieguldījumu Ukrainā. Daudz jaunu darba vietu Ukrainā gan darījums nesola, jo ar tā palīdzību XPCC vēlas paplašināties, sniegt darba iespējas Ķīnas iedzīvotājiem, ļaujot tiem nopelnīt vairāk nekā Ķīnā.

Ķīna ir palielinājusi savus centienus pārtikas ražošanā – valsts, kas patērē piekto daļu no visas pasaules pārtikas, pašlaik apsaimnieko vien 9% no izmantojamās lauksaimniecības zemes pasaulē. Ķīnas valdība ir noteikusi mērķi valstij spēt saražot 95% no pārtikas pašpatēriņa.

Trīs miljoni hektāru, kas tiks iznomāti no Ukrainas, ir par 50% lielāka teritorija nekā Ķīnā pašlaik apstrādātās lauksaimniecības zemes. Jaunākie pieejamie dati liecina, ka 2009. gadā Ķīnā bija divi miljoni hektāru apstrādātas lauksaimniecības zemes.

Ķīna arī ieguvusi tiesības uz 234 tūkstošu hekt-āru lauksaimniecības zemju iznomāšanu Argentīnā, kur tā audzēs labību un soju. Līdzīgs darījums ir noslēgts arī Brazīlijā, bet pērn Ķīna iegādājās Austrālijas lielāko kokvilnas audzētāju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+