×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Kipras bankas slēgtas vismaz līdz trešdienai

LETA/AFPLETA/AFP

Kipras varasiestādes pārcēlušas banku darbības atsākšanas laiku no otrdienas uz trešdienu, taču pastāv iespējamība, ka pat tad tās varētu nesākt darbu, vēsta ziņu aģentūra “Interfax”.

Laikraksts “New York Times” vēsta, ka, kamēr Kipras valdība parlamentā nav savākusi vairākumu, kas nepieciešams ar starptautiskajiem aizdevējiem noslēgtās vienošanās apstiprināšanai, balsošana šajā jautājumā pārcelta uz 18.martu.

Sākotnēji tika paredzēts, ka nodeva privātajiem noguldījumiem bankās, kas tiks uzlikta saskaņā ar vienošanos par starptautiskās palīdzības piešķiršanu, tiks apstiprināta svētdien pirms banku atvēršanas.

Tikmēr Eiropas Centrālā banka (ECB) nosūtījusi uz Kipru divus pārstāvjus, lai pārliecinātu Kipras bankas, ka tās saņems nepieciešamo ECB atbalstu. Vietējie eksperti norāda, ka tikko pēc banku darbības atsākšanas Kipras noguldītāji sāks vērienīgā apjomā izņemt savu naudu, uztraucoties par tās drošību.

Šā gada janvārī Kipras bankas jau saskārās ar būtisku noguldījumu aizplūšanu, kas saasināja jau tā sarežģīto valsts kredītiestāžu finanšu stāvokli.

Kā ziņots, eirozonas finanšu ministri un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) sestdienas rītā vienojušies sniegt finansiālu palīdzību Kiprai desmit miljardu eiro (7,03 miljardu latu) apmērā.

Atbilstoši palīdzības programmas nosacījumiem noguldītājiem, kuru kontos ir mazāk nekā 100 000 eiro, būs jāmaksā vienreizējā nodeva 6,75% apjomā. Tie, kuru kontos ir lielāka summa, būs jāmaksā 9,9% nodeva. Noguldītāji kompensācijās saņems savu banku akcijas.

Vienošanās ar aizdevējiem vēl ir jāapstiprina parlamentā. Sākotnēji debates bija paredzētas svētdien, tomēr vēlāk tās tika atliktas uz pirmdienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+