bcneptunas.lt

Klaipēdas neptūni pabāž VEF zem ūdens 0

Latvijas čempioni „VEF Rīga” basketbolisti VTB Vienotās līgas spēlē Klaipēdā ar 85:90 piekāpās turienes „Neptunas”, tagad rīdzinieki iekļūšana izslēgšanas spēļu turnīrā būs atkarīga no konkurentu neveiksmēm.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Spēles gaitā rīdzinieki nokļuva zaudētājos ar 20 punktu starpību, pēdējā ceturtdaļā vēl mēģināja glābties ar presinga palīdzību, priekšpēdējā minūtē samazināja rezultātu līdz četriem punktiem, tomēr „VEF Rīga” uzvara šajā vakarā nebūtu godīga. Un tāda arī nebija, cerībām sabrūkot ar kārtējām pie sava groza neizcīnītām bumbām un uz tālmetiena līnijas atstātu brīvu bijušo vefieti Martinu Mažeiku.

To, ka „VEF Rīga” komandas sniegums ir patālu no kluba vadības un nedaudzo atlikušo līdzjutēju vēlmēm, liecina pēdējā laika rezultāti gan VTB līgā (šis bija piektais zaudējums pēc kārtas), gan LBL čempionātā. Nedēļas rit, kvalitātes nemainās. Tā bija arī Klaipēdā. Spēli izdevās sākt ar pieciem gūtiem punktiem, turpinājumā bija 2:15 bedre un visa spēle pagāja „Neptunas” zīmē. Var jau teikt, ka mājiniekiem sakrita dulli tālmetieni (visā spēlē 28/14, pirmajā puslaikā 12/8), taču tā „Neptunas” spēlē un to vajadzēja zināt rīdzinieku aizsardzībai. Par 20 pie sava groza zaudētajām atlēkušajām bumbām (paši izcīnījām tikpat, kopējā bilance 31 pret 39) visai komandai būtu aiz kauna zemē jālien. Nav vērts attaisnojumus meklēt Janičenoka, Kuksika un Jakoviča iztrūkumā. Komandā joprojām bija trīs valstsvienības kandidāti, četri amerikāņu leģionāri, pilns soliņš treneriem, kamēr Klaipēdā itin veiksmīgi iztiek ar saviem vietējiem puikām.

Šovakar „Neptunas” faktiski pabāza VEF galvu zem ūdens līmeņa, kā tēlaini varam apzīmēt izslēgšanas turnīra līniju jeb B grupas sešnieku. Slīcēja glābšanās vairs nav pašu rokās un uzvara 24. martā pār „Astana” pēdējā regulārās sezonas spēlē var būt nepietiekama. Nu jācer, ka līdz tam vienā no divām spēlēm savā laukumā Volgogradas „Krasnij oktjabrj” paklups pret kādu no pastarīšiem – 21. martā pret Minskas „Tsmoki” vai 23. martā pret Mariupoles „Azovmash”.

VTB VIENOTĀ LĪGA

B grupa

Klaipēdas „Neptunas” – „VEF Rīga” 90:85 (23:15, 39:34, 65:47). Ulanovs 22+10AB, Mažeika 15, Šarakausks 14+11AB; Robinsons 16, Brauns, Polks pa 14, Nikss 12, A. Bērziņš 9, Jahovičs 7, Strēlnieks 5, Pļavnieks 4, Pasečņiks, Iļjins pa 2.

Tabulā: 1. „Himki” 16-0, 2. „CSKA” 15-2, 3. „Triumf” 11-6, 4. „Astana” 8-9, 5. „Krasnije kriļja” 7-9, 6. „Krasnij oktjabrj” 6-10, 7. „VEF Rīga” 6-11, 8. „Neptunas” 5-12, 9. „Azovmash” 4-11, 10. „Tsmoki” 4-12.