×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Fašisms jāmeklē citur – Putins soli pa solim atkārto Hitlera taktiku (20)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Klāt atkal 16. marts – un atkal tāpat kā pērn pie Brīvības pieminekļa dosies Maskavā dibinātās organizācijas “Pasaule bez nacisma” vietējais pārstāvis Josifs Korens ar skaņu pastiprināšanas aparatūru, lai atkal ar pērkondārdošiem padomju maršiem kaitinātu nedaudzos leģiona veterānus, “kas vēl dzīvi esat palikušies”, un iepriecinātu Krievijas valsts TV kanālu operatorus, kas no paša rīta būs “kaujas gatavībā”.

Pār šā gada 16. martu gulstas Putina agresijas ēna, un, ja nu darba kārtībā ir fašisms pēdiņās un bez tām, vērts iepazīties ar rakstu, kas 1. martā parādījās respektablajā Maskavas laikrakstā “Vedomosti” un kura autors ir vēstures zinātņu doktors, prof. Andrejs Zubovs. Raksta nosaukums “Viss jau bijis”. Profesors visos sīkumos apraksta un mums atgādina, kā Lielvācijas vadonis Ādolfs Hitlers 1938. gada martā “pievāca” Austriju, tā paša gada rudenī atņēma Čehoslovākijai Sudetu novadu un nākamā gada martā atņēma Lietuvai Klaipēdas novadu (Memelland), pamatojot šo trīskārtējo agresiju ar nepieciešamību aizsargāt tur mītošo tautiešu – vāciešu – intereses. Prof. Zubovs uzskatāmi rāda, ka Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins soli pa solim atkārto Hitlera taktiku, pamatojot agresiju ar tiem pašiem argumentiem – nākt palīgā krievu cilvēkiem.

Tiklīdz avīzē “Vedomosti” parādījās šis raksts, Zubovs tika, var teikt, ar joni izlingots no Krievijas “diplomātu kalves” – slavenā Maskavas valsts starptautisko attiecību institūta, kura mācībspēks viņš gadiem ilgi bija.

Attiecībā uz Ukrainu un Krimu atdarinot Hitlera metodes, Putins nekautrējas Maidana revolūcijai piekarināt “fašisma” birku. Savā 4. marta preses konferencē Putins apgalvoja, ka Maidanā ārdījās “nacionālistu un antisemītu” ordas, un pauda bažas, ka maijā paredzēto vēlēšanu ceļā Kijevā pie varas varētu nākt “nacionaļuga” (nicīgs nacionālista apzīmējums) un antisemīts. Un Maskavas melnsimtnieciskā nedēļas laikrakstā “Zavtra” Ukraina tiek dēvēta par “Eiropas pirmo fašistisko valsti”.

Šo murgaino demagoģiju pārliecinoši apgāž Timotijs Snaiders, lieliskās grāmatas “Bloodlands” (“Asinszemes”) autors. Savā rakstā “The Haze of Propaganda” (“Propagandas migla”), kas publicēts “The New York Review of Books” jaunākajā numurā, viņš liek saprast, ka Putins neļāva Janukovičam vienoties ar Eiropas Savienību par sadarbību, jo baidījās “zaudēt Ukrainu” kā neatsveramu iecerētās Eirāzijas Savienības sastāvdaļu. Timotijs Snaiders uzsver, ka Maidana protesta kustības organizētāju vidū bija žīdi, un “Jewish Telegraphic Agency” 2. martā ziņoja, ka Maidanā viens no ukraiņu nacionālistu partijas “Svoboda” kaujas grupu komandieriem bija 35 gadus vecais Izraēlas žīds, kurš savā laikā dienēja Izraēlas armijas “Givati” brigādes triecienvienībā.

Un ja nu mēs runājam par maniem tautiešiem, paklausīsimies, ko 3. martā savā uzrunā teica ievērojamais franču filozofs, dedzīgs Izraēlas aizstāvis Bernārs Anrī Levijs, kurš bija ieradies Maidanā: “Jūs sagādājāt tirānijai vēsturisku sakāvi. Jūs esat ne tikai eiropieši, jūs esat vislabākie eiropieši, jo esat Voltēra, Viktora Igo un Tarasa Ševčenko dēli, un arī tāpēc ka pirmo reizi te, Maidanā, jauns cilvēks mira ar Eiropas karogu rokās.”

Tādiem sīkiem nožēlojamiem gariņiem kā Josifs Korens to nemūžam nesaprast. Taču tādiem kā viņš nevajadzētu dot lieku ieganstu ārdīties. Tas, ka tieši tagad Latvijā top mūzikls “Cukurs. Herberts Cukurs”, neliecina par labu gaumi.

Nobeigumā – “antifašista” Korena zināšanai: tajā pašā avīzē/portālā “Zavtra” kāds Jurijs Mihailovs 5. martā rakstīja, ka gan PSRS sabrukums, gan Maidans ir Pasaules Ebreju Nacisma neģēlīgās aktivitātes rezultāts. Ja nu tas nav fašisms…

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Putinu jau sen neuztrauc tas, par ko ir pārvērties viņa elektorāts. Krievijā reliģioziem nacistiem, kuri sevi dēvē par “melnsimtniekiem”, ne par ko vairs nav jāuztraucas. Kāds vadonis, tāda tauta. Galvenais, visus citus nodēvēt par nacistiem un fašistiem… Padomju izdzimteņi vienmēr savas sliktākās īpašības ir piedēvējuši citiem.

 2. Vēsture ir fakts, to vairs nevar mainīt. Ukrainā vēsture pienāk tuvu mums. Mēs meklējam 2.pasaules karā kādu sarežģītību, ļaunprātību. Nu tas viss ir tepat blakus. Visi ir demokrāti, par taisnību, par līdztiesību. Un viss atkal notiek. Vai jau notiek? Varbūt tomēr kaut ko kāds ir mācījies?

 3. Tas, ka Krievijā šodien Putina elektorātu veido nojūgušies reliģozi nacisti, ir sen zināms fakts.

 4. Pieminot svolocu Alfredu Rubiku kurs atlavas izteikties ka komunisti nosava dazu labu pec ,,nopelniem,, aizmirsu pieminet citu svolocu Araju kurs ari noteikti apgalvotu ka dazu labu zidu Bikerniekos nosava pec ,,nopelniem,,

 5. Ebreji izveidoja vareno Izraelas valsti kura kopa ar ASV EU un tatad Latviju ir avangarda cinai pret tumsonibu terorismu un dzihadu. Es personigi pazistu ebreju kurs dien Zemessargos. Protams ebreji ir ari Korens, Zdanoka, Pliners, ka saka v semje ne bez uroda.. bet tadi ir ari latviesiem..Rubiks..Urbanovics..Adamsons..

 6. Pilniigi nevietaa tas saliidzinaajums ka zhiids paliidzeeja organizeet Maidanu ! Nevienam nav nosleepums ka zhiids izdeviibas deel pat pakaarsies un tad kad ukrainis piedzima zhiids saaka raudaat. Un tieshi taapeec ka zhiidi ir pa visu pasauli viniem nav raksturiiga dzimtenes miilestiiba kaa taada ,vinus tikai saista izdeviibas factors un tas ir FAKTS !

 7. Gugāns ir muļķis, jo nepazīt fašistus.
  Fašisti bija Italijā Musolinī laikā.
  Putins ir prasts šitlerists, čekists un slepkava.

  • Ja smagā dzēruma pakāpē tiek ieņemts bērns, nekas cits arī nevar piedzimt, kā tikai padomju čekists un izdzimtenis.

 8. Nesaprotu kaapeec Gordons vienmeer uzstaajas ar saviem (manupraat lielaa meeraa pareiziem viedokljiem) latvieshu aviizees. Vai nebuutu lielaaki rezultaati, ja vinjsh meegjinaatu izskaidrot SAVIEM ciltsbraaljiem Latvijas ruugto veesturi, i Izraelaa, i Krievijaa, i Rietumos. Latvieshi jau zin. ‘preaching to the choir’ sanaak, taada tuksha izraadiishanaas…

 9. Pat vēl trakāk.

 10. Paldies,Frenkij,par godigu attieksmi vis’a ‘saj’a PASAULES UGUNSKUR’A,kas atkal pa’nem cilv’eku dz’iv’ibas neskaidru m’er’ku v’ard’a.

 11. Antifašisti ir patiesie fašisti.

  • Jāni, Tu mani, pārliecinātu antifašistu, apvaino. Sauksim lietas īstajos vārdos – virkne naudaskāru cilvēciņu saviem neofašistiskajiem un neonacistiskajiem viepļiem ir uzlikuši maskas ar uzrakstu “antifašists”. Bet forma jau nemaina saturu!

  • “Antifašisti” ir pareizie fašisti.

 12. Kremlim un viņa algotajiem nožēlojamiem gariņiem kā Josifs Korens apsaukāt citas tautas par fašistiem iemeslu vienmēr pietiks – te sarkanbalsarkanais karogs Rīgas pils tornī, te Brīvibas pemineklis ar vācu/ austriešu parauga ķiverēm te godasardzes formas un pat ceļu kustība pa LABO pusi… un pat latviešu valoda ar rakstības burtiem, kuri nav kiriļica. Vārbūt Korenveidīgos atstāt aiz robežām, lai netraucē mieru un klusumu ? Laikam gan gribēšanas nav?

 13. Gordons ir nelietis-NE-LIE-TIS

  • Labprat jums ,”otto gugān’, pateiktu, kādiem vārdiem jūs nolamātu, bet nevaru,jo dabas žēl! Ja pateikšu, tad pat zāle tuvākajos 100 gados pie mums vairs neaugs. Bet Franks Gordons ir tiešām LABS CILVEKS! Patīkami, ka viņš nebaidās lietot vārdu-žīds. Lai jums veselība un dzīvesprieks cien. Frank Gordon!

  • daži impēristiskie fašisti patiesību pacieš ar milzīgām sāpēm tādēļ no viņu sirds dziļumiem atskan lāsti

Draugiem Facebook Twitter Google+