×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Klintone: Krievija Sīrijai piegādā triecienhelikopterus

Foto - AFPFoto - AFP

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone apsūdzēja Krieviju, ka tā Sīrijai pārdod triecienhelikopterus, vienlaikus norādot, ka šādi tiek sekmēta konflikta eskalācija.

Klintone arī atklāti pauda šaubas, vai ANO Sīrijas novērotāju misijai ir jēga turpināt darbu pēc tam, kad jūlijā būs beidzies tās pašreizējais mandāts. “Nav šaubu, ka ofensīva, smagās artilērijas un tamlīdzīgu ieroču pielietošana turpinās,” sacīja Klintone. Vašingtona jau ilgstoši mudina Maskavu, lai tā pārtrauc bruņojuma piegādes Sīrijai, kas tiek turpinātas. “Viņi laiku pa laikam ir teikuši, ka mums nav jāuztraucas, ka viss, ko viņi piegādā, nav saistīts ar viņu darbībām valsts iekšienē. Tas nepārprotami nav tiesa,” sacīja Klintone. “Mēs esam satraukti par jaunāko informāciju, ka ceļā no Krievijas uz Sīriju ir triecienhelikopteri, kā dēļ notiks diezgan dramatiska konflikta eskalācija.”

Eksperti pēdējā laikā arvien biežāk pauž satraukumu par to, ka Sīrija faktiski kļūst par karadarbības vietu starp ASV un to arābu sabiedrotajiem no vienas puses, un Krieviju un Irānu no otras, pusēm konfliktā piedaloties ar to aizbildniecībā esošo politisko un militāro spēku starpniecību. ASV Valsts departamenta preses sekretāre Viktorija Ņūlenda tostarp skaidroja, ka Klintone ir runājusi par jaunām Krievijas triecienhelikopteru piegādēm, nevis par Krievijā ražotiem armijas helikopteriem, kas jau ir Sīrijas bruņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+