×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

KNAB viedokli drīkst paust tikai biroja vadītājs vai viņa pilnvarota persona, paziņo Streļčenoks

Strelcenoks5

Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos izskanējusi informācija par atsevišķu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) amatpersonu līdzdalību valstiski svarīgu jautājumu apspriešanā. KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks norāda, ka iestādes oficiālo viedokli var sniegt tikai viņš vai pilnvarotas personas.

 

Streļčenoks KNAB mājaslapā ievietojis paziņojumu, kurā norādījis, ka pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos izskanējusi informācija par atsevišķu KNAB amatpersonu līdzdalību jautājumu apspriešanā par augstu valsts amatpersonu iecelšanu amatos, kā arī jautājumu apspriešanā, kas saistīti ar valstij piederošo kapitāla daļu pārvaldi kapitālsabiedrībās.

KNAB atgādina, ka iestādes oficiālo viedokli par tās kompetencē esošajiem jautājumiem var sniegt tikai pati iestāde – tās vadītājs vai vadītāja pilnvarotas personas. Viņš vērš uzmanību, ka neviena no KNAB amatpersonām nav saņēmusi pilnvarojumu paust viedokli vai izplatīt jebkādu iestādes rīcībā esošu informāciju par iepriekš minētajiem jautājumiem. Tāpēc KNAB aicina atbildīgās valsts amatpersonas izvērtēt to rīcībā nonākušo informāciju un vērsties ar oficiālu lūgumu KNAB, lai saņemtu iestādes oficiālo viedokli.

KNAB priekšnieks nav norādījis konkrētus piemērus, kas ir par iemeslu viņa paziņojumam. Iespējams, viens no iemesliem šādam paziņojumam ir pagājušajā svētdienā TV3 raidījumā izskanējusī ziņa, ka KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe pēdējo nedēļu laikā ir bijusi finanšu ministra Andra Vilka kabinetā, kurā runāts par nākamajiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora kandidātiem.

Jau ziņots, ka KNAB šā gada jūnijā sācis krimināllietu saistībā ar iespējamu kukuļdošanu lielā apmērā VID amatpersonām. Šajā kriminālprocesā ir iesaistīta bijusī VID vadītāja Nelija Jezdakova.

Augusta beigās savukārt izskanēja informācija, ka iecere apvienot Latvijas valstij daļēji piederošos telekomunikācijas uzņēmumus “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un “Lattelecom” ieinteresējusi KNAB.

Laikā, kad Privatizācijas aģentūrā tapa informatīvais ziņojums par abu uzņēmumu kapitāldaļu pārvaldību, ko sākotnēji iniciēja “Lattelecom” valde, KNAB ar vairākām iesaistītajām ministrijām pārrunājis iespējamos šāda scenārija riskus.

Saskaņā ar LR rīcībā esošo informatīvā ziņojuma projektu piedāvājumu ciešākai “Lattelecom” un LMT integrācijai premjeram un ekonomikas ministram iesniedza “Lattelecom”. Uz šī uzņēmuma sniegto prezentāciju lielā mērā arī atsaucas ziņojuma sagatavotāji Privatizācijas aģentūrā. Skatīšanai valdībā ierobežotas pieejamības dokuments bija jāvirza Ekonomikas ministrijai, kas to nosūtīja saskaņošanai dažām citām ministrijām.

Tieši šajā brīdī par ieceri ieinteresējies KNAB. Tieslietu ministrijā Latvijas Radio oficiāli apstiprināja, ka pēc KNABiniciatīvas notika sanāksme, kurā ar valsts sekretāru pārrunāti iespējamie darījuma riski.

Līdzīga saruna notikusi arī ar Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Juri Pūci. “KNAB priekšnieka vietniece uzaicināja mani uz tikšanos faktiski pārrunāt šo jautājumu. Tā vairāk bija preventīva saruna, mēģinot noskaidrot – ir vai nav iespējami kādi korupcijas riski šajā gadījumā. Es nevaru raksturot to kā bažas,” Latvijas Radio iepriekš skaidroja Pūce.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+