×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

Ko spēj viedtālrunis?

Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Sazināšanās mūsdienu izpratnē vairs nenozīmē vēstuļu rakstīšanu un telegrammu sūtīšanu, straujās dzīves standarti tagad iekļauj arī kontaktus ar zvanu, īsziņu, elektroniskā pasta, multiziņu un sociālo tīklu palīdzību. Izklausās sarežģīti? Vairs ne! Lai atvieglotu cilvēka saspringto dzīves ritējumu, aizvien populārāki kļūst viedtālruņi. Ko tie spēj?

 

Patiesībā klasiskajiem mobilajiem telefoniem un viedtālruņiem kopīga ir tikai prasme veikt balss zvanus un nosūtīt īsziņas, jo pēdējie nodrošina daudz plašākas saziņas un izklaides iespējas. Jaudīgākie tehnisko parametru ziņā jau pielīdzināmi datoriem. Tiem ir ātri procesori un pietiekama operatīvā atmiņa, lai ar tālruni varētu veikt pilnvērtīgu datu apstrādi, lietot vairākas programmas vienlaikus, spēlēt tehniski sarežģītas spēles, skatīties filmas un TV pārraides un brīvi sērfot tīmeklī.

 

Klasiskais pret gudrinieku

Viedtālruņa galvenā priekšrocība ir iespēja to pielāgot katra lietotāja individuālajām vajadzībām. Ir pagājuši tie laiki, kad mobilos telefonus izvēlējāmies pēc to funkciju saraksta. Viedtālruņa darbība atšķirībā no klasiskajiem ir saistīta ar aplikāciju lietošanu. Aplikācijas ir programmas, kas radītas darbam viedtālrunī, planšetdatorā utt., un tieši tās padara tālruni līdzīgu datoram – lejupielādējam, uzstādām un lietojam to, kas mums nepieciešams. Aplikāciju veidi ir ļoti dažādi – piemēram, ir pieejamas meteoroloģiskās, ar kuru palīdzību viegli sekot līdzi tik mainīgajiem laika apstākļiem, vai arī sabiedriskā transporta kustības sarakstu aplikācijas, kuras īstajā brīdi informē par vajadzīgā transportlīdzekļa kursēšanas grafiku. Arī sociālo tīklu lietotāju dzīve nav iedomājama bez viedtālruņa. Populārākajiem tīkliem un portāliem ir izstrādātas aplikācijas, kas atvieglo šo vietņu izmantošanu tālrunī. Būt lietas kursā par pēdējiem notikumiem un komunicēt ar savējiem tīmeklī var jebkurā vietā, un tas ir ērti, ātri un vienkārši. Gan e-pasta, gan sociālo tīklu aplikācijas iespējams iestatīt tā, lai, saņemot jaunu ziņu, tālrunis nekavējoties par to informētu lietotāju līdzīgi kā tradicionālajām īsziņām.

Aplikāciju lejupielāde, kā arī to darbība pārsvarā notiek ar interneta pieslēguma starpniecību, tāpēc jārēķinās, ka izlietoto datu apjoms strauji pieaug, un tas nozīmē arī papildu izdevumus. Lielākā daļa mobilo aplikāciju gan ir pieejamas bez maksas, nereti par nelielu summu ir iespējams izvēlētajai iegādāties papildu iespējas, lai to vēl vairāk varētu pielāgot savām vajadzībām. Maksas aplikāciju cena reti kad pārsniedz 5 latus. Vienīgi žēl, ka piedāvājums latviešu valodā ir minimāls.

Gandrīz katrā viedtālrunī ir iebūvēta GPS navigācijas sistēma. No daudzo aplikāciju klāsta atliek izvēlēties sev tīkamāko un tad ekrānā ātri un viegli iespējams sameklēt vajadzīgās vietas un adreses, sekot līdzi satiksmes intensitātei ielās, noskaidrot pat savu draugu un tuvinieku atrašanās vietas un veikt citas interesantas un noderīgas darbības.

Viedtālruņi ir aprīkoti ar augstas izšķirtspējas displejiem, tie ir pietiekami lieli un kvalitatīvi, lai ērti varētu skatīties arī savas iecienītākās filmas vai raidījumus. Iespējas, kuras piedāvā jaunās paaudzes telefoni, faktiski ir neierobežotas. Jums ir jāizvēlas tikai sev tīkamākais modelis un dzīves stilam atbilstošākās aplikācijas, lai spētu izbaudīt jauno tehnoloģiju sniegtās ērtības un priekšrocības.

Taisnības labad jāsaka, ka jārēķinās arī ar dažām neērtībām. Viedtālruņa īpašniekam nepatīkamākais ir salīdzinoši īsais akumulatora darbības laiks. Aktīvs lietotājs to lādē vismaz vienu reizi dienā. Lai šo problēmu kaut nedaudz atrisinātu, tālruņos ir enerģijas saudzēšanas režīmi, ar kuru palīdzību iespējams kontrolēt procesus, kuri to patērē visvairāk. Daudziem sākumā ir grūti pierast pie viedtālruņa izmēriem, kā arī skārienjutīgā ekrāna, it sevišķi vecākiem cilvēkiem, tomēr jauno tehnoloģiju apgūšana nav tik sarežģīta, kā tas var likties.

Pilnvērtīga viedtālruņa lietošana noteikti nav iespējama bez interneta pieslēguma. Ārpus mājām to pirmām kārtām nodrošina izvēlētais sakaru operators, tāpēc vispirms der uzmanīgi izpētīt tā datu pārraides piedāvājumus, iekams izmantojam visas jaunās ierīces piedāvātās iespējas.

 

Kā izvēlēties piemērotāko?

Ienākot veikalā, klasiskā mobilā telefona lietotājs, visticamāk, būs apjucis. Visi viedtālruņi izskatās tik līdzīgi, taču cenas – tik atšķirīgas. Kāpēc tā?

Izvēloties viedtālruni, gluži tāpat kā datoram, svarīgi ir tā tehniskie parametri un izmēri. Lētākie pārsvarā aprīkoti ar zemākas izšķirtspējas displejiem, mazāku operatīvās atmiņas apjomu un ne pārāk jaudīgu procesoru. Tas nozīmē, ka tālrunis noslodzes gadījumā, visticamāk, reaģēs lēnāk, tam būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai apstrādātu konkrētu informācijas apjomu vai veiktu dotās komandas, arī jaunu un sarežģītāku aplikāciju darbība var būt bremzēta. Jaunākajos augstākās klases viedtālruņos jau iebūvēti pārsteidzošas izšķirtspējas displeji, kuru attēla kvalitāte tiešām ir lieliska, tie ļauj izbaudīt pat filmu skatīšanos pavisam citā līmenī. Arī par veiktspēju šajos tālruņos ir padomāts – tiem nereti ir divu vai pat četru kodolu procesori, kā arī pietiekami liels operatīvās atmiņas apjoms, lai varētu veikt ļoti apjomīgus uzdevumus, lietot prasīgas aplikācijas, spēlēt nopietnas spēles, izmantojot attēla augstāko kvalitāti.

Jaunākajos modeļos ir ļoti jūtami uzlabojusies arī fotokameru kvalitāte. Ārpus telpām un labā apgaismojumā attēli vairs īpaši neatšķiras no parasto kompaktkameru veikuma. Tālruņi aprīkoti ar jaudīgām zibspuldzēm, autofokusa mehānismu, arī videofailus iespējams ierakstīt augstā kvalitātē. Turklāt ir pieejamas arī īpaši fotogrāfiem radītas aplikācijas – ar tām bildes var retušēt, kārtot, pārsūtīt un vienā mirklī augšupielādēt tīmeklī.

 

5 modeļi, kuriem vērts pievērst uzmanību
sonyxperiaacros

Sony Xperia Arco S – viedtālrunis aktīviem cilvēkiem. Galvenais trumpis – mitrumizturība. Displeju sedz īpašs pārklājums, kas to padara drošu pret skrāpējumiem, triecieniem, kā arī ļauj darboties ar slapjiem pirkstiem. Tehniskā specifikācija ļoti pieklājīga – divkodolu procesors, 1 Gb operatīvā atmiņa un 16 Gb iebūvētā atmiņa, kā arī 12 megapikseļu fotokamera padara to par lielisku darbarīku prasīgam lietotājam. Cena – 345 lati.

 

 

 

samsunggalaxys3Samsung Galaxy SIII – šis viedtālrunis ir slavens ar savu jaudu un veiktspēju. Tam ir četrkodolu procesors, pietiekams operatīvās atmiņas apjoms, kā arī liels augstas izšķirtspējas displejs, kas atvieglo darbu, kā arī īpaši pielāgota balss vadība. Lietotājiem ir piedāvāta arī iespēja ātri apmainīties ar lielu datu apjomu. Cena – 407 lati.

 

 

 

iphone-5-black

Apple Iphone 5 – šie viedtālruņi vienmēr bijuši par iemeslu dažādām diskusijām to atšķirīgās operētājsistēmas dēļ, taču patiesībā tā ir vienkārša un lietotājam draudzīga. Tāpēc, ignorējot milzīgo konkurenci, šie tālruņi joprojām ir ļoti pieprasīti visā pasaulē un uzmanības vērti. Šis modelis eleganti nostrādātā plānā alumīnija korpusā ir aprīkots ar divkodolu procesoru un jaunu, lielāku displeju. Cena – 799 lati.

 

samsung-xcover-Samsung Galaxy Xcover – šis ir triecienu un mitruma izturīgs tālrunis par saprātīgu cenu. Lai gan tehniskā specifikācija ir viduvēja, salīdzinot ar trim apskatītajiem, spēj nodrošināt visas viedtālruņa pamatfunkcijas. Noteikti vērts aplūkot aktīviem cilvēkiem, kuri negrib tērēt pārāk daudz jaunai rotaļlietai, tomēr vēlas izmēģināt tās iespējas. Cena – 153 lati.

 

 

 

sonyxperiamiro

Sony Xperia Miro – neliels gaumīgi dizainēts tālrunis, kurš arī aprīkots ar 5 megapikseļu fotokameru ar zibspuldzi un autofokusu. Lai gan tehniskā specifikācija ir viduvēja, šim modelim ir atjaunināta operētājsistēma, kas sniedz lietotājam vairāk iespēju izbaudīt viedtālruņu priekšrocības. Cena – 129 lati.

 

 

 

 

 

Konsultēja Tele2 klientu apkalpošanas speciāliste telekomunikāciju jomā Ilga Miezaine.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+