×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
26. jūnijs, 2017
Drukāt

Latvijā ieviesīs progresīvo IIN likmi (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Vadošā koalīcija šodien vienojās diferencēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi 20%, 23% un 31% apmērā, šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers stāstīja, ka koalīcija šodien vienojās par nodokļu reformas modeli, kas ceturtdien, 29.jūnijā, tiks prezentēts Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes sēdē.

“Koalīcija vienojās piedāvāt diferencēt IIN likmes – ienākumiem līdz 20 000 eiro IIN likme būs 20%, no 20 001 eiro līdz 55 000 eiro – 23%, bet virs 55 000 eiro – 31%. Tajā pašā laikā lielo algu saņēmējiem netiks piemērots solidaritātes nodoklis,” informēja Kučinskis.

Tāpat koalīcija vienojās, ka reinvestētajai peļņai tiks piemērota 0% likme, lai saglabātu uzņēmumu konkurētspēju.

Pakāpeniski augs arī neapliekamais minimums. Ar nodokļi neapliekamo minimumu paredzēts palielināt līdz 200 eiro no 2018.gada, līdz 230 eiro no 2019.gada un 250 eiro no 2020.gada. Palielinātais neapliekamais minimums netiks piemērots sākot ar ienākumiem no 1200 eiro.
Lai nodrošinātu veselības nozares finansējuma pieaugumu, koalīcijas partneri vienojās, ka šis finansējums tiks rasts, paceļot par vienu procentpunktu sociālās iemaksas.

Kučinskis arī atzina, ka koalīcijas izstrādātais piedāvājums neradīs budžeta deficītu. “Piedāvājums ir sabalansēts tiktāl, lai neradītu negatīvu efektu,” uzsvēra Ministru prezidents.

Vērtējot panākto vienošanos, “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns žurnālistiem pauda viedokli, ka politiskajam spēkam ir izdevies panākt daudzus būtiskus uzlabojumus, no kuriem nozīmīgākais ir finansējums veselībai. Savā ziņā esot sakārtots jautājums par neatbilstoša budžeta deficīta nepieļaušanu, jo “Vienotība” vienmēr uzsvērusi, ka ilgtermiņā nav pareizi “iet dziļos parādos” konkrētu lietu finansēšanai, izteicās politiķis.

Partija kā pozitīvu “lēcienu uz priekšu” vērtē to, ka ar nodokļu reformas īstenošanu tiek celta minimālā alga, paaugstināts neapliekamais minimums un nodrošināta IIN progresivitāte. “Vienotība” ir aicinājusi sniegt precīzākus aprēķinus par nodokļu reformu, lai pēc pieprasījuma sasauktu politiskā spēka sanāksmes to apspriešanai.

Arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pamatā atbalsta šo virzību. Pēc partijas pārstāvju domām, svarīgākais ir pēc iespējas ātrāk virzīties uz priekšu, lai agrāk būtu pilnīga skaidrība par īstenojamo reformu, žurnālistiem sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK). Politiskā spēka uzstādījumi bija par minimālās algas paaugstināšanu, atbalstu daudzbērnu ģimenēm ar maziem bērniem un šie priekšlikumi pamatā ir ņemti vērā.

Valdībai un Saeimai attiecīgās nodokļu reformā paredzētās izmaiņas jāpieņem līdz septembrim, lai tas būtu pozitīvs signāls gan uzņēmējdarbības jomas pārstāvjiem, gan Latvijas sabiedrībai kopumā, norādīja ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Reformas - katasrofa? Atbildēt

  Rokas nost no RPIVA, no izglītības, rokas nost no medicīnas reformas (Circene u.c.), rokas nost no e- pārvaldes medicīnā, rokas nos no krievu skolām (lai dzīvo segregācijam tas mums der šķelt bērnu izglītibu). Drīzāk šiem bļāvējiem rokas jāņem nost, lai neplātās, valstij vajag reformas.

  Vai manījāt, ka oligarhi piekristu refoemām. Pat 10 EUR pie minimālās algas (kur nu 25) – beigas uzņēmējiem klāt, visi uz Igauniju, strādāsim Latvijā, reģistrēsim uzņēmumus visus, 100% Igaunijā – nodokli ies uz Igainiju – vai nav Laimīgi dzīvot latvijā?

 2. Kad Prezidents beidzot liks aizvakties Kucinskim????Vai tiesam neredz, ka sis cilveciņš netiek gala???

 3. Tā ir ļoti laba dāvana aplokšņu algu maksātājiem.

 4. Patiesie sociālisti Atbildēt

  Faktiski sī koalīcija parāda, kas Latvijā ir patiesie sociālisti. Tie ir Vienotība, Nacionālā Apvienība un ZZS!

 5. Kas velk, tam krauj Atbildēt

  Tautsaimniecības attīstībai un pārejai uz augstākas pievienotās vērtības un augstāka atalgojuma ekonomiku, šāda sistēma būtu ļoti liela bremze. Attīstības valstij šāda sistēma neder.

 6. Vismaz tas ir sākums, kaut gan 31% cilvēkam ar pusmiljonu ienākumos gadā nav diezgan. Vajadzētu 45%.

 7. Idioti. Nav jātēmē lielās algas vai mazās algas. Jāpadara tā vidējā alga, uz kuru tiecamies (ap €1000) par uzņēmējiem visizdevīgāko un mazākas/krietni lielākas algas nepievilcīgas

 8. Aplokšņu algas!!! Atbildēt

   BAIGI FORŠI GODĪGAJIEM NODOKĻU MAKSĀTĀJIEM UZKRAUSIM JAUNUS LIELUS NODOKĻUS!
  BET Frizieri, Celtnieki, Autoservisu darbinieki, Galdnieki,
  Gateru strdnieki, Kosmetalogi, Manikīra un Pedikīra bābas, Taxisti VAR TURPINĀT SAŅEMT APLOKŠŅU ALGAS UN 
  NODOKĻUS VISPĀR NEMAKSĀT.
  ​Kad beidzot kā ļauns audzējs tiks likvidēti Mikrouzņēmumi, kas vispār nemaksā nekādus nodokļus!!!

 9. vai nebūtu vienkāršāk mūs apšaut un tad jūs bagātie neapliekamie ar nodokļiem varētu dzīvot tālāk!!! riebīgi lasīt visu šo kretīnisku!!!!!

 10. Nu ja, vēlēšanas beigušās… tagad var mūs čakarēt….

Draugiem Facebook Twitter Google+