Mobilā versija
+1.6°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
25. septembris, 2014
Drukāt

Konceptuāli atbalsta svētku dienas statusu Dziesmusvētku noslēguma dienai

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima ceturtdien, 25. septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, lai gadījumos, kad Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu varētu noteikt par brīvdienu, informē Saeimas preses dienests.

Ar likuma grozījumiem tiktu nodrošināta pilnvērtīga svētku dalībnieku līdzdalība kārtējos Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, sekmēta sabiedrības piederības izjūta nacionālajām kultūras vērtībām un valstij, kā arī akcentēti svētki kā UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbs, norāda likumprojekta autori Kultūras ministrijā.

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas aprēķiniem vienas papildus brīvdienas piešķiršanas ietekme uz Latvijas tautsaimniecību vērtējama kā neliela – no 0,08 līdz 0,1 procentam no iekšzemes kopprodukta. Savukārt, kā liecina Latvijas Darba devēju konfederācijas informācija, darba devējiem rastos papildus izdevumi no dubultas samaksas un atvaļinājuma pagarināšanas šīs papildu brīvdienas laikā un darba dienu skaita samazināšanas attiecīgajā mēnesī, skaidro likumprojekta autori.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+