×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Krievijā mudina iedzīvotājus pārcelties uz Tālajiem Austrumiem (15)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jau šī gada laikā Krievijā varētu sākt darboties programma, kuras ietvaros Krievijas pilsoņi tiks mudināti pārcelties uz valsts austrumu apgabaliem, informē laikraksta “The Moscow Times” interneta vietne. Programma paredzēs, ka ik vienam, kurš vēlēsies pārcelties uz Krievijas austrumiem tur tiks piešķirta zeme.

Krievijas Tālo Austrumu attīstības ministrs Aleksandrs Galuška sarunā ar ziņu aģentūru “Tass” skaidroja, ka atkarībā no pretendentu piedāvātajiem attīstības plāniem viņiem varētu tikt piešķirti vairāki hektāri zemes, kurus būs iespējams izmantot, lai tur attīstītu lauksaimniecību, mežsaimniecību vai projektus cita veida nozarēs. Krievijas prezidenta Vladimira Putina palīgs Tālo Austrumu politikas jautājumos Jurijs Trutņevs sarunā ar laikrakstu “The Moscow Times” skaidroja, ka Krievijas valstij Tālajos Austrumos pieder aptuveni 614 miljoni hektāru zemes. Piemēram, Amūras apgabala gubernators sarunā ar radio “Brīvā Eiropa” interneta vietni norādījis, ka viņa apgabalā jau sen neapstrādāti ir aptuveni 400 hektāru zemes, kas pieder valstiji. Viņaprāt, šī zeme varētu tikt izmantota, lai pievilinātu citviet dzīvojošos Krievijas pilsoņus.

Tiesa, pēc Krievijas Tālo Austrumu attīstības programmas plāniem, uz šo zemi varēs pretendēt tikai Krievijas pilsoņi, un viņiem būs liegts piešķirto īpašumu pārdot ārvalstniekiem. Gan Ķīna, gan Japāna, gan Dienvidkoreja ir izrādījušas interesi par iespējām līdzdarboties Krievijas Tālajos Austrumos neapstrādātās zemes apsaimniekošanā. Piemēram, pērnajā aprīlī Pekina piešķīra piecus miljardus dolāru infrastuktūras projektu attīstībai Krievijas Tuvajos Austrumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Skatos brīvām tālēm pāri,redzu…..

 2. krievs kā tāds negausis ir sagrābis tik plašas teritorijas ,ka tās apgūt nekad nebūs spējīgs.

 3. Latvijai si ir laba iespeja sadarboties ar krieviju. usakovam varetu pieskirt gubernatora amatu.

 4. patiesā krievu zeme ir neliela nodīrāta teļa ādas formā (Itālijai savukārt zābaks) un nekādi tā “nodīrātā āda” nesniedzas līdz Tālajiem Austrumiem un neatrodas Tālajos Austrumos. Tālo Austrumu zeme ir atņemta daudzām jo daudzām tautām un rusificēta.

 5. Ko tur cimperlēties un piedāvāt, vagonos iekšā un davai apgūt sibīrijas plašumus!

 6. Veltīgas pūles. Tālajos Austrumos notiks ražena ķīniešu ekspansija. Tur būs
  Jaunā Ķīna . Neierobežota dzimstība un lielas darba spējas! Tīrā paradīze!

 7. No Latvijas arī pārcelsies?

 8. Putins piemulko krievus. Talajie Austrumi jau oficiali atdoti Kinai uz 70 gadiem, tas nozime praktiski
  uz visiem laikiem.

 9. Nav slikta perspektīva…. Cik daudz zemes un bagātības krievijas plašumos, ko apgūt…..Lai veicās

 10. Šādam aicinājumam var būt kā ekonomiska rakstura pamats,tā politisks …iespējams,tas ir aicinājums Krievijas rietumos un citviet dzīvojošos,pārcelties pēc iespējas uz valsts austrumu daļu dēļ kādām militarām aktivitātēm,kuras nakotnē varētu sākties valsts rietumos….

  • Es domāju, ka nav tik traki. Varbūt esat kādreiz dzirdējis vai arī Jūs varētu ieinteresēt grāmatu sērija “Skanošais ciedrs” par kādu viedu sievieti vārdā Anastasija, kas dzīvo Sibīrijā (grāmatas iespējams dabūt internetā un dažas arī Rēriha grāmatnīcās). Es šīs ziņas kontekstā velku paralēles ar šajā grāmatu ciklā izklāstīto. Anastasijas ideja ir, ka Krievijā ir pietiekami daudz zemes, lai katrs cilvēks varētu iekopt savu 1ha pleķīti, audzēt sev iztikai nepieciešamo un dzīvot saskaņā ar dabu un Visumu. Man tā liekas lieliska ideja, it sevišķis apstākļos, kādi pašlaik ir Krievijā.

   • Katrs kam ir bijis bizness Krievijā pateiks, ka no turienes ir jāmūk skriešus. Pirmkārt tur neviens negrib strādāt, ja tu sāc strādāt un kaut ko pelnīt, tad tevi mēģinās uzmest, apzagt, aplaupīt, bet ja tas neizdodas arī nodedzināt, gadās ka arī nosit… Kas ir strādājuši, tie to zin…

 11. Cerams, ka tie Latvijas iedzīvotāji, kam šī valsts izraisa riebumu, izmantos šo iespēju un dosies uz Tālajiem Austrumiem apsaimniekot neapgūtas Krievijas platības. Lai viņiem veicas.

  • Tālie austrumi – TĀS NAV Krievijas zemes. Nu jau tur dzīvo daudz ķīniešu un drīz tur var gaidīt Krimas variantu. Tālie austrumi – Ķīnas zemes.

Draugiem Facebook Twitter Google+