×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Krievija neapmeklēs Sīrijas jautājumam veltīto konferenci Tunisā

sirija3

Krievija paziņojusi, ka šonedēļ neapmeklēs Sīrijas krīzei veltīto starptautisko konferenci Tunisā, jo tajā tikšot pausts atbalsts vienīgi Sīrijas opozīcijai.

Tikšanās organizēta, lai “atbalstītu tikai vienu pusi iekšējā konfliktā. Mēs nevaram pieņemt piedāvājumu apmeklēt šo tikšanos”, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Tā dēvētā Sīrijas draugu grupa, kas tika izveidota kā atbilde Krievijas un Ķīnas veto ANO Drošības padomes rezolūcijai Sīrijas jautājumā, uz savu pirmo tikšanos pulcēsies piektdien. To atbalsta gan Eiropas Savienības dalībvalstis, gan dažas arābu valstis, gan ASV. Savukārt Krievija paziņojusi, ka šī konference nespēs uzlabot dialogu starp Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdību un opozīciju, lai pieliktu punktu 11 mēnešu ilgajai vardarbībai, kurā pēc cilvēktiesību aizstāvju organizāciju apkopotajām ziņām nogalināti jau vairāk 6000 cilvēku.

“Ielūgumi apmeklēt Tunisas tikšanos tika nodoti atsevišķām opozīcijas daļām, bet Sīrijas valdības pārstāvji uzaicināti netika. Tas nozīmē, ka Sīrijas iedzīvotāju vairākuma, kas atbalsta varasiestādes, intereses pārstāvētas netiks,” paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+