×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Krievijā vēršas pret “nepareizo kultūru” (1)

Foto - Scanpix/ITAR-TASSFoto - Scanpix/ITAR-TASS

Krievijas pilsētā Novosibirskā tūkstošiem cilvēku aizvadītajās brīvdienās piedalījās protesta akcijā, kurā prasīja Krievijas kultūras ministra Vladimira Medin­ska atkāpšanos.

Demonstrācijas dalībnieki pauda neapmierinātību ar to, ka no amata atstādināts Novosibirskas Operas un baleta teātra direktors Boriss Mezdričs un viņa vietā iecelts par “augļu karali” dēvētais Krievijas uzņēmējs un Sanktpēterburgas Mihaila teātra direktors Vladimirs Kehmans. Iemesls Mezdriča atstādināšanai ir Riharda Vāgnera operas “Tanheizers” iestudējums, kurā tā režisors Timofejs Kuļabins operas darbību pārcēlis uz mūsdienām, bet bruņinieku Henrihu Tanheizeru atveidojis kā kinorežisoru, kurš uzņem kinolenti par Jēzus Kristus dekadentiskajām jaunības dienām. Izrādē Jēzu Kristu atveido Latvijas jaunais tenors Andris Ludvigs, bet iestudējuma diriģents un muzikālais vadītājs ir Ainārs Rubiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Tannhäuser und Sängerkrieg auf Wartburg” /Wilhelm Richard Wagner/ – tā sauc to Wagnera darbu. Cik spēcīga personība ir bijusi muzikā! Līdz šim laikam viņa darbu atskaņošana ir aizliegta Izraelā, proti, – žīdi nevar sagremot viņa teikto. Tagad vel Putina līdskrējēi saskatījuši draudus!

Draugiem Facebook Twitter Google+