Pasaulē
Baltija

Krievijas lidmašīna pārkāpusi Igaunijas gaisa telpu0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto EPA/LETA

Krievijas Iekšlietu ministrijai piederoša lidmašīna “Tu-154” piektdien bez atļaujas ielidojusi Igaunijas gaisa telpā netālu no Vaindlo salas Somu līcī, pirmdien paziņoja Igaunijas Aizsardzības spēki.

Piektdienas rītā lidmašīna “Tu-154” Igaunijas gaisa telpā pavadīja nepilnu minūti.

Krievijas lidmašīnas transponders bija ieslēgts, bet tai nebija lidojuma plāna.

Lidmašīna neuzturēja radiosakarus ar Igaunijas Gaisa navigācijas dienesta dispečeriem.

Igaunijas Ārlietu ministrija saistībā ar incidentu izsaukusi Krievijas vēstnieku Aleksandru Petrovu, lai iesniegtu viņam diplomātisku notu.

Šī ir trešā reize šogad, kad Krievijas lidmašīna pārkāpusi Igaunijas gaisa telpu. Arī abi iepriekšējie incidenti notikuši Vandlo salas tuvumā.

23.septembrī Krievijas Gaisa spēku iznīcinātājbumbvedējs “Su-34” netālu no Vaindlo salas pārkāpa Igaunijas gaisa telpas robežu. Lidmašīna tur atradās nepilnu minūti. “Su-34” transponders bija izslēgts un tai nebija lidojuma plāna, kā arī tā neuzturēja radiosakarus ar Igaunijas Gaisa navigācijas dienesta dispečeriem.

Savukārt 18.maijā Krievijas Jūras spēku lidmašīna bez atļaujas ielidoja Igaunijas gaisa telpā. Arī šis incidents notika netālu no Vaindlo salas un lidmašīna Igaunijas gaisa telpā atradās nepilnu minūti.

Lidmašīnas “Tu-154” transponders bija ieslēgts un tai bija lidojuma plāns, bet lidmašīna neuzturēja radiosakarus ar Igaunijas dispečeriem.

LA.lv