×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Kucēnu zobu tīrīšanas skolas seminārs Zilākalnā

Foto-LETAFoto-LETA

Šā gada 27.aprīlī, no plkst.15:00 līdz 16:00 Zilākalna pagasta sporta laukumā, notiks Kucēnu zobu tīrīšanas skolas seminārs, kura ietvaros tiks sniegti padomi suņa pieradināšanai pie mutes apskates un higiēnas. Seminārs risināsies kopā ar sporta svētkiem suņu saimniekiem “Vidzemes suns – 2014”. Semināru vadīs suņu paklausības instruktors Ivars Lielpēters un viņa četrkājainā draudzene Bite.

Seminārā laikā instruktors Ivars Lielpēters pastāstīs un paradīs suņu saimniekiem par to, kā pieradināt kucēnu un pieaugušu suni pieskārieniem un mutes higiēnas procedūrām. Lai suņu saimniekiem sniegtu nepieciešamās zināšanas, piedaloties kinologiem Viktorijai Kenigsvaldei (Suņu centrs BIS) un Pēterim Akimovam (Klubs Inter Sport Canis), izveidota Kucēnu zobu tīrīšanas skolas instrukcija. Instrukcija būs pieejama bezmaksas semināra laikā.

Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo Dzīvnieku Veterinārārstu sekcijas vadītāja, veterinārārste Linda Jakušenoka norāda, ka rūpes par suņa zobu veselību ir tikpat svarīgas kā suņa barošana, regulāras fiziskās aktivitātes un dzīvnieka apmatojuma kopšana.

“Tāpat kā cilvēkiem, arī suņiem pēc ēšanas sāk veidoties aplikums uz zobiem, kura rezultātā smaganas ap skartajiem zobiem iekaist, pietūkst, paliek sarkanas un sāpīgas. Aplikumu rada pārtikas daļiņas, baktērijas un minerālvielas, kas ar laiku pārveidojas par zobakmeni. Neveicot regulāru suņa zobu tīrīšanu, baktērijas pamazām iekļūst mikroplaisās starp smaganām un zobu, izraisot vēl dziļāku iekaisumu. Laika gaitā šis iekaisuma process padziļinās un var pat nonākt līdz zoba saknei, novedot pie zobu izkrišanas un nopietniem smaganu iekaisumiem. Procesam turpinoties, baktērijas var nokļūt kopējā asinsritē, izraisot nopietnas infekcijas citos dzīvnieka orgānos, piemēram, sirdī,” skaidro Linda Jakušenoka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+